آرایش مناسب عکس گرفتن؛ ۱۲ نکته ضروری که باید رعایت کنید

شاید به‌طور معمول از مرطوب‌کننده‌ها یا ضدآفتاب‌های رنگی استفاده می‌کنید. فکر خوبی است اما برای عکس‌گرفتن باید به‌سراغ چیز دیگری بروید. این کرم‌ها نمی‌توانند صافی و یک‌دستی لازم را به پوست‌تان پیشکش کنند. بهتر است به‌سراغ فاندیشن‌ها بروید. از فاندیشن‌هایی استفاده کنید که پوشش‌دهی بالایی دارند.

آرایش مناسب عکس گرفتن با آرایش معمولی فرق دارد. از استفاده‌کردن از رنگ‌های شاد و شاخص نترسید. البته منظور این نیست که به‌سراغ رنگ‌های عجیب‌وغریب و آرایش‌های غلیظ بروید. کافی است که حواستان به رنگ‌ها باشد. رنگ‌ها در تصویر می‌توانند کم‌رنگ‌تر از حالت واقعی‌شان به‌نظر برسند. از رنگ‌هایی استفاده کنید که پررنگ هستند و می‌توانند در عکس به طیف رنگی حقیقی‌شان نزدیک باشند.

نوبت شماست

پرفروش‌ترین رژلب‌های براق اینجاست

۹. اثرگذاری مثبت مژه مصنوعی را دست‌کم نگیرید

محبوب‌ترین ریمل‌ها را ببینید

۸. از رژ لب‌های ماندگار استفاده کنید

آرایش لب با رژهای مناسب برای عکس گرفتن
آرایش لب برای عکاسی

محبوب‌ترین مژه‌های مصنوعی را ببینید

۱۰. از کک‌ومک‌های مصنوعی استفاده کنید

پیش از عکس‌برداری، حتما تمرین کنید. آرایش موردنظرتان را انجام بدهید و عکس‌هایی آزمایشی بگیرید. با این کار می‌توانید خروجی تصاویر را بررسی کنید و ببینید که نتیجه چطور از کار درمی‌آید.

۱۲. از رنگ‌های شاد و پررنگ استفاده کنید

استفاده از رنگ‌ های شاد برای آرایش عکاسی
رنگ‌های شاد برای آرایش عکاسی

کانتورکردن برای عکاسی هم بسیار لازم است. با این کار پوست‌تان صاف و یکد‌ست‌تر می‌شود و در ضمن، تصویرتان به‌شدت سفید و غیرعادی نخواهد شد. بهتر است که به‌سراغ کانتورکردن با مواد مات بروید. برای انجام عملیات هم از براش‌هایی با اندازه متوسط کمک بگیرید.

انواع هایلایتر را ببینید

۶. از براق‌کننده‌ها دوری کنید

رنگ‌های درخشان و ماندگار رژ لب برای عکس‌برداری مناسب‌تر هستند. رنگ‌های نود، صورتی، قرمز با ماندگاری بالا را انتخاب کنید. یادتان باشد که آرایش برای عکس‌برداری متفاوت از آرایش در مواقع دیگر است.

مهم‌ترین بخش‌های صورت در آرایش برای عکس‌برداری چشم‌ها و لب‌ها هستند. برای اینکه بتوانید چشم‌ها را درشت‌تر و زیباتر نشان بدهید از مژه‌های مصنوعی استفاده کنید. به نوع مژه‌ای که می‌گذارید هم دقت ویژه‌ای داشته باشید. برای مثال، مژه‌های مصنوعی پرپشت شاید انتخاب مناسبی برای هر چشمی نباشند اما مژه‌هایی با حجم و پرپشتی کمتر گاهی می‌توانند روی زوایای چشم اثر مثبت بگذارند و آن را خوش‌حالت‌تر کنند.

نمی‌دانیم تا چه اندازه از این پیشنهاد استقبال می‌کنید. شاید شما هم در سال‌های اخیر پرطرفدارشدن کک‌ومک‌های مصنوعی در آرایش‌های مختلف را دیده باشید. واقعیت این است که دیگر به کک‌ومک به‌چشم ضایعه‌ای پوستی نگاه نمی‌شود و از قضا عاملی برای زیباتردانستن هم در نظر گرفته می‌شود. برای اینکه آرایشتان در تصویرهای عکس‌برداری‌شده طبیعی‌تر به‌نظر برسد، به کک‌ومک‌گذاشتن روی پوست‌تان هم نیم‌نگاهی داشته باشید.

۱۱. قبل از عکس‌برداری تمرین کنید

آرایش در نور روز

بعد از کانتورکردن به‌سراغ هایلایت‌کردن بروید. کمی هایلایتر برای روی گونه‌ها و بالای لبتان استفاده کنید. رنگ‌هایی با تناژ شامپاینی انتخاب‌های مناسبی برای هایلایت‌کردن هستند. هایلایترها و لوازم دیگر آرایش پوست باعث می‌شوند که زوایای زیبایی روی صورت‌تان ایجاد شود و در تصویر بهتر به‌نظر برسید.

در روز و در فضایی پرنور آرایش کنید. بهتر است که مقابل پنجره‌ای بزرگ این کار را انجام بدهید. در این صورت، سایه‌ها روی صورت‌تان نمی‌افتند و با حقیقت پوست و صورت‌تان روبه‌رو می‌شوید. اگر زیر نورهای مصنوعی آرایش کنید یا سایه‌هایی در محیط موجود باشند و روی صورت‌تان بیافتند، امکان خطا بالا می‌رود.

۲. قبل از هرچیز پرایمر استفاده کنید

شاید فکر کنید که برای ثبت تصویری زیبا و طبیعی، بهتر است که برای عکس‌گرفتن مانند روزهای معمولی آرایش کنید. این‌طور فکر می‌کنید؟ اشتباه است. آرایش معمول و روزانه برای عکس‌گرفتن کافی نیست؛ یعنی با وجود چنین آرایشی نمی‌توانید امید به گرفتن عکس‌های زیبا داشته باشید.

استفاده از پرایمر قبل از هر ماده آرایشی دیگر بهترین کاری است که می‌توانید انجام بدهید. پرایمرها زمینه پوست را برای آرایش آماده می‌کنند و باعث ماندگاری بیشتر آرایش می‌شوند. با وجود این ماده آرایشی منافذ پوست و پستی‌ها و بلندی‌هایش پوشانده می‌شوند. در نتیجه، پوست صافی پیدا می‌کنید که مواد آرایشی دیگر به‌خوبی روی آن می‌نشینند.

پرفروش‌ترین پرایمرهای صورت را ببینید

۳. از فاندیشنی (کرم‌پودر) با پوشش‌دهی بالا کمک بگیرید

واقعیت این است که موضوع رنگ، نور و سایه‌ها در عکس‌برداری به‌میان می‌آیند. باید با دقت‌کردن به توصیه‌ها و نکات حرفه‌ای، طوری آرایش کنید که عکس‌هایتان زیبایی‌هایتان را بهتر نشان بدهند. چه نکات و توصیه‌هایی وجود دارد؟


حتما بخوانید: کک و مک در دنیای مد؛ وقتی یک ترند خاص و جذاب وارد می‌شود


۱. در نور روز آرایش کنید

مژه‌ها را فر کنید و از ریمل هم غافل نشوید. آرایش اسموکی چشم‌ها قلق‌های مخصوص به خودش را دارد. برای نمونه، نباید سایه بسیار خطی و با زوایای منظم پشت پلک کشیده شود. لازم است که سایه را به‌حالتی محو و پخش روی پلک‌ها بکشید.

با نکات لازم برای آرایش مناسب عکس گرفتن آشنا شدید؟ با آرایش مناسب می‌توانید در تصاویر زیباتر از همیشه به‌نظر برسید. به‌خاطر وجود نورهایی که از زوایای مختلف تابیده می‌شوند یا سایه‌ها، امکان دارد که در عکس‌ها مانند خود واقعی‌تان دیده نشوید. با آرایش درست و مناسب این‌طور نخواهد شد. اگر شما هم با ترفندی برای آرایش‌کردن و عکس‌گرفتن آشنا هستید، توصیه‌هایتان را با ما درمیان بگذارید.


منبع: https://manomode.com/17655/how-to-do-makeup-for-photography/

محبوب‌ترین کرم‌پودرها از نگاه خریداران

۴. کانتور را فراموش نکنید

کانتور پوست برای عکاسی
کانتورینگ برای آرایش عکاسی

هرگز از براق‌کننده‌ها در آرایشتان استفاده نکنید. لوازم آرایشی که استفاده می‌کنید هم فاقد مواد اکلیل‌دار و براق باشند. یکی از لوازمی که نباید به‌سراغش بروید هم برنزرها (برنزه‌کننده‌ها و براق‌کننده‌های پوست) هستند. این مواد و لوازم باعث می‌شوند که بازتاب نوری نامناسب در تصاویرتان به‌وجود بیاید.

۷. آرایش اسموکی چشم‌ها فکر خوبی است

آرایش اسموکی چشم‌ها برای عکس‌گرفتن انتخاب مناسبی است. به‌جای رنگ مشکی به سراغ رنگ‌های بادمجانی، آبی نفتی، قهوه‌ای یا خاکستری بروید. این رنگ‌ها در تصویر زیباتر ثبت می‌شوند. بعد از اینکه برای پلک‌ها از پرایمری مناسب استفاده کردید، خط چشمی ماندگار و ضدآب استفاده کنید. بعد از آن هم با سایه‌ای به‌رنگی از همان طیف خط چشم پلک را سایه بزنید.

آرایش مناسب برای عکس گرفتن

برای اینکه تصویرتان در عکس‌ها به‌زیبایی ثبت شود، باید با شیوه آرایش مناسب آشنا باشید. نکاتی وجود دارد که باعث می‌شوند، زیباتر جلوه کنید. در این مقاله از نکات آرایش‌کردن برای ثبت تصاویر زیبا از خود می‌گوییم. آرایش مناسب عکس گرفتن چگونه است؟

چطور برای گرفتن عکس‌هایی زیبا، آرایش کنید؟

انواع مدل‌های کانتور اینجاست

۵. به‌سراغ هایلایترها بروید