آموزش بستن شال برای مهمانی

باتوجه‌ به فصل، شال و روسری مناسب انتخاب کنید. برای مثال، پارچه‌های سبک مانند پنبه یا کتان انتخاب‌های ایده‌آلی برای تابستان‌ها هستند؛ درحالی‌که روسری‌های پشمینه انتخابی عالی برای زمستان‌ها هستند؛ زیرا می‌توانند به شما در گرم نگه‌داشتن کمک کنند.

بستن شال به روش ترکی

برای صورت مربعی

انتخاب شال‌های طرح‌دار و چند رنگ آزادی عمل زیادی در پوشیدن آن‌ها با لباس‌های مختلف می‌دهد.

پوشیدن شال به‌طوریکه یک نیمه آن جلوی سینه را بپوشاند، بهترین گزینه برای تکمیل فرم صورت بیضی است. استفاده از شال‌های رنگ روشن برای این فرم صورت همیشه ایده خوبی است.

خانم‌هایی که عینک می زنند به خوبی می دانند که تطبیق عینک با حجاب چقدر دشوار است. با پوشیدن یک کلاه زیر شال و سپس پیچیدن شال دور سر به شکلی که یک طرف آن دور گردن بسته شود و طرف دیگر دور سر. این نوع پوشیدن شال به راحتی قابل کنترل است و برای دختران جوانی که می خواهند در عین پوشیده بودن شیک هم به نظر برسند، عالی است و می توان آن را با لباس مجلسی و بلوز هم پوشید.

افرادی که صورت چاق با گونه‌هایی برجسته دارند باید ترجیح خود را بر سبک‌های مینیمالیستی بگذارند. پوشیدن یک شال بلند و پیچیدن آن دور سر به‌شدت جذاب است.

همان‌طور که هنگام آرایش و انتخاب عینک باید به فرم صورت توجه کنیم، برای نحوه بستن شال هم لازم است فرم صورت را در نظر گرفت.

شال و روسری‌هایی که با پیوند چند پارچه از طرح و رنگ مختلف هستند هم می‌تواند جذاب باشد.

برای صورت قلبی شکل

برای صورت کشیده

حجاب برای کسانی که فرم صورت گرد دارند باعث می‌شود صورت گرد‌تر به نظر برسد. این اشخاص نباید روسری را خیلی محکم ببندند که صورت آن‌ها گرد‌تر جلوه کند. بهتر است شال و روسری را شل بپوشند و از شال و روسری‌هایی که ترکیب طرح‌دار و ساده دارند استفاده کنند. اگر بخش طرح‌دار آن را روی سینه باز کنند باعث می‌شود صورت کشیده‌تر به نظر برسد.

به اشخاصی که صورت‌های کشیده دارند پیشنهاد می‌شود از چندلایه بودن و استفاده از اکسسوری‌های حجاب بپرهیزند. با پیچیدن یک‌بار روسری به‌دور سر و انداختن دو طرف آن روی دو شانه می‌توان سادگی را حفظ کرد.

برای صورت‌های چاق

این سبک مناسب کسانی است که همواره شال را ساده می‌بندند. این افراد بدون تغییر زیادی، به‌سادگی می‌توانند در مهمانی‌ها هم حجاب خود را با سادگی قبل اما شیک‌تر داشته باشند. بستن شال به روش ترکی یکی از انواع موردعلاقه حجاب در میان مسلمانان جهان است.

استفاده از اکسسوری‌های حجاب

اضافه‌کردن شال‌های رنگ خنثی به کمد لباس شما ضروری است. این رنگ‌ها همیشه روی مد هستند و می‌توانند برای هر لباسی مناسب باشند.

پیش از آنکه پی آموزش بستن شال برای مهمانی باشیم، لازم است چند نکته را درباره انتخاب روش بستن شال و روسری مدنظر داشته باشیم.

برای صورت گرد

به این مطلب امتیاز دهید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/how-to-tie-a-shawl-for-a-party/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=how-to-tie-a-shawl-for-a-party

در نهایت سبک مناسب از میان هزاران سبک و مدل بستن و طرح و پارچه‌های گوناگون بیابید تا همواره در حجاب خود بدرخشید.