آموزش بستن شال برای مهمانی

خانم‌هایی که صورت درشت دارند می‌توانند از توربان و شال استفاده کنند؛ زیرا این سبک حجاب از هر دو طرف صورت را می‌پوشاند و آن را کوچک‌تر نشان می‌دهد.

بستن شال به روش ترکی

یکی از سبک‌های حجاب جدید بستن شال به شکل عمامه است. این سبک حجاب در بین دختران بسیار محبوب است؛ زیرا ظاهری مدرن به‌ظاهر آنها می‌دهد. این نوع از بستن شال تمام قسمت سر را می‌پوشاند. برای بستن لازم است روسری را به‌صورت تا شده بپوشید و دولایه در بالای سر خود قرار دهید و آن را از پشت گره بزنید.

برای فرم صورت بیضی

با حجم دادن به اطراف صورت می‌توان شکل صورت را برجسته نشان داد. تنها کاری که باید انجام داد این است که یک روسری بزرگ که بتوان چندین بار آن را پیچید و لایه‌هایی دور سر ایجاد کرد و در نهایت با سنجاق‌های تزئینی یا گره بست کرد.

به این مطلب امتیاز دهید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/how-to-tie-a-shawl-for-a-party/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=how-to-tie-a-shawl-for-a-party

اضافه‌کردن شال‌های رنگ خنثی به کمد لباس شما ضروری است. این رنگ‌ها همیشه روی مد هستند و می‌توانند برای هر لباسی مناسب باشند.

پوشیدن شال به‌طوریکه یک نیمه آن جلوی سینه را بپوشاند، بهترین گزینه برای تکمیل فرم صورت بیضی است. استفاده از شال‌های رنگ روشن برای این فرم صورت همیشه ایده خوبی است.

نکاتی درباره طریقه بستن شال مجلسی

پیش از آنکه پی آموزش بستن شال برای مهمانی باشیم، لازم است چند نکته را درباره انتخاب روش بستن شال و روسری مدنظر داشته باشیم.

به اشخاصی که صورت‌های کشیده دارند پیشنهاد می‌شود از چندلایه بودن و استفاده از اکسسوری‌های حجاب بپرهیزند. با پیچیدن یک‌بار روسری به‌دور سر و انداختن دو طرف آن روی دو شانه می‌توان سادگی را حفظ کرد.

خانم‌هایی که این فرم صورت را دارند می‌توانند آن را به رخ بکشند. حجاب جلب‌توجه سمت صورت را آسان‌تر می‌کند. سبک حجاب عمامه برای این افراد بهترین انتخاب است.

این سبک مناسب کسانی است که همواره شال را ساده می‌بندند. این افراد بدون تغییر زیادی، به‌سادگی می‌توانند در مهمانی‌ها هم حجاب خود را با سادگی قبل اما شیک‌تر داشته باشند. بستن شال به روش ترکی یکی از انواع موردعلاقه حجاب در میان مسلمانان جهان است.

برای صورت‌های چاق

حجاب برای افراد عینکی

۴ روش بستن شال

بستن شال به سبک عمامه

برای صورت گرد

اصولاً خانم‌ها هنگام رفتن به مراسم رسمی، حجاب خود را با جواهرات و سایر زیورآلات تزئین می‌کنند.  اکسسوری‌های حجاب زیبایی لباس رسمی را صدچندان می‌کنند. استفاده از زیورآلات پیشانی، سنجاق‌های تزیینی، بست و حلقه‌های روسری یا حتی گوشواره‌های بزرگی که بدون نیاز به نمایش گوش، از زیر روسری بیرون بیایند.

برای صورت بزرگ

برای صورت کشیده

اگر قرار است در مهمانی، عروسی یا هر مراسم رسمی دیگری شرکت کنید، در چنین مواقعی آزاد هستید که در پوشش خود زیاده‌روی کنید؛ پس می‌توانید از اکسسوری‌های حجاب و شال و روسری‌های پولکی، براق و پارچه‌ها شلوغ استفاده کنید.

افرادی که صورت چاق با گونه‌هایی برجسته دارند باید ترجیح خود را بر سبک‌های مینیمالیستی بگذارند. پوشیدن یک شال بلند و پیچیدن آن دور سر به‌شدت جذاب است.

برای صورت قلبی شکل

داشتن حجاب در برخی از مهمانی‌ها باعث می‌شود سبک لباس پوشیدن خانم‌ها با تغییراتی همراه باشد. پوشیدن شال و روسری می‌تواند تکمیل‌کننده استایل خانم‌ها باشد؛ به‌شرط آنکه روسری و شال مناسبی را انتخاب کنند؛ البته طرز بستن آن هم بسیار حائز اهمیت است.

این افراد باید با استفاده از طلق‌های شال و روسری، مربعی بودن صورت خود را جبران کنند. کلاه حجاب پیشنهاد دیگری به این افراد است که می‌توان زیر شال ‌پوشید. این کار به پنهان کردن زوایای تیز صورت کمک می‌کند.

در نحوه بستن شال و روسری حتماً به فرم صورت خود توجه داشته باشید.

همان‌طور که هنگام آرایش و انتخاب عینک باید به فرم صورت توجه کنیم، برای نحوه بستن شال هم لازم است فرم صورت را در نظر گرفت.

انتخاب شال‌های طرح‌دار و چند رنگ آزادی عمل زیادی در پوشیدن آن‌ها با لباس‌های مختلف می‌دهد.

خانم‌هایی که عینک می زنند به خوبی می دانند که تطبیق عینک با حجاب چقدر دشوار است. با پوشیدن یک کلاه زیر شال و سپس پیچیدن شال دور سر به شکلی که یک طرف آن دور گردن بسته شود و طرف دیگر دور سر. این نوع پوشیدن شال به راحتی قابل کنترل است و برای دختران جوانی که می خواهند در عین پوشیده بودن شیک هم به نظر برسند، عالی است و می توان آن را با لباس مجلسی و بلوز هم پوشید.

برای صورت الماسی شکل

برای صورت مربعی

در نهایت سبک مناسب از میان هزاران سبک و مدل بستن و طرح و پارچه‌های گوناگون بیابید تا همواره در حجاب خود بدرخشید.