آموزش جامع تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال دوره پیشرفته مرکز تحقیقات بلاکچین-آکادمی حسینی فایننس

ابر سیاه نیز یک پترن نموداری متشکل از 2 کندل استیک است که پس از روند صعودی تشکیل شده و به معنای معکوس شدن آن به یک روند نزولی است. شمع اول این الگو به‌معنای ادامه روند صعودی و شمع دوم نزولی است که قیمت باز شدن آن بالاتر از کندل قبلی قرار گرفته، اما بالای 50 درصد از بدنه اصلی آن را در بر می‌گیرد. این یعنی خریداران به بازار بازگشته و روند نزولی در شرف رخ دادن است.

به یاد داشته باشید که همواره عملکرد گذشته انعکاس درستی از اتفاقات آینده نمی دهد. همیشه باید در مورد کوین های سرمایه گذاری شده ذهن بازی داشته باشید و از آخرین توسعه ها در بازار مطلع باشید. این شاخص ها به ربات شما می گویند که چه وقتی به خرید و فروش کوین های انتخاب شده بپردازد و از طریق صفحه وضعیت می توانید عملکرد پوزیشن های باز شده خود را تحت نظر بگیرید. بر اساس داده های گذشته، می توانید استراتژی های دیگری را امتحان کنید تا نحوه عملکرد آنها را ببینید و در مورد استفاده از آنها تصمیم گیری کنید. در حالی که تغییر قیمت در بازار های سنتی می تواند در حد کسری از یک سنت باشد اما این تغییرات در جهان ارز دیجیتال به طور قابل ملاحظه ای بیشتر می باشد. ربات تریدر مناسب برای تریدر ها موقعیتی را فراهم می آورد که بازار را ۲۴ ساعته مدیریت کنند و از دارایی های خود در حالی که در خواب هستند و یا به دور از میز کار خود هستند، مرافبت نمایند.

کنج نزولی به‌عنوان یک الگوی بازگشتی دارای شیب منفی در جهت روند نزولی غالب خواهد بود. صرف‌نظر از نوع الگو (ادامه‌دهنده یا بازگشتی)، فالینگ وج یک پترن صعودی تلقی می‌شود. فالینگ وج یا کنج نزولی یک الگوی صعودی است که از قاعده پهن شروع شده و با حرکت قیمت جمع‌تر می‌شود. پرایس اکشن در این الگو مخروطی را می‌سازد که با همگرایی سقف‌ها و کف‌ها شیب منفی به خود می‌گیرد. برخلاق الگوی مثلث متقارن که هیچگونه تمایل به جهتی خاص و شیب قطعی برای آن وجود ندارد، کنج نزولی دارای شیب قطعی منفی و تمایل به صعود است.

با شروع تحلیل تکنیکال پیشرفته ما نیازمند دانش مفاهیم اولیه هستیم که در این فصل به توضیح آن پرداختیم. در این فصل به معرفی انواع پترن کلاسیک و نحوه معامله با این الگوها می‌­پردازیم. در فصل هفتم به معرفی اصول تحلیل تکنیکال و تاریخچه آن می‌­پردازیم. با وجود این که فلسفه تحلیل فاندامنتال و تکنیکال متفاوت است، اما هر دو به دنبال یک هدف مشترک هستند. در واقع هر دو برای پیش بینی روند قیمت استفاده می‌شوند، با این تفاوت که روش هر یک منحصر به فرد است.

الگوی دوجی پترن بعدی ما در این قسمت از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال است. دوجی یک پترن شمعی است که با قیمت‌های باز و بسته تقریبا یکسان تشکیل می‌شود. در واقع این الگو زمانی ساخته می‌شود که خریداران و فروشندگان در حال جنگ برای کنترل قیمت هستند، اما هیچکس در این کار موفق نیست. نوع دیگر الگوی سر و شانه در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال که به آموزش آن خواهیم پرداخت، سر و شانه معکوس نام دارد که گاهی اوقات به آن سر و شانه کف نیز می‌گویند. این الگو یک پترن بازگشتی است که ویژگی‌های بسیار شبیه به سر و شانه سقف دارد، اما تایید اعتبار آن شدیدا مبتنی بر الگوهای حجم است.

  • ربات های موجود معمولا بر اساس الگوریتم های تنظیم شده ای کار می کنند که اغلب توسط توسعه دهندگان سازماندهی شده اند.
  • مثلث نزولی را می‌توان با رسم یک خط حمایت افقی و یک خط مقاومت رو به پایین تشخیص داد.
  • سرمایه‌گذاران با هدف کسب سود و فروش دارایی‌های خود در زمانی که در بیشترین مقدار خود به سر می‌برند، وارد بازار می‌شوند.
  • تحلیل تکنیکال اطلاعات مهمی را از طریق چارت قیمت به شما منتقل می‌کند.
  • اگر معاملات زیادی انجام می‌دهید ولی از تحلیل تکنیکال استفاده نمی‌کنید پس، از جادوی تحلیل تکنیکال خبردار نیستید.

صرف‌نظر از محل تشکیل، این الگو یک پترن صعودی نشان‌دهنده آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال آکادمی سید حسینی فاز انباشت است. تا آنجایی که من اطلاع دارم یک سری ربات وجود دارد که از طریق آن‌ها افراد قیمت‌های ارزهای دیجیتال رو پیش بینی می‌کنند. اما قیمت این ربات‌ها ارزان نمی‌باشد و بیشتر توسط تریدرهای خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آموزش جامع تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال دوره پیشرفته مرکز تحقیقات بلاکچین-آکادمی حسینی فایننس

تا 20 سال قبل اگر قرار بر این بود که فهرستی از بهترین اختراعات بشر منتشر شود، همه افراد به اختراعاتی مثل آتش، دوچرخه و اتومبیل فکر می­‌کردند. اما امروز در سال 2022 میلادی بدون شک در این فهرست نمی­‌توان جایی برای ارزهای دیجیتال در نظر نگرفت. هدفمون اینه که بهترین دوره آموزشی در بازارهای مالی باشه و رویکرد متفاوتی نسبت به بازارهای مالی داشته باشیم. اندیکاتور فیبوناچی در Technical Analysis نیز از این اعداد استفاده می‌کند.

قیمت بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای ببینید و نرخ آن‌ها را به یکدیگر تبدیل کنید. سبد دارایی خود را با افزودن ارزهای دیجیتال بسازید و ارزش آن را هر لحظه دنبال کنید. با جامعه فارسی‌زبان ارزدیجیتال در مورد توکن‌ها و کوین‌های محبوبتان بحث و گفتگو کنید. یک پلتفرم نمودار و معاملات ارزهای رمزنگاری شده است که متعلق به صرافی کراکن است. در صورت که تنها از نمودارهای این ابزار استفاده شود، جزو ابزارهای رایگان محسوب می شود.

۱- چه چیزی ربات های تریدر ارز دیجیتال را آنقدر خاص می کند؟

البته تعداد و نحوه استفاده از اندیکاتورها و ابزارها بسیار مهم است. همه جزئیات حال حاضر، گذشته و آینده در قیمت لحظه‌ای یک دارایی پنهان شده‌اند. در ارتباط با بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال، تمام وقایع از جمله هاوینگ بیت کوین، آپدیت‌ها در شبکه، تغییرات در بلاکچین، عرضه و تقاضا و غیره در قیمت آن خلاصه شده است.

الگوهایی که پس از شکل گیری تا مدتی از روندهای مشخصی پیروی می‌کنند. اگر معاملات زیادی انجام می‌دهید ولی از تحلیل تکنیکال استفاده نمی‌کنید پس، از جادوی تحلیل تکنیکال خبردار نیستید. استفاده از اندیکاتورها و علم تحلیل تکنیکال به شما کمک می‌کند تا روند قیمت را در نمودار ارزهای دیجیتال پیش‌بینی کنید و نسبت به حرکت بعدی آن باخبر باشید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۴ آذرماه