استایل آوانگارد (Avant Garde) چیست؟

شاید بهترین روش ایجاد استایل آوانگارد، لایه‌بندی است. همه ما این تکنیک را با لباس‌هایمان در فصل زمستان انجام می‌دهیم. ابتدا با یک لباس ساده شروع کنید و سپس مثل یک کلاژ، آیتم‌های بیشتری را به آن اضافه کنید. با بافت‌های مختلف بازی کنید و ترکیب‌های متضاد پیدا کنید؛ اما از ترکیب پارچه‌هایی با جنس بسیار متفاوت (مثلاً تویید و ساتن) خودداری کنید.

لباس‌های لازم برای ایجاد استایل آوانگارد

از لباس‌های افراد مشهور با استایل آوانگارد ایده بگیرید

آوانگارد یکی از پربارترین جنبش‌های هنری است که در همه زمینه‌های هنر، از موسیقی گرفته تا مد نفوذ دارد و با نوآوری‌های مداوم، هنجارهای تثبیت شده را به چالش می‌کشد. مد آوانگارد را طراحان و هنرمندان مبتکری به وجود آورده‌اند که جرأت کرده‌اند برخلاف جریان اصلی حرکت کنند و ایده‌هایی را پیشنهاد بدهند که متمایز از قوانین مرسوم باشد.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، در مورد نحوه پوشیدن لباس‌های زنانه آوانگارد از افراد مد روز مانند میشل لامی یا رویسین مورفی و برای استایل آوانگارد پسرانه یا مردانه از دیوید بووی الهام بگیرید؛ زیرا هر کدام از آنها سبک شخصی خود را دارند که در طول سال‌ها ساخته‌اند.

از لباس‌های تک رنگ استفاده کنید

اگر می‌خواهید یک استایل آوانگارد زیبا داشته باشید، باید به جزئیات توجه کنید. جزئیات تفاوت ایجاد می‌کنند؛ پس از زیپ و جزئیات دیگر مانند دکمه‌ها و کمربندها در استایل خود استفاده کنید.

احساسات خود را بشناسید

لایه لایه لباس بپوشید

پوشیدن لباس‌های آوانگارد، شجاعت و جسارت می‌خواهد؛ اما نباید یکباره و بدون مطالعه به سراغ این سبک بروید. برای شناخت ابعاد مختلف این سبک وقت بگذارید و ببینید که کدام جنبه از این استایل رادیکال بیشتر مورد علاقه شما است و بیشترین تناسب را با سبک شخصی‌تان دارد. در ادامه، با ارائه اصولی، شما را راهنمایی می‌کنیم تا بتوانید استایل avantegard  شخصی خود را طراحی کنید.

تمام لباس‌هایتان را بیاورید و به طور آزمایشی آنها را با یکدیگر ست کنید

سعی کنید از لباس‌های موجود در کمد لباستان استفاده کنید و آن‌ها را برای موقعیت‌های مختلف با هم ست کنید. با این کار از خرید لباس‌های اضافی که ممکن است هرگز آنها را نپوشید، اجتناب می‌کنید. زیبایی استایل آوانگارد در این است که قوانین مشخصی ندارد؛ یعنی می‌توانید انواع پارچه‌ها، برش‌ها، بافت‌ها و اکسسوری‌ها را با هم ترکیب و ظاهری آوانگارد ایجاد کنید. این کار، یکی از روش‌های ایجاد طرح‌های نوآورانه و دستیابی به سبکی جسورانه است. هنگامی که لباس‌های جدید را امتحان می‌کنید، حتما این نکته را به یاد داشته باشید که هدف استایل آوانگارد به رخ کشیدن بدن از طریق لباس نیست؛ بلکه بیشتر می‌خواهد که بدن را با روش‌های جدیدی بیاراید.

برای یک استایل آوانگارد (avante gard) چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

با انتخاب لباس‌های تک رنگ مانند سیاه، سفید یا خاکستری، این امکان را دارید تا بافت‌ها و برش‌های بیشتری را ترکیب کنید و روی برجسته کردن جزئیات لباس و ترکیب کلی تمرکز کنید؛ البته تمام سبک‌های نوگرا سیاه و سفید نیستند. شما می‌توانید از رنگ‌های تند، متضاد، مکمل و حتی از متالیک برای برجسته کردن سبک خود استفاده کنید. برای داشتن ظاهری جذاب و گیرا، به سراغ رنگ‌های جیغ یا الگوهای انتزاعی بروید و از ترکیب رنگ‌های زیاد در یک لباس خودداری کنید.

در جامعه امروز ایرانی که در حال گذار از سنت به مدرنیته است، بسیاری از هنرمندان و جوانان ایرانی با الهام از مد آوانگارد جهانی و تلفیق آن با عناصر ایرانی، استایل آوانگارد ایرانی را برای پوشش خود انتخاب کرده‌اند. این سبک پوشش در ایران بیشتر در بین هنرمندان جوان محبوبیت دارد.

کلام آخر

سعی کنید با لباس‌هایتان داستانی را تعریف کنید

در این سبک باید سعی کنید از طریق لباس‌هایی که می‌پوشید داستانی را تعریف کنید. برای اینکه داستان منسجمی را روایت کنید، آیتم‌های مختلف سبک‌تان باید با یکدیگر هماهنگ باشند؛ چه بخواهید از برش‌های متضاد استفاده کنید و چه اکسسوری‌های مکمل. سبک خود را هنرمندانه بسازید و مطمئن شوید که هر عنصر، بخشی از داستان است؛ از لباس‌هایتان گرفته تا جواهرات، آرایش و حتی نگرشتان.

به جزئیات توجه کنید

استایل آوانگارد به چه معناست؟

استایل آوانگارد یعنی سبک لباس جدید، ساختارشکن و نوآورانه که از چارچوب‌ها و قواعد روزمره و اجتماع تبعیت نمی‌کند. بسیاری از مردم لباس‌های نوگرا را انتخاب می‌کنند، زیرا می‌خواهند از قید و بندهای رسمی و روزمره رها شوند. آن‌ها می‌خواهند با انتخاب این سبک، خود را خارج از هنجارهای اجتماعی دیکته شده در زمینه مد و لباس تعریف کنند.  استایل‌های آوانگارد معمولاً همه کاره و در دسترس هستند و به صورت لایه لایه با برش‌های جسورانه و اغلب مردانه در پالت‌های تک رنگ، طراحی و ارائه می‌شوند.

در این مقاله از بانی مگ سعی کردیم به سوال شما درباره اینکه استایل آوانگارد چیست؟ پاسخ جامع و کاملی بدهیم و با اطلاعات کافی درباره استایل avante gard و نحوه ایجاد آن، کمک کنیم تا پوشش آوانگارد منحصربفرد و شخصی را برای خودتان طراحی کنید. اگر شما هم با خواندن این مقاله به این سبک علاقه پیدا کردید، از اطلاعات آن استفاده کنید تا با دانستن اینکه به دنبال چه چیزی باید باشید، آیتم‌های ضروری avangard را به راحتی با سبک خود ادغام کنید و استایل آوانگارد جدید و متفاوتی را برای خود بسازید و این بار با ظاهری نو در میان دوستانتان حاضر شوید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/avant-garde-style/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=avant-garde-style

کت جین، کت چرمی، دامن و ژاکت‌های کشباف پشمی، تیشرت، پیراهن‌های تک رنگ بلند و کفش‌های چرمی با رنگ تیره از آیتم‌های ضروری استایل آوانگارد مردانه و زنانه هستند.

لازم نیست که تمام پول‌تان را صرف آیتم‌های گران قیمت کنید. نوع نگرش و احساسی را بیابید که می‌خواهید از طریق لباس‌های آوانگارد خود منتقل کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا پوشش آوانگاردی با سلیقه شخصی خودتان داشته باشید.

استایل آوانگارد ایرانی