استایل رترو چیست؟ – بانی مگ

خرید لباس زنانه

استایل رترو چیست؟

خرید لباس مردانه

تفاوت استایل رترو با وینتیج چیست؟

 

دامن‌های کوتاه تا روی زانو یا دامن‌های کلوش و چیندار، هر دو از مدل‌های محبوب لباس در استایل رترو هستند و بسته به سایر اجزای استایلتان می‌توانید از آنها هم استفاده کنید.

یک مثال دیگر، انتخاب دامن‌های کوتاه تا زانو با پارچه چهارخانه، پیراهن یقه اسکی، بوت بلند تا زانو و دستکش است. اگر می‌خواهید این استایل را در بیرون خانه بپوشید، می‌توانید یک پالتو یا بلیزر آجری، قهوه‌ای یا سفید رنگ (بسته به رنگ بلوز و دامن) با برش‌های اندامی را روی بلوز و دامنتان بپوشید و در نهایت هم تیپتان را با یک روسری کوچک کامل کنید.

شاید عجیب به نظر برسد که کش مو را به عنوان یکی از اجزای استایل رترو معرفی کنیم، اما اسکرانچی‌ها توسط یک خواننده معروف در سال ۱۹۸۷ طراحی و تولید شدند و به همین علت به عنوان یکی از آیتم‌های معروف استایل  Retro شناخته می‌شوند.

پیراهن‌های آستین پوفی

به این مطلب امتیاز دهید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/what-is-retro-style/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=what-is-retro-style

پیراهن‌ها و بلوزهایی با آستین‌های پوفی، از جمله محبوب‌ترین لباس‌ها در دهه‌های گذشته میلادی بوده‌اند و هنوز هم در استایل رترو از آنها استفاده می‌شود.

دامن کوتاه، کلوش و چیندار

به طور مثال، در موقعیت‌های غیررسمی و روزمره، می‌توانید شلوار جین مام استایل را با یک لباس یقه اسکی و کفش آل استار بپوشید. حتی در مواقعی که امکان استفاده از لباس‌های استایل رترو را ندارید، استفاده از لباس‌های فیت بدن همراه با اکسسوری‌هایی از جمله گردنبند مروارید، عینک و مدل موی قدیمی می‌تواند حال و هوای مد و فشن دهه ۲۰ تا ۹۰ میلادی را در ذهن تداعی کند.

استایل رترو، یکی از همین سبک‌های پوشش است که از مفهوم بازگشت به گذشته استفاده می‌کند. البته سبک رترو می‌تواند مربوط به معماری، خودرو، طراحی لباس و… باشد. اما اصطلاح استایل رترو، فقط در مورد پوشش و مد مربوط به گذشته به کار می‌رود. در ادامه این مطلب، بیشتر با استایل رترو و ویژگی‌های آن آشنا خواهید شد.

تا به حال شده هنگام دیدن یک فیلم قدیمی از آدری هپبورن یا مرلین مونرو با خودتان فکر کنید ای کاش چند ده سال زودتر به دنیا آمده بودید؟ علاقه‌مندی به فضا، سبک معماری و مد دهه‌های قبلی، یک اتفاق رایج بین افراد مختلف است. به همین دلیل هم صنعت مد و فشن در سال‌های اخیر به سراغ نوستالژی و سبک پوشش دهه‌های قبلی رفته است.

 

کفش‌های راحت

بلیزرها، کت‌هایی با دو ردیف دکمه هستند که ظاهری رسمی دارند و معمولا دکمه فلزی و پارچه تک رنگ دارند.

اسکرانچی

لباس‌های مورد استفاده در استایل  Retroمعمولا از پارچه‌های راه راه، چهارخانه یا مخمل گلدار دوخته شده‌اند. البته پارچه‌های تک رنگ هم در این استایل کاربرد زیادی دارند.

یقه اسکی

اگر از علاقه‌مندان به استایل  Retro هستید، حتما می‌دانید که کفش‌های راحت مثل آل استار یا ونس، از اجزای جدانشدنی این استایل هستند.

پارچه‌های استایل رترو

خرید شلوار زنانه

 

بلیزرها

اگر از علاقه‎مندان به این سبک و استایل هستید و دوست دارید که سلیقه‌تان در پوشش منحصربفرد باشد، می‌توانید المان‌ها و اجزای استایل رترو را به شکلی نو و تازه استفاده کنید.

 

چطور به سبک استایل رترو لباس بپوشیم؟

اکسسوری‌ها از جمله گردنبند مروارید، جوراب‌های رنگی، عینک‌های قدیمی و مدل موی مربوط به دهه‌های ۲۰ تا ۹۰ میلادی، از جمله اجزای تکمیل کننده استایل رترو هستند.

سایز لباس‌ها

دهه ۲۰ تا ۹۰ میلادی به نظر خیلی از افراد، دوران طلایی مد و فشن بوده است. به همین دلیل در استایل رترو هم از مد و فشن دهه‌های بیست تا نود میلادی استفاده می‌شود.

اگر دوست دارید استایل و پوشش شما سبک اختصاصی و امضایتان را داشته باشد و اگر به سبک مد و پوشاک کلاسیک علاقه دارید، می‌توانید با استفاده از نکات گفته شده در متن، به سراغ استایل رترو بروید.

خرید دامن زنانه

برای مهمانی‌ها و موقعیت‌های رسمی هم پیراهن‌هایی با آستین پفی و دامن کلوش یا بلیزرهای تک رنگ، بهترین انتخاب برای تکمیل استایل  Retro هستند.

همان طور که در متن اشاره شد، استایل رترو برگرفته از مد و فشن دهه ۲۰ تا ۹۰ میلادی است و شلوار جین مام استایل، بلیزرهای رسمی، نیم تنه‌های یقه اسکی، دامن‌های کوتاه و کفش‌های ونس و آل استار را می‌توان از اجزاء مهم آن دانست.

چند دهه قبل، پوشیدن شلوار جین مام استایل بین افراد خوش پوش رواج زیادی داشت. اما به مرور زمان، شلوارهای جذب و راسته جای آنها را گرفتند. اگر قصد پوشیدن استفاده از استایل رترو را دارید، بهترین کار انتخاب شلوارهای جین مام استایل است.

اگر از علاقه‎مندان به این سبک و استایل هستید و دوست دارید که سلیقه‌تان در پوشش منحصربفرد باشد، می‌توانید المان‌ها و اجزای استایل رترو را به شکلی نو و تازه استفاده کنید. به طور مثال، در موقعیت‌های غیررسمی و روزمره، می‌توانید شلوار جین مام استایل را با یک لباس یقه اسکی و کفش آل استار بپوشید. حتی در مواقعی که امکان استفاده از لباس‌های استایل رترو را ندارید، استفاده از لباس‌های فیت بدن همراه با اکسسوری‌هایی از جمله گردنبند مروارید، عینک و مدل موی قدیمی می‌تواند حال و هوای مد و فشن دهه ۲۰ تا ۹۰ میلادی را در ذهن تداعی کند.

استایل رترو چیست؟

خرید پلیور یقه اسکی

 

 

دهه ۲۰ تا ۹۰ میلادی به نظر خیلی از افراد، دوران طلایی مد و فشن بوده است. به همین دلیل در استایل رترو هم از مد و فشن دهه‌های بیست تا نود میلادی استفاده می‌شود. از جمله ویژگی‌های این دوران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شلوارهای جین مام استایل

 

اکسسوری‌های استایل  Retro

 

یکی از تفاوت‌های استایل رترو با استایل وینتیج، مربوط به دوره زمانی آنهاست. برخلاف استایل رترو، برای لباس پوشیدن به سبک وینتیج، بهتر است سراغ کت چرمی، شلوار سیگارت، پیراهن‌های ابریشمی با منجوق‌دوزی و شلوار جین پاچه گشاد بروید.

 

در دوران مدرن و در سال‌های اخیر، بازگشت به استایل و فشن دهه‌های گذشته، مورد توجه بسیاری از طراحان مد قرار گرفته است. بسیاری از سبک‌های استایل از جمله رترو و وینتیج هم بر همین اساس به وجود آمده‌اند. اما شاید گاهی تشخیص تفاوت‌های این دو استایل با هم برای برخی از افراد سخت باشد.

 

اگر شما هم از طرفداران نیم تنه‌های یقه اسکی هستید، احتمالا عاشق استایل رترو هم خواهید شد، چرا که لباس‌های یقه اسکی یکی از پراستفاده‌ترین اجزای این استایل هستند.