استایل رترو چیست؟ – مجله مد و فشن، لباس و سبک زندگی بانی مگ

یکی از تفاوت‌های استایل رترو با استایل وینتیج، مربوط به دوره زمانی آنهاست. برخلاف استایل رترو، برای لباس پوشیدن به سبک وینتیج، بهتر است سراغ کت چرمی، شلوار سیگارت، پیراهن‌های ابریشمی با منجوق‌دوزی و شلوار جین پاچه گشاد بروید.

اگر از علاقه‌مندان به استایل  Retro هستید، حتما می‌دانید که کفش‌های راحت مثل آل استار یا ونس، از اجزای جدانشدنی این استایل هستند.

پارچه‌های استایل رترو

 

یک مثال دیگر، انتخاب دامن‌های کوتاه تا زانو با پارچه چهارخانه، پیراهن یقه اسکی، بوت بلند تا زانو و دستکش است. اگر می‌خواهید این استایل را در بیرون خانه بپوشید، می‌توانید یک پالتو یا بلیزر آجری، قهوه‌ای یا سفید رنگ (بسته به رنگ بلوز و دامن) با برش‌های اندامی را روی بلوز و دامنتان بپوشید و در نهایت هم تیپتان را با یک روسری کوچک کامل کنید.

اکسسوری‌ها از جمله گردنبند مروارید، جوراب‌های رنگی، عینک‌های قدیمی و مدل موی مربوط به دهه‌های ۲۰ تا ۹۰ میلادی، از جمله اجزای تکمیل کننده استایل رترو هستند.

سایز لباس‌ها

خرید لباس زنانه

استایل رترو چیست؟

همان طور که در متن اشاره شد، استایل رترو برگرفته از مد و فشن دهه ۲۰ تا ۹۰ میلادی است و شلوار جین مام استایل، بلیزرهای رسمی، نیم تنه‌های یقه اسکی، دامن‌های کوتاه و کفش‌های ونس و آل استار را می‌توان از اجزاء مهم آن دانست.

کت بلیرز در استایل رترو

برای مهمانی‌ها و موقعیت‌های رسمی هم پیراهن‌هایی با آستین پفی و دامن کلوش یا بلیزرهای تک رنگ، بهترین انتخاب برای تکمیل استایل  Retro هستند.

پارچه استایل رترو

 

لباس یقه اسکی در استایل رترو

دامن‌های کوتاه تا روی زانو یا دامن‌های کلوش و چیندار، هر دو از مدل‌های محبوب لباس در استایل رترو هستند و بسته به سایر اجزای استایلتان می‌توانید از آنها هم استفاده کنید.

شاید عجیب به نظر برسد که کش مو را به عنوان یکی از اجزای استایل رترو معرفی کنیم، اما اسکرانچی‌ها توسط یک خواننده معروف در سال ۱۹۸۷ طراحی و تولید شدند و به همین علت به عنوان یکی از آیتم‌های معروف استایل  Retro شناخته می‌شوند.

پیراهن‌های آستین پفی

 

اکسسوری‌های استایل  Retro

خرید لباس مردانه

تفاوت استایل رترو با وینتیج چیست؟

چند دهه قبل، پوشیدن شلوار جین مام استایل بین افراد خوش پوش رواج زیادی داشت. اما به مرور زمان، شلوارهای جذب و راسته جای آنها را گرفتند. اگر قصد پوشیدن استفاده از استایل رترو را دارید، بهترین کار انتخاب شلوارهای جین مام استایل است.

به این مطلب امتیاز دهید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/what-is-retro-style/

 

کفش‌های راحت

تفاوت دیگر استایل  Retro با وینتیج این است که لباس‌های وینتیج، واقعا مربوط به دوره‌های زمانی گذشته هستند. اما لباس‌هایی که در استایل رترو استفاده می‌شوند، به تازگی تولید شده‌اند اما از مد و فشن دهه‌های قبل برای طراحی آنها استفاده شده است.