استایل پرپی چیست؟ – بانی مگ

لباس‌های چهارخانه یا راه راه هم از دیگر علاقمندی‌های پرپی‌هاست. افرادی که این سبک را انتخاب می‌کنند، اندام لاغر و ظریف دارند که با شلوار جین باریک، لاغری‌شان بیشتر به چشم می‌خورد. انتخاب یک جفت کفش کتانی به همراه هدبند با رنگ تیره هم از دیگر نیازهای استایل preppy است.

انتخاب ژاکت ساده

رنگ لباس‌های طرفداران این سبک، اغلب شامل قهوه‌ای، عسلی، خاکی و خاکستری است. این رنگ‌ها از مد نمی‌افتند و هر زمان بخواهید می‌توانید آن‌ها را دوباره از کمد لباس درآورید و استفاده کنید.

قبل از هر چیز باید به دنبال یک کت بلیزر برای کمد لباس خود باشید. شلوارهای جین هم بهترین انتخاب برای زیر این کت است. کسانی که این سبک لباس پوشیدن را انتخاب می‌کنند، به سمت کت‌های چسبان و اندامی بلیزر می‌روند.

آرایش صورت در استایل پرپی

اگر همیشه به دنبال سبکی از لباس پوشیدن رسمی هستید که بتوانید در مهمانی، بازار و جلسات مهم آن را به تن کنید، ما استایل پرپی “Preppy” را به شما پیشنهاد می‌دهیم. کت‌های رسمی و پیراهن‌های یقه‌دار با طرح چهارخانه از ویژگی‌های این سبک لباس پوشیدن است. در این استایل از رنگ خاصی به تنهایی استفاده نمی‌شود؛ همچنین خبری از وسایل و لباس عجیب غریب یا آرایش‌های زننده و تند نیست. استایل preppy یا کالج، از سبک‌ لباس پوشیدن دانشجوها الهام گرفته شده است. پرپی از جمله پرطرفدارترین پوشش‌‌ها در بین دانشجویان آمریکایی است که حالا، ایرانی‌ها نیز به آن علاقه‌مند شده‌اند. اگر می‌خواهید در مورد این استایل اطلاعات بیشتری داشته باشید، این مطلب از بانی مگ را از دست ندهید.

فکر می‌کنید پرپی‌ها چه رنگ‌هایی را بیشتر می‌پسندند؟ برخلاف استایل‌های دخترانه فانتزی که بیشتر به سمت رنگ‌های شاد متمایل است، در این سبک لباس پوشیدن، رنگ عروسکی و شاد وجود ندارد و فقط پیراهن را می‌توانید از بین رنگ‌های شاد انتخاب کنید. از آنجا که این استایل رسمی است، رنگ‌هایی هم که انتخاب می‌شوند، از نوع رسمی هستند. رنگ زرد آفتابی، سبزهای تیره، زرشکی، قهوه‌ای روشن یا تیره و… از جمله رنگ‌هایی هستند که در این سبک لباس پوشیدن به چشم می‌خورند.

از دیگر نکاتی که برای تبدیل شدن به یک پرپی نیاز دارید، استفاده از اکسسوری و تزئیناتی است که طرفداران این سبک استفاده می‌کنند. از جمله اکسسوری‌های این استایل می‌توان به هدبند یا باندانا، زیورآلات مرواریدی، ساعت، عینک آفتابی، کیف چرم و کلاه اشاره کنیم. برای مردان طرفدار استایل پرپی توصیه می‌کنیم همیشه به سراغ کمربندهایی با سگک بزرگ‌تر که نمای لوکس‌تری دارند، بروند.

اگر می‌خواهید یک استایل پرپی داشته باشید، باید یک یا دو پیراهن یقه‌دار هم در کمد لباس‌هایتان داشته باشید. پیراهن‌هایی که در این سبک لباس پوشیدن انتخاب می‌شوند، تنگ نیستند و اغلب از بین رنگ‌های روشن و دکمه‌دار انتخاب می‌شوند. هر چند این پیراهن‌ها فقط برای بهار و تابستان مناسب هستند، اما با انتخاب یک ژاکت بافت پشمی، می‌توانید آن‌ها را برای زمستان نیز بپوشید.

اگر جزء کسانی هستید که به مرتب بودن تیپ و لباس پوشیدنتان بسیار اهمیت می‌دهید، استایل پرپی یا استایل کالج یک انتخاب خوب برای شماست. هر لباس یا اکسسوری که برای هماهنگ کردن این سبک تهیه می‌کنید، همیشه مد روز است و هیچ‌گاه برایتان قدیمی نمی‌شود.


منبع: https://www.banimode.com/blog/preppy-style/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=preppy-style

حرف آخر

چطور کالج استایل شویم؟

از مشخصات اصلی کالج استایل می‌توان به پوشیدن طرح‌های چهارخانه، پیراهن‌های پولو و ژاکت اشاره کنیم. انتخاب تکه‌های لباس برای ست کردن با هم در این استایل کمی دشوار است؛ یک کت چرم با شلوار جین لوله تفنگی، از نمونه‌های این سبک لباس پوشیدن است؛ اما اینکه کت چرم و شلوار جین در چه رنگ‌هایی باشند، کار را کمی دشوار می‌کند. این استایل می‌تواند هم توسط نوجوانان و هم جوانان انتخاب شود و محدودیت سنی در آن وجود ندارد؛ همچنین این سبک میان خانم‌ها و آقایان مشترک است.

برای داشتن یک استایل پرپی، به آرایش غلیظ و زننده نیاز نیست. از آنجا که این استایل از ابتدا با مدرسه و دانشگاه شروع شد، آرایش غلیظ در آن جایی ندارد. آرایش صورت در این سبک بسیار ساده و ملایم است؛ به‌طوریکه باید با دقت صورت آرایش شده یک زن پرپی را تشخیص دهید؛ همچنین رنگ موی بلوند هم در بین پرپی‌ها به ندرت دیده می‌شود و مو اغلب به رنگ طبیعی و یا تیره است. آرایش مو هم باید ساده، کلاسیک و مرتب باشد. شانه زدن موها، استفاده از لوازم آرایش برای مرتب کردن موها در این سبک لازم است.

برای بیرون رفتن از خانه هم از یک شال برای دور گردن و انداختن روی کت استفاده کنید. در این سبک می‌توانید پیراهن‌هایی با طرح شطرنجی، بته جقه و یا طرح اسکاتلندی انتخاب کنید. در نهایت پیراهن دکمه‌دار با هر طرح یا رنگی، باید یقه‌دار هم باشد که استایل را مرتب‌تر نشان دهد.

استفاده از شلوار تنگ

یکی دیگر از سنگ بناهای تبدیل کردن استایل‌تان به استایل کالج، پوشیدن ژاکت‌های ساده است که اغلب از جنس تریکو یا پشم طبیعی هستند. این ژاکت‌ها بیشترین مناسبت را با روزهای سرد پاییز و زمستان دارند. در کمد هر پرپی می‌توانید تعدادی ژاکت با رنگ‌های مختلف را مشاهده کنید.