انتخاب ریمل مناسب ؛ راهنمای خرید

به این مطلب امتیاز دهید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/choosing-the-right-mascara/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=choosing-the-right-mascara

ابتدا باید تصمیم گرفت که ریمل برای چه کاربردی خریداری می‌شود. استفاده روزانه از لوازم‌ آرایش در این انتخاب تعیین‌کننده آن است. اگر در محیط گرم و شرجی باشد و چشم‌ها برخورد زیادی با آب داشته باشند، برای جلوگیری از سیاه شدن زیر چشم در طول روز باید یک ریمل ضد آب تهیه کرد.

ویتامین A استات

برس منحنی

پروپیلن گلیکول

برس‌های لاغر برای پوشاندن تک‌تک مژه‌ها ایدئال هستند. حتی آن رشته‌های ریز و نازک گوشه داخلی چشم! با کمک برس باریک می‌توان به‌راحتی ریمل را روی مژه‌های پایینی کشید، بدون اینکه به‌هم‌ریخته شود.

برس ضخیم، متراکم

این نوع از برس‌های مخملی پر از الیاف متراکم است که حتی مژه‌های نازک را حجیم می‌کند. تقریباً روی هر نوع مژه‌ای به‌خوبی کار می‌کند اما به‌ویژه برای کسانی که مژه‌های کم پشتی دارند و برای ضخامت بخشیدن به کمک نیاز دارند، عالی است. برای استفاده باید برس را به‌صورت افقی نگه داشت، چانه را به سمت بالا و نگاه به سمت پایین به آینه داشت. باید به برس پلک زد تا رنگ حاصل از فرمول، در ریشه مژه‌ها قرار گیرد. سپس باید آن را به سمت اطراف تکان داد تا وسط و نوک برس هم با مژه‌ها برخورد کند. در مرحله آخر باید برس ریمل را به‌صورت عمودی چرخاند و تا انتهای مژه‌ها به این کار ادامه داد. برای ایجاد حجم بیشتر، این دقیقاً بهترین ریملی است که فارغ از نوع مژه، همه خانم‌ها باید داشته باشند و به‌سادگی در هر برندی قابل تهیه است.

همه ما می‌دانیم که یک ریمل خوب برای همه‌ی علاقه‌مندان به زیبایی و آرایش، یک عنصر اساسی است. حتی در روزهای کم آرایش، داشتن ریمل با کمترین اتلاف وقت می‌تواند معجزه کند.

انتخاب رنگ ریمل

نوک ظریف و باریک برای ساخت محصول، ایده‌آل است. نوک کوچک درست در مژه‌های داخلی و پایین قرار می‌گیرد تا از هم جدا شوند و انتهای بزرگ‌تر باعث ایجاد اثر روی بقیه مژه‌ها می‌شود. با این برس نوک‌تیز می‌توان بدون نگرانی از حجم مژه‌ها، به آرایش آن‌ها پرداخت.

راهنمای انتخاب ریمل

تعیین نوع ریمل

چند ماده وجود دارد که وجود آن‌ها در ریمل‌ها بسیار مضر است:

برس ساعت شنی

لازم است حتما قبل از خرید ریمل، آن را بویید. عجیب است؛ اما اگر ریمل رایحه خیلی قوی یا بسیار متفاوتی داشته باشد، بهتر است از خرید آن اجتناب کرد. اگر بافت ریمل خیلی درهم است، می‌تواند نشانه‌ای از عدم کیفیت یا خراب شدن آن باشد. بنابراین، هنگام انتخاب فرمول ریمل، باید مطمئن شد که قوام مخملی دارد و دارای رنگدانه‌های معدنی و موم‌های طبیعی است.

چگونه بدون امتحان کردن، ریمل مناسب انتخاب کنیم؟

برس S شکل

شگفت‌انگیز نیست اگر بتوان وارد فروشگاه لوازم‌آرایشی شد و انواع مختلف ریمل را امتحان کرد؟ متأسفانه به علت حساسیت چشم و مسائل بهداشتی و همچنین مقدار کم ماده ریمل، معمولاً بسته‌های ریمل با پلاستیک و مقوا بسته می‌شوند و فروشندگان و تولیدکنندگان لوازم‌آرایش این امکان را در اختیار خریداران خود قرار نمی‌دهند. برخی از فروشگاه‌ها به خریداران اجازه می‌دهند با استفاده از برس‌های یک‌بارمصرف، ریمل را امتحان کنند، اما تضمینی برای عدم رعایت قوانین بهداشتی دراین‌رابطه وجود ندارد.

قوس‌های دو طرف این برس به مژه‌ها زیبایی چشمگیری می‌بخشد. برس منحنی، مژه‌ها را در گوشه‌های انتهایی چشم به سمت بیرون بلند می‌کند و ظاهری کاملاً بیدار و سرحال را به وجود می‌آورد. علاوه بر موها، این ویژگی، به دوبرابر شدن تأثیر فرمول رنگ‌دانه کمک می‌کند. این یک انتخاب عالی برای کسانی است که عاشق ریمل‌های تیره و قوی هستند.

تمرکز بهترین برند‌های تولید ریمل بر ساخت فرمول منحصربه‌فرد و برس‌های تخصصی برای انواع مژه است. در ادامه با تعدادی از این برس‌ها آشنا خواهیم شد.

اما یک سؤال اساسی وجود دارد: آیا همه ریمل‌ها برای انواع مژه‌ها مناسب هستند؟

برس مارپیچ

برس مارپیچ مخصوصاً برای خانم‌هایی که موهای مژه ظریف و کوتاهی دارند، عالی است. بهترین راه برای استفاده از این برس این است که از ریشه به سمت نوک مژه‌ها و به‌صورت زیگزاگ، استفاده شود. بهتر است همیشه قبل از استفاده، ریمل اضافی را از روی برس پاک کنیم تا در روند استفاده به مشکل بر نخوریم.

این برس ریمل با انتهای نسبتاً بیشتر و به شکل حرف S،  هم به بلندی و هم به حجم مژه‌ها می‌افزاید و ازآنجایی‌که این برس‌ها ظریف و منحنی هستند، انتخاب بسیار خوبی برای آراستن مژه‌های کوتاه نیز هستند. چیزی که بیشتر از همه، مورد استقبال قرار می‌گیرد این است که به‌خوبی به مژه‌های کرکی نیز جلوه‌ای زیبا می‌بخشد.

پارابن