بررسی استایل مینا ساداتی؛ اغلب مونوکرم، همیشه ساده و دلنشین

پز عکاسی نامناسب مینا ساداتی

مینا ساداتی کم‌هیاهو است و اصلا اهل اخبار جنجالی و چالش‌برانگیز نیست. او در مراسم گوناگون هم با تیپ‌هایی ظاهر می‌شود که گاهی خاص و ویژه‌اند اما باعث واکنش‌ مخاطبان نمی‌شوند.

عناصر خاص در استایل مینا ساداتی

در واقع، به‌رغم وجود نکاتی خاص در بعضی از استایل‌هایش از چارچوب عرف و استانداردهای رایج استایل زیاد خارج نمی‌شود. اگر بخواهیم چند مشخصه از تیپ پوششی او را مطرح کنیم به موارد زیر می‌رسیم:

  • سادگی و راحتی؛
  • استفاده از عناصر خاص؛
  • میل به رنگ‌های مشکی و خنثی؛
  • آرایش اندک و سادگی استایل مو.

محبوب‌ترین رژلب‌های دیجی استایل اینجاست

گاهی‌اوقات، شاهد انتخاب‌های نامتناسب عناصر پوششی در استایل مینا ساداتی هستیم. برای مثال، در تصویر بالا، او از دستکش‌هایی توری و یک رویه کوتاه قلاب‌بافی‌شده برای استایل خود استفاده کرده است.

درست است که مینا ساداتی از طرفداران سادگی است اما گاهی در استایلش از عنصری خاص و ویژه استفاده می‌کند. عنصری که جالب‌توجه است و می‌تواند نگاه‌ها را در تیپ و ظاهر ساداتی به‌سوی خود بکشاند.

او از رنگ‌هایی مانند طوسی و خاکستری زیاد استفاده می‌کند. در تصویر بالا، او را با استایلی مشکی می‌بینید که آراسته و همچنان ساده است. دامن شلواری مشکی با کت، جلیقه و شومیز ترکیب دلنشینی تشکیل داده‌اند. این مدل برای اندام مینا ساداتی هم مناسب به نظر می‌رسد.


حتما بخوانید: استایل مونوکروم و اصول ست کردن لباس با این استایل


۴. آرایش اندک و سادگی استایل مو

از ویژگی‌های شاخص استایل مینا ساداتی گفتیم. حالا نوبت به مطرح‌کردن نقد و نظرهایی در این‌باره هم می‌رسد. ساداتی از بازیگران ساده‌پوش است و راحتی در استایل را در اولویت قرار می‌دهد. این سادگی گاهی موجب می‌شود که در رعایت کدهای پوششی به‌خوبی عمل نکند.

ساداتی همیشه آراسته و مرتب است و چهره جذاب و زیبایی هم دارد اما به‌سراغ ترندهای روز آرایش مو و صورت نمی‌رود. درمیان هجوم ترندهای آرایشی و عمل‌های زیبایی، چنین انتخابی خاص و ویژه به نظر می‌رسد.


حتما بخوانید: همه چیز درباره اصول آرایش مینیمال؛ یک میکاپ شیک و جذاب


نقدونظر یک؛ رعایت‌نکردن کدهای پوششی

رنگ مشکی در استایل مینا ساداتی

آرایش اندک در استایل مینا ساداتی

از شاخصه‌های استایل مو و آرایش مینا ساداتی باید به سادگی در این زمینه هم اشاره کنیم. تقریبا هیچ‌وقت، این هنرپیشه را با آرایشی غلیظ و مدل مویی عجیب نمی‌بینیم. او در این زمینه هم بسیار بی‌پیرایه عمل می‌کند.

از نظر شخصیت پوششی، او طرفدار سادگی است و در بسیاری از موارد استایل‌هایی مشابه را در موقعیت‌های مختلف تکرار می‌کند. نظرتان درباره تیپ پوششی مینا ساداتی چیست؟ از طرفداران استایلش هستید؟ اگر قرار باشد که چند پیشنهاد به او بدهید، دوست دارید که چه عناصری را به استایلش اضافه کند؟ نکته الهام‌بخش استایل او برای شما چیست؟


منبع: https://manomode.com/18105/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%AA%DB%8C/

نقدی دیگری که به استایل مینا ساداتی وارد است، به‌طور دقیق معطوف به نکات پوششی نمی‌شود. این موضوع غیرمستقیم روی استایل اثر می‌گذارد. چه موضوعی؟ ایست افراد در مقابل دوربین‌ها و ژستی که می‌گیرند، روی شخصیت پوششی و استایلشان اثر فوق‌العاده مهمی دارد.

برای مثال، در تصویر بالا، او را با استایلی مشکی می‌بینید که با شالی زردرنگ شاداب و دیدنی شده است. این شال رنگی نقطه جذاب و خاص استایل است و به‌سادگی باعث تغییر حالت آن شده و تیپ را از حالتی یکنواخت خارج کرده است.

۳. میل به رنگ‌های مشکی و خنثی

در واقع، این سادگی استایل و انتخاب عناصری پوششی که فاقد زرق‌وبرق خاصی هستند، باعث می‌شود که در موقعیت‌های رسمی شاهد استایلی متناسب با مراسم نباشیم. بااین‌حال، در دنیای مدوفشن نکاتی برای ترتیب‌دادن استایل‌هایی مناسب با هر موقعیت توصیه می‌شود. بنا به توصیه‌های این‌چنینی، بهتر است که برای شرکت در موقعیت‌های رسمی از لباس‌هایی متناسب با همان شرایط استفاده شود. ساداتی همیشه ساده است و به کدهای پوششی توجه آنچنان زیادی ندارد.

نقدونظر۲؛ ایست نامناسب در تصویر

ساداتی از آن دسته افرادی است که رنگ مشکی را به رنگ‌های دیگر ترجیح می‌دهند. در بسیاری از مواقع، او را با استایل مونوکرومی مشکی می‌بینیم. در مواردی هم که از این رنگ استفاده نمی‌کند، بیشتر به‌سراغ پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های خنثی می‌رود.

مینا ساداتی از بازیگران باوقار و پرتلاشی است که بی‌هیچ حاشیه‌ای در طول این سال‌ها در آثار خوبی نقش‌آفرینی کرده است. خبری از هیاهوهای رایج بازیگران در فضای مجازی درباره او نیست و همین باعث می‌شود که استایل ساده‌اش برای بررسی جالب باشد. با ما همراه باشید تا نگاهی به استایل او داشته باشیم.

ویژگی‌های استایل مینا ساداتی چیست؟

بی توجهی مینا ساداتی به کدهای پوششی

در آخر به این نکات می‌پردازیم و نقدونظراتی را هم مطرح می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱. سادگی و راحتی

اگر سرآستین‌ها جمع و بسته بودند، شاید انتخاب دستکش ایده مناسبی به نظر می‌رسید اما در حال حاضر، چنین چیزی دیده نمی‌شود. وجود رویه قلاب‌بافی‌شده هم با کت و دامن در هماهنگی نیست. کتی پوشیده و آستین‌دار نیازی به رویه‌ای ظریف ندارد. در واقع، عناصری اضافی و ناهماهنگ در استایل مینا ساداتی در تصویر بالا دیده می‌شود. با حذف آنها، ظاهر استایل بسیار بهتر به‌نظر می‌رسد.

این عناصری که به تیپ و پوشش ساداتی اضافه شده‌اند، توجیهی منطقی ندارند. در واقع، هماهنگی خاصی میان آنها و باقی بخش‌های استایل وجود ندارد. پوشیدن کتی آستین‌بلند با چنین دستکشی در هماهنگی نیست.

یکی از نکات شاخص در استایل مینا ساداتی سادگی استایل اوست. این هنرپیشه که در آثار متنوعی ایفای نقش کرده، راحتی را در استایل به هرچیز دیگر ترجیح می‌دهد. در بیشتر موقعیت‌ها، او را با استایلی می‌بینیم که بیشتر شبیه به تیپ‌های خیابانی رایج است.

محبوب‌ترین کت‌های رسمی زنانه اینجاست

نوبت شماست

ساداتی در بیشتر مواقع، ایست جذابی در مقابل دوربین عکاسان ندارد. به‌رغم اینکه از آن هنرپیشه‌ها و افرادی است که از اعتمادبه‌نفس ظاهری مناسبی برخوردار است اما انگار آنچنان اهل ژست‌گرفتن در مقابل عکاس‌ها نیست. این موضوع تأثیری منفی روی استایلش می‌گذارد.

نقدونظر ۳؛ انتخاب عناصر ناهماهنگ در استایل

نکات منفی استایل مینا ساداتی هم جای بررسی دارند. به موارد زیر نگاهی خواهیم داشت:

  • رعایت‌نکردن کدهای پوششی؛
  • ایست نامناسب در تصویر؛
  • انتخاب عناصر ناهماهنگ در استایل.

در این مقاله، نگاهی به استایل مینا ساداتی داشتیم. او هنرپیشه جذابی است که در ایفای نقش‌های مختلف و متنوع موفق بوده است. چهره ساده و مصممی هم دارد و تصویرش دوست‌داشتنی است.

ساداتی از شال‌های ساده، مانتوها و رویه‌هایی با پارچه‌ها و دوخت معمولی استفاده می‌کند. در استفاده از اکسسوری‌ها هم معمولا خلاقیت خاصی به‌خرج نمی‌دهد. اینکه سادگی در استایل یک فضیلت است یا خیر به سلیقه هرکس وابسته است. شما چه فکر می‌کنید؟

۲. استفاده از عناصر خاص

تیپ و استایل مینا ساداتی

استایل مینا ساداتی