تفاوت ساعت مچی اصل و فیک

ساعت داشتن یکی از مؤلفه‌های اساسی خوش استایل بودن است. داشتن یک یا چند ساعت برای ترکیب با تیپ‌های گوناگون بسیار هیجان‌انگیز است. بسیاری افراد از ساعت صرفاً برای بررسی زمان استفاده می‌کنند و اهمیتی به تعدد و زیبایی آن نمی‌دهند؛ اما برای برخی افراد، ظاهر، برند و آپشن‌های ساعت موردتوجه است و سعی می‌کنند ساعت‌های متفاوتی داشته باشند.

یک مسئله موردتوجه برای بسیاری از کسانی که به ‌ظاهر ساعت خود اهمیت می‌‌دهند، استفاده از ساعت مچی اصل  و فیک است. اگر شما هم به اصلی بودن ساعت مچی خود اهمیت می‌دهید، تا پایان این بلاگ با ما همراه باشید.

تفاوت ساعت مچی اصل و تقلبی

تولید ساعت‌های تقلبی تجارت بزرگی است. فروش ساعت‌های مشابه اصل سالانه حدود ۱ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود که تقریباً یک بیستم صنعت ساعت واقعی و قانونی سوئیس به‌عنوان مهد سازندگان ساعت است. بر اساس برخی گزارش‌ها، ۳۰ درصد از ساعت‌های بازار کپی هستند. این به معنای این است که تعداد زیادی ساعت تقلبی برای به دام انداختن افراد وجود دارد و تشخیص آنها سخت‌تر می‌شود. با افزایش علاقه به خرید ساعت در چند دهه گذشته، کلاهبرداران مهارت‌های خود را تقویت کرده‌اند و از ساعت‌سازان خبره برای تولید ساعت‌هایی استفاده می‌کنند که تقریباً از ساعت واقعی قابل تشخیص نیستند.

سوم- بررسی عکس‌های ساعت و جعبه آن

اول- خرید از فروشگاه‌های معتبر

بسیاری از کارخانه‌های ساعت‌سازی برای کمک به شناسایی ساعت‌های اصلی نشانه‌هایی در محصولات خود تعبیه می‌کنند تا خریداران به‌راحتی بتوانند ساعت اصل را تشخیص دهند. جعبه‌های ساعت‌های اصلی معمولاً کیفیت بسیار بالا و طراحی‌های خاص و پر‌هزینه‌ای دارند. افراد سود‌جو اصولاً حاضر به پرداخت هزینه تولید بالا برای جعبه‌ها نمی‌شوند.

پنجم- خرید ساعت‌های لوکس

خرید از فروشگاه‌های فروش محصولات دست‌دوم شاید به‌صرفه باشد؛ اما در مورد ساعت دقت خیلی زیادی لازم است تا بتوان ساعتی مرغوب خریداری کرد.


منبع: https://www.banimode.com/blog/the-difference-between-original-and-fake-wristwatches/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=the-difference-between-original-and-fake-wristwatches

افرادی که ساعت‌های تقلبی خریداری می‌کنند دودسته هستند؛ افرادی که حس و ظاهر یک ساعت را می‌پسندند اما توانایی خرید آن را ندارند یا اشخاصی هستند که با قیمت یک ساعت اصل، یک ساعت تقلبی نسبتاً باکیفیت خریداری می‌کنند.

برخی ساعت‌ها شماره سریال یکتا دارند و امکان ثبت آن در سایت تولید‌کننده وجود دارد. تعداد بسیاری از ساعت‌ها مشخصه خاصی در بدنه یا در پشتی خود دارند که اصولاً هزینه ایجاد آن بسیار بالا است. این نشانه‌ها می‌تواند شامل حک امضا، لوگو و یا یک جمله خاص باشد.

دوم- مقایسه قیمت دلاری

چگونه بفهمیم ساعت اصلی است؟

ششم – وزن ساعت

یکی از راه‌های تشخیص اصل بودن ساعت مچی توجه به مدل و شماره سریال است؛ زیرا با این دو فاکتور قابل‌پیگیری هستند. با جست‌وجو مدل ساعت می‌توان قیمت ارزی و ریالی را مقایسه کرد و متوجه بالا یا پایین بودن منطقی قیمت ساعت شد.

برای یک خرید باکیفیت از هر کالایی، داشتن دانش نسبی از جزئیات آن محصول برای فریب نخوردن، منطقی به نظر می‌رسد. برای تشخیص تفاوت ساعت مچی اصل و فیک نیز راه‌هایی وجود دارد که با فراگرفتن آن‌ها به‌سادگی می‌توان انتخاب درستی در خرید داشت.

چهارم- ظاهر و کیفیت ساعت