تفاوت شال و روسری – بانی مگ

البته برخی دیگر بخاطر مشکلاتی که در اثر ابتلا به بعضی بیماری‌ها نظیر سرطان دچار می‌شوند، دوست دارند با استفاده از روسری یا شال تفاوت ظاهری خود را پنهان کنند. از طرفی همۀ ما تجربه داریم که در زمستان‌های سرد، یک شال پشمی مناسب می‌تواند ما را از سرمای هوا حفاظت کند و گرمای خوبی هدیه دهد.

تفاوت شال و روسری چیست؟

برخی از افراد تصور می‌کنند که تنها کاربرد شال و روسری برای حفظ حجاب است؛ اما در واقع می‌توان کاربردهای مختلفی را برای آن‌ها در نظر گرفت. در کشورهای مختلف که در آن‌ها حجاب اجباری مطرح نیست، شال یا روسری وسیله‌ای برای محافظت از موها و سر در برابر گرما، سرما، خاک، باد و باران است.

تفاوت شال و روسری در کاربرد، جنس، نوع چاپ و استایل به چشم می‌خورد. در ادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم:

فرق شال و روسری از نظر الیاف و بافت پارچه

روسری و شال در کنار زیبایی‌هایی که برای ظاهر افراد ایجاد می‌کنند، ممکن است دردسرهایی هم به همراه داشته باشند.پس قبل از خرید آن‌ها گزینۀ دلخواه را سر کنید تا از لیز نخوردن و راحت بودن آن مطمئن شوید.

در مقابل، آن دسته از خانم‌هایی که علاقه زیادی به استایل‌های کلاسیک دارند می‌توانند تنوع روسری‌های موجود در کمد لباس خود را افزایش دهند. تنها نکته‌ای که در هنگام ست کردن شال یا روسری در کنار سایر آیتم‌های استایل خود باید مورد توجه قرار دهید، مرغوبیت مواد اولیه به‌کار گرفته شده در تولید آن و تمیزی دوخت است.

در هنگام خرید شال و روسری به چه نکاتی توجه کنیم؟

اولین مورد در هنگام انتخاب شال یا روسری، توجه به سایز مورد نظر است. برخی از افراد علاقه‌مند به استفاده از شال یا روسری سایز بزرگ هستند و در مقابل برخی دیگر سایزهای کوچک‌تر را ترجیح می‌دهند.

قبل از اینکه به تفاوت‌های میان شال و روسری بپردازیم، بهتر است یک تعریف کلی از هرکدام داشته باشیم.

روسری چیست؟

آخرین موردی که هنگام خرید شال یا روسری توجه بالایی را به خود اختصاص می‌دهد، رنگ آن است تا هماهنگی خوبی با رنگ پوست شما ایجاد کند. البته همانطور که می‌دانید طرح‌های مختلفی از شال و روسری در بازار موجود است که افراد با در نظر گرفتن ترندهای سال و سلیقۀ خود می‌توانند طرح زیبایی را خریداری کنند.

 و در انتها …

تفاوت شال و روسری در استایل به ذوق و سلیقه شما بستگی دارد. اما در حالت کلی کاربرد اسپرت شال باعث می‌شود تا در محیط‌های غیررسمی کاربرد بیشتری داشته و برای مصارف روزمره مناسب باشد. در مقابل اگر علاقه‌مند به پوشیدن لباس‌های اسپرت هستید، چند گزینه جدید از انواع شال زنانه را به کمد لباس خود اضافه کنید.

روسری در مقایسه با شال رسمی‌تر است. این پوشش از دو فرم کلی مربع و مثلث به‌وجود می‌آید که اندازه‌های مختلفی برای آن‌ها وجود دارد. به‌طور مثال در طی چند سال اخیر روسری‌های کوچک یا مینی اسکارف‌ها به ترند فشن تبدیل شده‌اند. درحالیکه تا چند سال قبل خانم‌ها در هر فروشگاهی به دنبال روسری‌های سایز بزرگ بودند.

جنس روسری با توجه به کاربرد و فصلی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، متفاوت است. انواع روسری‌های حریر، ساتن یا ابریشم، گزینه‌های مناسبی جهت استفاده در مجالس رسمی هستند و در مقابل شما می‌توانید از انواع روسری‌های نخی برای مصارف روزمره خود استفاده کنید.

شال چیست؟

در حالت کلی، تفاوت زیادی بین چاپ شال و روسری وجود ندارد. از دستگاه‌های چاپ خیس، دیجیتال و تک رنگ، برای طرحدار کردن پارچه‌های خام و بدون رنگ در تولید شال و روسری استفاده می‌شود.

به کارگیری در استایل‌های مختلف

به این مطلب امتیاز دهید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/the-difference-between-a-shawl-and-a-scarf/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=the-difference-between-a-shawl-and-a-scarf

این بار در بانی مگ فرق شال و روسری را با یکدیگر مقایسه کردیم تا شما خانم‌های شیک پوش و با اصالت ایرانی انتخاب‌های مناسبی را داشته باشید و از ظاهر خود لذت ببرید. موارد زیادی برای انتخاب و خریداری شال و روسری مطرح هستند که انجام دادن آن‌ها به خرید کالای مرغوب کمک می‌کنند. شما در هنگام خرید این محصول به چه مواردی توجه می‌کنید؟ به نظر شما تفاوت شال و روسری در چیست؟