خانه تریبلکس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در طراحی نما هم تنوع رنگ بسیار مهم است هم تنوع بافت و دست یافتن به همه این نکته ها به وسیله مواد و مصالح استفاده شده در نما به دست می آید. نکته مهم این است که باید تعادل را رعایت کنید. تعادل نقش مهمی در دکوراسیون خانه دارد. یکی از راههای زیبا کردن خانه این است که میان لوازم قدیمی و لوازم جدید تعادل برقرار کنید. ویلایی مستقل در میان باغ، ویلا دو طبقه با حیاط و فضای سبز مشترک و ویلا دوبلکس؟ نمی توان اهمیت این نکات را ندید گرفت ولی در این میان بایدها و نبایدهایی وجود دارد که شما را در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان هدایت می کند. نکات دکوراسیون داخلی چیدمان مدرن داخلی منزل به طبع قوانین و اصولی دارد که شاید هرکسی به انها توجه نکند. البته به شرط ان که این کار نمای شما را بیهوده شلوغ نکند و کارآیی آن را تحت شعاع قرار ندهد. در حال حاضر سنگ ها و مصالح نمای ساختمانی بسیار جدید و مدرنی در بازار وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها، بهترین نمای ویلای دوبلکس مدرن را ایجاد کنید. به طور مثال ساخت آبنما ها در ایجاد تاسیسات مربوط به آن در مناطق سردسیر نا به جاست.

قالب رنگی که در این سبک مورد استفاده قرار می طراحی داخلی ویلا های مدرن گیرد. مهم نیست که درون قابتان یک عکس خانوادگی است یا یک اثر هنری، شما باید قاب هایتان را به صورت مستقل یا در قالب یک مجموعه از دیوار آویزان کنید. بنابراین عکس های خانوادگی یا آثار هنری فرزندانتان را قاب کنید و از دیوار بیاویزید. افراد بسیاری از رنگ ها می ترسند بنابراین ترجیح می دهند از آنها استفاده نکنند. اما این نما باید به گونه ای طراحی شود که صرفا یک صفحه دو بعدی فاقد ارزش بصری نباشد، طراحی نمای ویلا به عنوان اولین عنصر تاثیر گذار بر مخاطب باید فکر شده و طبق اصول طراحی شود و البته که طراحی اصولی نمای ویلا ها دارای نکته های بسیاری است. اولین جلوه بصری هر ویلایی نمای آن است که می تواند با کاربر و مخاطب آن ارتباط برقرار کند. اگر در ویلا مورد نظرتان کاربری های مختلفی دارید با استفاده از طراحی نمای ویلا می توانید آن ها را به وسیله مواد و مصالح مختلف شاخص تر کنید. انتخاب منابع نوری باید به گونه ای طراحی شــده باشــد که به راحتی بتوان نور اتاق را از یک اتاق نورانی، به یک اتاق آرام به وسیله کم نور کنندهها (دیمر) زیاد یا کم کرد و مثلا به نوری ملایم تبدیل نمود.

بکار گیری آجر نسوز، ترموود، سنگهای مالون کیوبیک شده، سنگهای تراورتن یا سیمان لیسه ای مقاوم با رنگهای متناسب با طرح معماری و در کنار همه اینها نورپردازی مناسب در بنا زیبایی و ارزش ویلا را بالا میبرد. برخی عقیده دارند که طراحی مناسب دیوارها یا معماری داخلی منزل و خرید لوازم شیک ، همه چیز در داشتن یک دکوراسیون داخلی شیک و مدرن است . اگر هم اتاق یا خانه شما به سبک سنتی است، لوازم عتیقه مانند میزهای عسلی یا حتی کلکسیون دوربین یا ظرف های خود را با لوازم مدرن ترکیب کنید. دکوراسیون داخلی ویلا ی سنتی بسیار ساده می باشد ، از ویژگی های بارز و زیبای ویلاهای سنتی داشتن حیاط شخصی به همراه باغچه یا حوض می باشد . اولین چیزی که در حیاط ویلای ساده به چشم می خورد سنگ فرش ها و مسیرها هستند. نورپردازی حیاط در ساخت و طراحی ویلا نه تنها برای زیبایی بخشی بلکه تأمین امنیت و حفظ سلامت ساکنین نیز مهم است.

اگر تصمیم به بازسازی ساختمان و یا انتقال به خانه ای جدید را دارید، کارشناسان گروه سروچین ایده هایی بسیار زیبا و به روز برای ارئه به شما عزیزان دارند. به صورت کلی، می تونید برای خرید خونه های دوبلکس با یک طراح دکوراسیون و معمار حرفه ای مشورت کنید. اگر خونه دوبلکسی که مدنظر شماست زمین کوچکی داره و اتاق خواب ها (یک یا چند عدد) در طبقه بالا هستند و آشپزخانه، سرویس و پذیرایی در طبقه پایین واقع شده، لازمه بدونید که روزی صد بار یا بیشتر ناچار به پیمودن پله ها هستید و علاوه بر همه هزینه هایی که در بالا ذکر کردیم، ناچارید بعد از چند سال هزینه تعویض کشکک زانو رو هم به بودجه تعمیر و نگهداری منزل اضافه کنید! میتونی از یه مبلمان پر از طرح و جزئیات استفاده کنی یا یه نمونه خیلی ساده و ظریف که مدرن بودن ویلات رو برجسته تر می کنه. این عناصر طراحی از گذشته را با دکوراسیون مدرن در کنار هم قرار می دهد و یک تجربه زندگی منحصر به فرد را ایجاد می کند. در کنار زندگی آپارتمان نشینی و لزوم طراحی و ساخت آپارتمان های حرفه ای و مهندسی شده طبق آخرین متدها و استانداردهای داخلی و جهانی، نیاز به طراحی و ساخت ویلا هم گسترش پیدا کرده است.

به عنوان مثال اگر به رنگ آبی تمایل دارید، درجات مختلف آبی را برای هر فضا به کار گیرید یا کلکسیون لیوان را در اتاق پذیرایی و کلکسیون قوری را در آشپزخانه قرار دهید. به عنوان مثال اگر عاشق طرح های راه راه هستید، آن را تنها در یک یا دو تا از لوازم منزلتان به کار گیرید. به همین دلیل همیشه توصیه می کنند با بهترین شرکت طراح ویلا و ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری همکاری کنید تا هزینه های انجام شده سوخت نشوند. اگر رنگ مبل و دیوار همرنگ و یا نزدیک به هم بود، به دلیل حذف مرزها فضا بزرگتر به نظر می رسد. اگر می خواهید دو قاب را در کنار هم از دیوار بیاویزید دقت کنید یا به صورت موازی در کنار هم یا عمودی روی هم قرار گیرند. استفاده از مصالح دیگر مانند سنگ و چوب نیز در کنار بتن به زیباتر شدن نما کمک زیادی میکند.

مهم ترین المان های کاربردی در دکوراسیون داخلی ویلا باغ ایجاد فضای نشیمن مدرن ، چمن کاری استاندارد ، مجموعه رنگ های مکمل کاربردی ، چهارچوب ساختار استاندارد و… در واقع مهم ترین عامل در طراحی ویلا چه از نظر داخلی و چه از نظر نمای بیرونی بسته به سلیقه ی مالک است. شما نباید در استفاده از چیزی که به آن علاقه دارید زیاده روی کنید. انجام این کار اصلا سخت نیست فقط کافی است تا قبل از طراحی نما بافت و فرهنگ آن منطقه مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد و سپس نتیجه بررسی ها با کمی ذوق و هنر معمارانه ترکیب شود تا به نتیجه مطلوبی برسد. تزیینات داخلی از انتخاب رنگ گرفته تا نورپردازی، نحوه چیدمان وسایل و انتخاب اکسسوری ها، تناسب و هارمونی بین وسایل و ارتباط بین فضاهای مختلف را شامل می شود. با این روش این طور به نظر می رسد که وسایل خانه خود را طی چندین سال خریده اید، نه همه را با هم و یک جا. طراحی داخلی بدین معنی است که وسایل خانه را در بخش های مختلف منزل مانند پذیرایی، اتاق ها، آشپزخانه، حمام و … از بین این شرکت ها ما به شما گروه معماری آد را توصیه می کنیم که تحت نظارت و مدیریت دو تن از برجسته ترین معماران کشور و برخورداری از تیمی فعال، مجرب و حرفه ای از ساده ترین تا پیچیده ترین خدمات طراحی و ساخت و ساز انواع آپارتمان و ویلا با کاربری های مختلف را در کارنامه خود دارند.

گزینههایی مانند حریر ساده برای تمام سبکها مناسب هستند اما میتوانید تنوع دلخواه خود را داشته باشید و گزینهای مناسب با سبک دکوراسیون، انتخاب کنید. شما بیشتر اوقات خود را در منزل سپری میکنید پس باید آن را دوست داشته باشید. ما در فضای شهری با یک ویلا روبرو نیستیم، در واقع هر ویلا جزئی از فضای شهری محسوب می شود که زشتی آن بر فضاهای عمومی تأثیر گذار است. ما در تیم طراحی داخلی سروچین معتقدیم که طراحی داخلی چیزی بیشتر از زیبایی شناسی عالی و استفاده بهینه از فضاهاست. شرکت طراحی داخلی سروچین با توجه به نیازهای شما از هر گوشه خانه استفاده میکنیم.

یک گلدان گل در آشپزخانه ای مدرن بسیار می درخشد. همچنین بکارگیری درست المانهایی چون آبنما، برکه، مبلمان، چمن مصنوعی، راه های سنگ چین شده، ایجاد حصارهای چوبی و دیوار سبز با استفاده از گیاهان بالا رونده و گلدان های گل ، ایجاد حاشیه های زیبا با کاشت گل های رنگارنگ باعث خلق فضایی زیبا و باشکوه می شود و در بوجود آمدن آب و هوایی مطبوع نیز تاثیر گذار خواهد بود. دیدن نمونه های متنوع از سبک های معماری و ویلاسازی کمک بزرگی خواهد بود. نصب هالوژن با رنگهای متنوع در این قسمت میتواند به طرز چشمگیری، زیبایی راهرو و ورودی ویلا را چندین برابر نماید. این فضا با اختلاف چند پله از قسمت های دیگر جدا می شود، این قسمت با ایجاد هفت پله یا بیشتر از آن از فضاهای عمومی تفکیک می شود، این فضا در جایی طراحی می شود که در معرض دید نباشد و یک فضای کاملأ خصوصی برای خودتان می باشد. برای این ویلاها بهتر است از یک موتیف در همه قسمت های نما استفاده شود، و فقط با استفاده از یک یا دو المان شاخص در نما از یکنواختی بصری آن بکاهید. عوض کردن ابعاد بازشوهای نما مانند پنجره ها، تلفیق مصالح مختلف، ترکیب المان های افقی و عمودی در نما برای تاکید بیشتر همه از جمله کارهایی است که می توان برای ایجاد سیالیت و پویایی در نمای ویلا استفاده کرد.

بازسازی خانه یکی از مسئله هایی است که این روز ها افراد درگیر آن هستند. که ما استفاده می کنیم می توان یک ویلای مدرن ساخت که در عین به روز و لوکس بودن هزینه هایی به مراتب پایین تر از ویلاهای مشابه در سبک های دیگر ساخت.هندسه خالص، دوری از تزئینات نخ نما و هزینه تراش فرصت های زیادی برای طراحی و ساخت یک ویلای باشکوه و در عین حال کم هزینه را فراهم می آورد و تنها نیازمند دانش یک گروه معماری کاربلد مانند ماست. در این سبک طراحی داخلی به جزئیات فضا اهمیت زیادی داده میشود و متریالها اکثرا گران قیمت و اکسسوریها آنتیک و خاص میباشند و به نوعی احساس لوکس بودن در فضا موج میزند. طراحی ویلا با قیمت مناسب برای تمامی کسانی که به فکر ساخت خانهای لوکس و لاکچری در مناطق بکر هستند در اولویت است.

یکی از دیوارهای خانه خود را انتخاب و آن را کاغذ دیواری یا رنگی متفاوت کنید تا بیشتر به چشم آید و مرکز توجه خانه شما شود. حتماً شما هم دوست دارید خانه ای زیبا داشته باشید اما نمی دانید از کجا شروع کنید یا چه کارهایی را برای زیباتر شدن آن انجام دهید. این یعنی شما تصوری از کلیات رنگ بندی، پارتیشن، اثاثیه خانه و جزئیات این چنینی داشته باشید. در کنار آنها برخی ویلاییهای لاکچرینشینترین منطقه ایران یعنی باستیهیلز لواسان مانند کاخ مرمر لواسان هم هستند. یعنی اول خود نما به چشم بیاید و در مرحله بعدی نورپردازی آن. در این مرحله بهتر است که از یک دکوراتور داخلی حرفه ای هم کمک بگیرید. در مرحله اول نمای کلی به صورت حجم اولیه طراحی گشته و جای ابتدایی نورگیرها و … به عنوان مثال اگر از مبل های گلدار خوشتان آمده، به جای تعویض کل مبل ها، بالشتک ها را گلدار کنید. در اتاق های کوچک تر می توانید به جای دیوار، سقف را برای این کار انتخاب کنید.