راهنمای خرید شلوار جین مردانه

یک نکته مهم اینکه قد کمر با دو معیار اینچ و سانتی‌متر مشخص می‌شود. دور کمر با معیار اینچ همیشه ۲ سانتی‌متر بالا و پایین می‌شود که کمترین سایز آن ۲۸ و بالاترین سایز هم ۶۴ اینچ است.

فاق بلند شلوار جین زنانه و مردانه حدود ۲۵ سانتی‌متر است که البته بیشتر از این مقدار هم می‌تواند باشد.

توجه به کیفیت پارچه جین شلوار

قد شلوار لی با حرف L روی لیبل محصول نوشته می‌شود؛ البته در این قسمت شما عبارت W/L را مشاهده می‌کنید که حرف W به معنای سایز کمر و حرف L هم به معنای قد شلوار لی است.

شاید با گذشت زمان، سایز کمر شما فرق کرده باشد و اگر بخواهید براساس اطلاعات قبلی، سایز شلوار جین مردانه یا زنانه را سفارش دهید، ممکن است دچار اشتباه شوید. در مورد خرید اینترنتی شلوار جین این اتفاق شاید کمی آزاردهنده باشد و حتی آنلاین شاپ محصول خریداری شده را پس نگیرد؛ بنابراین قبل از اینکه برای سفارش محصول مورد نظر اقدام کنید، حتما سایز کمر خود را اندازه بگیرید.

جایی که باید اندازه‌گیری شود، بالای استخوان لگن (بین باسن و پایین‌تر از دنده) است؛ در واقع باید گودی کمر (درست روی ناف) را اندازه بگیرید و نیازی به اندازه گرفتن باسن نیست؛ زیرا با باز شدن دکمه و زیپ شلوار لی، می‌توانید آن را به راحتی تن کنید. توجه داشته باشید وقتی شلوار جین را می‌پوشید، باید بتوانید به طور عادی نفس بکشید.

به این مطلب امتیاز دهید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/mens-jeans-buying-guide/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=mens-jeans-buying-guide

سایز

سایز کمر

سایز برحسب معیار آمریکایی

XS ۲۵ -۲۷ ۰-۲ S ۲۸- ۳۰ ۴-۶ M ۳۱- ۳۳ ۸-۱۰ L ۳۴- ۳۶ ۱۲-۱۴ XL ۳۷- ۳۹ ۱۴-۱۶ ۲XL ۴۰- ۴۲ ۱۶-۱۸ ۳XL ۴۳- ۴۵ ۱۸-۲۰ ۴XL ۴۶- ۴۸ ۲۰-۲۲ ۵XL ۴۹- ۵۱ ۲۲-۲۴

انتخاب شلوار لی با فاق مناسب

شلوار لی یا همان شلوار جین، از جمله شلوارهای پرطرفدار در بین اسپرت پوشان است که هم مردان و هم زنان علاقه زیادی به آن دارند؛ اما از آنجاکه شلوار جین فری سایز نیست، خرید آن مقداری سخت است. از سوی دیگر انتخاب رنگ یک شلوار جین مناسب هم گاهی به مشکل بزرگی تبدیل می‌شود. بسیاری از افراد وقتی برای خرید شلوار لی به بازار می‌روند، زمان زیادی را صرف انتخاب محصول موردنظرشان می‌کنند؛ اما همین که به خانه برمی‌گردند، دچار تردید می‌شوند و علاقه‌شان را نسبت به شلوار خریداری شده از دست می‌دهند.

در واقع این کار چندان هم سخت نیست و فقط این افراد با نکات مهم برای انتخاب شلوار جین آشنایی کافی ندارند. در این مقاله از بانی مگ سعی داریم شما را با نکاتی در رابطه با راهنمای خرید شلوار جین زنانه و مردانه آشنا کنیم. اگر اهل پوشیدن لباس جین هستید، این مطلب از بانی مگ را از دست ندهید.

نکاتی برای خرید شلوار جین زنانه و مردانه

برای تشخیص سایز کمر شلوار باید به همان صورت که دکمه و زیپ آن بسته است، شلوار را از وسط تا بزنید؛ به‌طوریکه دو لگ روی همدیگر قرار بگیرند؛ سپس کمر شلوار را روی گردن خود قرار دهید تا به طور کامل از قسمت شانه چپ تا شانه راست، گردن شما را بپوشاند. اگر کمر تا زده شلوار لی، به اندازه گردن شما نبود و از آن کمتر شد، یعنی کمر این شلوار اندازه شما نیست؛ در واقع وقتی کمر شلوار جین را تا می‌زنید، باید به اندازه نصف گردن باشد.

اندازه‌گیری کمر قبل از خرید

در جدول زیر می‌توان به‌طورکامل راهنمای سایز خرید شلوار جین را مشاهده کنید:

اندازه قد شلوار لی

حرف آخر

  • شلوار جین راسته یا بوت کات: این آیتم برای کسانی که ران و پای درشت و ورزشی دارند، مناسب‌تر است تا راه رفتنشان دچار مشکل نشود.
  • شلوار جین لوله تفنگی: این شلوار برای کسانی که به دنبال شلوار جین تنگ هستند تا با کفش‌های کتانی آن را ست کنند، مناسب است.
  • شلوار جین مناسب لاغرها: اگر لاغر هستید و نمی‌خواهید لاغری‌تان دیده شود، کافیست به سراغ شلوارهایی با پارچه‌های ضخیم‌تر و رنگ‌های تیره‌تر بروید.
  • شلوار لی دمپا: اگر جثه ریزی دارید و می‌خواهید بلندتر به نظر بیایید، از شلوار جین دمپا استفاده کنید.
  • شلوار جین مام استایل و مام فیت: این مدل شلوار لی برای دخترخانم‌های جوان مناسب‌تر هستند. برای پوشیدن مانتوهای کوتاه با کفش‌های کتانی، شلوار مام فیت و مام استایل انتخابی مناسب هستند.

قیمت شلوار جین چقدر است؟

شلوارهایی که فاق بلندتری دارند، به‌طورکامل ناحیه شکم را می‌پوشانند که مثل یک گِن هم عمل می‌کنند. فاق استاندارد برای شلوار بین ۲۲ تا ۲۸ سانتی‌متر است و ناحیه روی ناف و گودی کمر را می‌پوشاند که این شلوارها برای مردان مناسب‌تر هستند و فرم مردانه‌تری دارند؛ زیرا می‌توانند پایین پیراهن خود را در داخل شلوار قرار دهند.

سایز کمر شلوار لی همیشه یکی از معضلات بسیاری از مشتریان است. هم خانم‌ها و هم آقایان برای تهیه شلوار لی مناسب و اندازه خود دچار مشکل هستند؛ درحالیکه حتی بدون اینکه شلوار را تن کنید و یا آن را اندازه بگیرید، باز هم قادر به انتخاب مناسب‌ترین سایز شلوار برای خود خواهید بود.

یکی دیگر از نکات مهم برای انتخاب شلوار لی زنانه یا مردانه، توجه به نوع طراحی آن است که می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

برای مثال شلوار جین سنگ‌شور شده دارای قسمت‌های پاره و رنگ رفته است که با وسایل خاصی این کار روی شلوار انجام می‌شود. اگر زیاد اهل نشستن هستید، شلوارهایی که از پارچه جین کشی تهیه شده‌اند، برای شما مناسب‌ترند تا در زمان نشستن راحت‌تر باشید.

انتخاب شلوار جین مناسب

برای مشخص شدن بلندی شلوار لی هم باید اندازه پا از کمر تا مچ را درنظر داشته باشید. قد شلوار جین زنانه و مردانه همیشه ۵ سانتی‌متر بالا و پایین می‌شود. برای مثال شلوار لی با قد ۸۰، ۸۵، ۹۰، ۹۵ و… را می‌توانید در بازار پیدا کنید. اما پیدا کردن شلوار جین با قد ۹۲ یا ۸۶ سخت است. بیشتر تولیدکننده‌ها برای برش زدن و دوخت محصولات از استانداردهای خاصی پیروی می‌کنند.

قیمت این محصول براساس کیفیت پارچه، نوع دوخت و برند تولیدکننده آن متفاوت است؛ همچنین در بازار می‌توانید شلوار لی‌های ایرانی و خارجی را نیز مشاهده کنید که قطعا قیمت متفاوتی هم با یکدیگر دارند. اگر به دنبال محصولی عالی و بادوام هستید، بهتر است قیمت را برای کیفیت شلوار قربانی کنید؛ ضمن اینکه به اعتبار فروشگاه عرضه‌کننده محصولات جین هم توجه داشته باشید.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای خرید شلوار لی مردانه و زنانه دقت به کیفیت پارچه است. جین انواع مختلفی دارد که شامل جین ۱۰۰ درصد پنبه، جین لبه‌دار، سنگ‌شور شده، جین پلی (POLY)، جین کشی، جین رنگی، جین چروک و سفید شده است. هر کدام از این جین‌ها کیفیت و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند.

برای اینکه بتوانید یک شلوار مناسب برای خود خریداری کنید، لازم است به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

راهنمای سایز خرید شلوار جین مردانه و زنانه

در زمان خرید شلوار لی زنانه یا مردانه بهتر است ابتدا آن را از قبل بپوشید تا از تناسب شلوار با اندام‌تان مطمئن شوید. با این حال اگر قصد خرید اینترنتی شلوار جین را دارید، به راهنمای سایز شلوار دقت داشته باشید تا دچار اشتباه نشوید. امیدواریم این مطلب توانسته باشد به شما در انتخاب شلوار جین مناسب با فرم اندام‌تان کمک زیادی کرده باشد. شما در هنگام خرید شلوار جین به چه نکاتی توجه می‌کنید؟