راهنمای خرید و معرفی ۸ مدل شلوار زنانه

قدیمی‌ترین شلوار ۳۰۰۰ساله است و در چین کشف شده است. شاید باور‌پذیر نباشد اما تا پیش از شکل‌گیری جنبش اصلاح لباس در غرب، شلوار به‌عنوان یک پوشش برای بانوان قابل‌ قبول نبود. پس از انجام اصلاحات، انواع گوناگونی از شلوار‌های زنانه به وجود آمد و مورد استقبال قرار گرفت.

شلوارهای مجلسی رایج‌ترین انواع شلوار است که احتمالا بیشتر خانم‌ها در کمد خود دارند. این شلوارهای پارچه‌ای زنانه از محبوب‌ترین انتخاب‌های  خانم‌ها برای سرکار رفتن، میهمانی، استایل‌های رسمی، نیمه‌رسمی و میهمانی است. کمر این شلوار‌ها معمولا بدون کش است و با زیپ، دکمه و یا گیره بسته می‌شود.

جنس پارچه

اگر به‌اندازه فاصله دو شانه باشد، شلوار اندازه است.

قد شلوار

اورال و جامپ سویت

اگر دست مشت شده از پاچه شلوار اسکینی عبور کند این شلوار بدون سختی پوشیده خواهد شد و اندازه آن مناسب است.

برای انتخاب یک شلوار با سایز کمر مناسب، بدون نیاز به توجه به جدول اندازه‌ گیری شلوار زنانه، دو راه پیشنهاد می‌شود:

شلوار جین یا همان شلوار لی، پایه اصلی کمد لباس خانم‌ها و گزینه‌ مناسب انتخاب یک ست لباس جدید است. شلوار جین پرکاربردترین شلوار در سرتاسر جهان است و در بین خانم‌ها و آقایان محبوبیت زیادی دارد. انواع شلوار جین در طیف‌ متنوعی از رنگ‌ها و مدل‌ها وجود دارد. مهم‌ترین مزیت پوشیدن شلوار جین این است که جای خود را در هر استایلی، چه پیراهن، چه بلوز و چه تیشرت‌های ساده پیدا می‌کند. می‌توان شلوار جین راحت را برای یک ظاهر رسمی یا غیررسمی پوشید.

از کاربردی‌ترین انواع شلوار زنانه می‌توان به شلوار راسته اشاره کرد. فرقی ندارد این شلوار از جنس جین باشد، لنین، کتان و یا پارچه‌های نخی! مهم این است که شلوار راسته مناسب‌ترین انتخاب برای کل روز و با هر استایل است.

اندازه‌ گیری باسن شلوار

کولوت‌ها معمولا پاچه‌های کلوش گشاد دارند و کوتاه هستند. برش کلوش باعث شده این شلوار‌ها به شلوار دامنی نیز معروف شوند. این شلوار تابستانی از پارچه‌های نرم و بسیار منعطف تهیه می‌شوند.

دست را از پنجه مشت کرده و تا آرنج مطابق عکس زیر در کمر قرار می‌دهیم؛ اگر به طور کامل و بدون زاویه‌دار شدن مچ و یا فضای اضافه در کمر جای گرفت، شلوار برای سایز کمر مناسب است.

سبک‌های اولیه شلوار باگذشت زمان تکامل ‌یافته است و این روند در پیشرفت مد بسیار موثر بوده است. در ادامه انواع شلوارهای زنانه محبوب و کاربردی را معرفی خواهیم کرد که داشتن آن‌ در کمد لباس لازم است.

شلوار مجلسی

شلوار راسته

توجه به جزئیات

ترفند انتخاب سریع شلوار بدون پرو کردن

سایز کمر

شلوار دم پا گشاد

راهنمای خرید شلوار زنانه

اگر از اندازه دو شانه بزرگ‌تر باشد، شلوار گشاد خواهد بود.

شلوار جین پرطرفدار و اصیل

شرط داشتن یک استایل متناسب، انتخاب درست یک‌ به‌ یک اجزای پوشش است. با داشتن شناخت درست از کاربرد هر قسمت از لباس‌ها می‌توان از لذت داشتن یک سبک شخصی بهره‌مند شد. انتخاب درست شلوار بسیار مهم است. زیرا تناسب کفش و پوشش بالاتنه با شلوار باعث می‌شود شما بی‌نظیر‌تر از همیشه به نظر برسید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/guide-to-buying-and-introducing-8-models-of-womens-pants/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=guide-to-buying-and-introducing-8-models-of-womens-pants

لگینگ یا همان لگ

برای خرید یک شلوار به بلندی پاها، می‌توان هر پاچه را مطابق عکس در هر دست گرفت. اگر خط وسط شلوار دقیقا زیر چانه قرار بگیرد و دست‌ها بدون زاویه و صاف باشند، بلندی شلوار دقیقا به‌اندازه پاها خواهد بود.

شلوار گشاد

شلوار ملوانی، شلواری گشاد و کلوش است. این شلوار زنانه کپی‌ برداری شده از شلوارهایی است که ملوانان در قرن ۱۹ میلادی به تن می‌کردند. اغلب دارای دو سری دکمه تزیینی در دو طرف برش زیپ هستند که عمودی دوخته می‌شوند.

برای انتخاب سایز مناسب شلوار بدون نیاز به جدول سایز شلوار زنانه، اگر پهن‌ترین قسمت ران شلوار را از ابتدای شانه راست تا انتهای شانه چپ قرار دهیم:

کولوت یا شلوار دامنی

این شلوار موردعلاقه افرادی است که علاقه زیادی به پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند دارند. این شلوار‌های زنانه از پارچه‌های بسیار متنوعی دوخته می‌شوند.

سایز پاچه شلوار اسکینی

انتخاب یک شلوار متناسب با فضا و میزان فعالیت مسئله مهمی است که گاهی از آن غافل می‌شویم. مدل، جنس پارچه، تناسب سبک و رنگ شلوار انتخاب شده، بسیار حائز اهمیت است. مثلا پوشیدن یک مانتو مجلسی با جاگر اصولا دلپذیر نیست.

با داشتن شناخت کافی از اندام، می‌توان شلوار مناسب خود را پیدا کرد. برای انتخاب مدل شلوار، دو مسئله تعیین‌کننده است؛ اول شکل بدن (در ادامه به راهنمای خرید شلوار زنانه خواهیم پرداخت)، دوم استایل انتخابی متناسب با شلوار.

شلوار ملوانی

جمع‌بندی

راهنمای انتخاب شلوار زنانه مناسب

برای بسیاری از افراد پرو کردن لباس یکی از سختی‌های خرید کردن است؛ با چشم‌پوشی از پروسه صف ایستادن برای رسیدن به اتاق پرو و مشکلات آن، پوشیدن شلوار کمی سخت است زیرا به تعادل بدن و به طور معمول ایستادن روی زمین بدون کفش نیاز دارد.

شاید طراحی و مدل بخش اصلی شخصیت یک شلوار باشد؛ اما یک مدل شلوار زمانی می‌تواند به‌خوبی به نمایش گذاشته شود که پارچه باکیفیت و مناسب مدل برای دوخت آن به کار رود.

هنگام خرید شلوار حتما باید به چند نکته اساسی توجه کرد:

کاربرد شلوار

محبوب‌ترین شلوارهای زنانه

اورال‌ها از گذشته محبوبیت خاصی در میان خانم‌ها داشته‌اند. با بازگشت مد این شلوار‌ها محبوبیت گذشته خود را باز یافتند. این شلوار‌ها با انواع پارچه‌ها و در مدل‌های مختلف دوخته می‌شوند و مناسب ساخت یک استایل کژوال و ساده برای یک عصر نشینی ساده یا یک میهمانی خانوادگی است.

یکی دیگر از شلوار‌هایی است که بازگشت مد به خانم‌ها هدیه کرده است. این شلوار‌ها به‌خاطر شباهت آن با فرم زنگوله، زنگوله‌ای هم نامیده می‌شوند. این شلوار در دهه ۷۰ میلادی ترند شد و از آن زمان به طور دوره‌ای جای خود را در دنیای مد باز کرد.

لگ‌ها شلوارهای بسیار چسبان مناسب ورزش و فعالیت روزانه هستند. این شلوار‌ها معمولا از پارچه‌هایی مثل جین، پارچه‌های کشی یا پنبه دوخته می‌شوند. بهتر است این شلوار‌ها در موقعیت‌های غیررسمی‌ پوشیده شوند.

پیچیدن کمر شلوار دور گردن؛ در صورت رسیدن انتهای آن به هم، سایز کمر شلوار مناسب است.

اگر کوچک‌تر از فاصله دو شانه باشد، شلوار تنگ خواهد بود.

شکل پاچه‌ها، نوع کمر، استفاده از زیپ باکیفیت، دوخت و سردوزی تمیز و نوع جیب شلوار جزئیاتی هستند که اصلا نباید بی‌توجه از کنار آن‌ها گذشت.

انتخاب مدل مناسب