راهنمای ست کردن لباس راه راه؛ اصول شیک‌پوشی با این پترن برای خانم‌ها

پوشیدن لباس راه راه - ایده‌هایی برای لباس راه راه

برای روزهای زمستانی می‌توانید این پیراهن بافتنی راه‌راه را که الگوی آن افقی و رنگی است انتخاب کنید. با توجه به نکته‌هایی که گفتیم یادتان باشد الگوی افقی شما را عریض نشان می‌دهد. اگر برایتان مناسب است، می‌توانید آن را با بوت‌های بلند جیر ست کنید:

در تصویر ترکیبی از یک ژاکت راه‌راه سرمه‌ای و سفید را می‌بینیم که با یک شلوار جین سفید و تاپ کرم‌روشن که به سفید نزدیک است ست شده است. این استایل برای خیابان عالی است:

پوشیدن لباس راه راه - پیراهن زنانه

کت‌وشلوار با پولوشرت راه‌راه

برای این ظاهر شیک و جذاب یک پیراهن مردانه راه‌راه مشکی‌وسفید را با شلوار بلند مشکی ترکیب کنید. چاک‌های روی دمپای شلوار باعث می‌شود شلوار به‌زیبایی روی کفش قرار بگیرد و کفش‌ها را هم به‌خوبی به نمایش می‌گذارد. این ظاهر را می‌توانید با کفش ساده پاشنه‌بلند سفید تکمیل کنید:

پوشیدن لباس راه راه - انواع پیراهن زنانه راه راه

پیراهن مردانه راه‌راه با کت چهارخانه از طیف رنگ قهوه‌ای

پوشیدن لباس راه راه - شلوارهای راه راه

یک استایل بامزه برای افرادی که می‌خواهند راه‌راه‌های استایل آنها کمتر در معرض دید باشد: کافی است یک پیراهن راه‌راه بپوشید، یک پلوور سفید روی آن بپوشید و با شلوار مشکی ترکیب کنید. کاری کنید لبه پیراهن و یقه و آستین آن از زیر پلوور مشخص باشد. برای تکمیل ظاهرتان کیف و اکسسوری‌های دیگر را از رنگ‌های مشکی و سفید انتخاب کنید:

پوشیدن لباس راه راه - تاپ و تی‌شرت و بلوز راه راهبلوز راه‌راه یقه‌اسکی دوست دارید؟ آن را با یک شلوار جین آبی بپوشید. لبه شلوار را تا بزنید تا با نیم‌بوت چرمی مشکی به‌زیبایی ست شود. یک کیف کوچک رودوشی هم بردارید. در این تصویر کیف قهوه‌ای انتخاب شده است تا با کلاه فدورا به‌رنگ بژ هماهنگ باشد. اگر کلاه استفاده نمی‌کنید، کیفتان را مشکی انتخاب کنید:

این بلوز راه‌راه پاستلی را ببینید که ترکیب جذابی با دامن کوتاه طرح گلدار ترکیب جذابی ایجاد کرده است. رنگ زمینه دامن سفید است که با نوارهای سفید پهن لباس هماهنگ است:

یک پیراهن تقریبا گشاد با الگوی راه‌راه مورب و رنگ‌های صورتی و مشکی که برای روزهای بهاری بسیار مناسب است:

نکته اساسی برای پوشیدن لباس راه‌راه سیاه‌وسفید آن است که اطمینان حاصل کنید کل ظاهرتان سیاه و سفید نشود. برای مثال، جایی از استایل شما باید کمی رنگ داشته باشد. می‌توانید شلوار جین یا کفش خود را رنگی انتخاب کنید. جواهرات خود را از رنگ‌های گرم مانند طلای سفید یا رزگلد انتخاب کنید تا گرمای این جواهرات خنکی راه‌راه‌های سیاه سفید را خنثا کند.

۴. تعادل کلی استایل خود را حفظ کنید

پوشیدن لباس راه راه - نکات پوشیدن لباس راه راه
چون این ژاکت راه‌راه بسیار بلند است، حداقل لباس زیری را کمی طرح‌دار انتخاب کنید

 

پوشیدن لباس راه راه - نکات پوشیدن لباس راه راه
اگر لباس راه‌راه نمی‌پوشید ولی الگوی راه‌راه دوست دارید، اکسسوری راه‌راه بپوشید

پوشیدن لباس راه راه - انواع دامن راه راه

پوشیدن لباس راه راه - انواع پیراهن زنانه راه راه

لباس‌های راه‌راه از محبوب‌ترین لباس‌های تاریخ صنعت مد هستند. راه‌راه‌ها هرگز از مد نمی‌روند و در بسیاری از موقعیت‌ها از رویدادهای کژوال گرفته تا فرش قرمز، می‌توانید روی آنها حساب کنید. به‌دلیل تنوع زیاد لباس‌های راه‌راه، انتخاب و ست‌کردن این لباس‌ها می‌تواند دشوار باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این راهنمای پوشیدن لباس راه راه را در اختیار شما خانم‌ها قرار دهیم.

اصول پوشیدن لباس راه راه برای خانم‌ها

اگر دوست دارید بلوز بافتنی رنگارنگ بپوشید، می‌توانید این بلوز را که نوارهای راه‌راه آن رنگ‌های متنوعی دارند با یک شلوار جین کرم مایل به سفید ترکیب کنید. برای اکسسوری، یک کیف کلاچ کوچک کراس بادی کافی است:

اگر دوست دارید شلوار و پیراهنتان هردو راه‌راه باشند، پیشنهاد می‌کنیم حتما آنها را از پارچه یکسان انتخاب کنید. با این کار، ظاهرتان طوری نشان می‌دهد که انگار سرهمی پوشیده‌اید. اگر یادتان باشد، در بخش قبل گفتیم که پوشیدن دو لباس راه‌راه همزمان استایل شما را شلوغ و غیرجذاب نشان می‌دهد.

شلوار تنگ راه‌راه سیاه و سفید با کمربند باریک مشکی که با یک پلوور سفید ست شده است. روی لباستان یک کت جین آبی روشن بپوشید و کتانی سفید هم با آن ست کنید تا ظاهری کژوال و اسپرت داشته باشید:

پوشیدن لباس راه راه - شلوارهای راه راه

پیراهن مردانه و شومیز راه‌راه

پوشیدن لباس راه راه - تاپ و تی‌شرت و بلوز راه راه

بلوزهای بافتنی راه‌راه

مدل دیگر، پیراهن راه‌راه میدی با یقه هفت است. راه‌راه‌های مشکی آن نازک و راه‌راه‌های سفید آن پهن هستند و از الگوی مورب پیروی می‌کنند. برای چنین پیراهنی، کت چرم مشکی، عینک آفتابی و صندل‌های مشکی پاشنه‌دار مناسب‌اند:

پوشیدن لباس راه راه - انواع دامن راه راه

پوشیدن لباس راه راه - لباس سرهمی راه راه

پوشیدن لباس راه راه - بلوز بافتنی

پوشیدن لباس راه راه - پیراهن و شومیز

 انواع دامن‌های راه‌راه

ساق راه‌راه در ترکیب با مانتوی سرمه‌ای کمربنددار و نیم‌بوت‌های قهوه‌ای بنددار که پاشنه‌های بسیار بلندی دارد:

دامن‌های راه‌راه هم ترکیب جذابی در استایل ایجاد می‌کنند و برای افرادی که شلوار دوست ندارند مناسب‌اند.

پوشیدن لباس راه راه - انواع دامن راه راه

اگر دوست دارید اسپرت‌تر به نظر برسید، تی‌شرت ورزشی بپوشید و شلوار را راه‌راه آبی سفید انتخاب کنید. یک کتانی سفید هم به آن اضافه کنید:

اگر دامن با راه‌راه‌های عمودی دارید که میدی است، آن را با یک پیراهن و کت جین ست کنید. اگر رنگ دامن سیاه‌سفید است، پیراهن شومیزتان را سفید و کت جین را آبی انتخاب کنید. یک عینک آفتابی و کفش‌های ساده قهوه‌ای که با جین ترکیب رنگ زیبایی ایجاد می‌کند استایل شما را جذاب‌تر نشان خواهد داد. می‌خواهید شیک‌ترش کنید؟ یک ساعت چرمی قهوه‌ای هم به دستتان ببندید:

یک تاپ راه‌راه افقی و روی آن یک کت شتری رنگ بپوشید. برای تکمیل ظاهرتان می‌توانید شلوار جین تیره و کفش‌های لوفر مشکی با آن ست کنید. کیف و عینک آفتابی مشکی اکسسوری‌های مناسبی برای این استایل هستند:

 

تی‌شرت، تاپ و بلوز راه‌راه

پوشیدن لباس راه راه - ایده‌هایی برای لباس راه راه

اگر رنگ روشن‌تری نیاز دارید، می‌توانید بلیزر خاکستری‌سفید بپوشید و یک لباس رنگ روشن مانند زرد زیر آن بپوشید. با شلوار جین سفید چسبان و یک کلاه کرم‌رنگ فدورا، استایلی اسمارت کژوال خواهید داشت. اکسسوری هم می‌خواهید؟ یک ساعت به رنگ خنثا مانند بژ یا طوسی و جواهرات ظریف کافی است:

کت‌های بلیزر راه‌راه در مدل‌های مختلف با الگوهای مختلف وجود دارند که می‌توانید هرکدام را که برایتان مناسب‌تر است و با سلیقه شما جور در می‌آید انتخاب کنید.

ژاکت پشمی کشباف با کراپ سفید و شلوار جین آبی روشن

این لباس راه‌راه سیاه‌سفید را ببینید، یک کت چرم مشکی با عینک آفتابی و کیف‌دستی که هردو به سبک کلاسیک هستند، آن را طوری تکمیل کرده‌اند که تقریبا رسمی به نظر می‌رسد:

در تصویر ترکیبی از یک پیراهن راه‌راه و شلوار همسان با آن را می‌بینیم. شلوار کمربندی راه‌راه دارد و با آستین‌های تا زده ترکیب خوبی ایجاد کرده است. برای تکمیل ظاهرتان، کافی است یک کفش پاشنه‌تخت ساده چرمی به‌رنگ قهوه‌ای روشن بپوشید. چرا قهوه‌ای؟ برای اینکه راه‌راه لباس‌هایتان قهوه‌ای است و کفش مشکی با آن ترکیب جذابی ایجاد نمی‌کند:

این شلوار گشاد راه‌راه سیاه‌وسفید را با یک بلوز کرم مایل به بژ بپوشید و آن را با کفش کتانی سفید و عینک آفتابی آینه‌ای تکمیل کنید. این استایل برای روزهای اوایل پاییز که هوا هنوز خیلی سرد نیست مناسب است:

این ساق راه‌راه افقی با بلوز پاستلی و کفش‌های ورزشی پاستلی ترکیبی بهاری ایجاد می‌کند که می‌توانید آن را با اکسسوری‌های رنگ روشن دیگر ست کنید:

پوشیدن لباس راه راه - پیراهن و شومیز

اگر طرفدار سبک کلاسیک هستید، یک بلیزر قالب‌تن که راه‌راه‌های آن سفید و خاکستری هستند، انتخاب بهتری نسبت‌به بلیزرهای گشاد سیاه‌وسفید است. یک تاپ مشکی و شلوار جین تنگ آبی با این کت به‌خوبی هماهنگ می‌شوند. برویم سراغ کفش؟ کفش مشکی پاشنه‌دار با پاشنه‌های کلفت مناسب است که می‌توانید رنگ آن را بژ یا خاکستری انتخاب کنید. اگر می‌خواهید بین کفش و بلیزر هماهنگی بیشتری وجود داشته باشد، در صورت امکان کفشی انتخاب کنید که قسمت پنجه آن مشکی باشد:

دامن راه راه عمودی با بلوز سفید حریر

پوشیدن لباس راه راه - کت بلیزر

 پیراهن‌های زنانه راه‌راه

حالا می‌رسیم به بلوزهای بافتنی که انواع راه‌راه آن برای روزهای سرد بسیار محبوب‌اند.

جذابیت هر لباس در طراحی استایل، به این بستگی دارد که چطور آن را بپوشید و چطور با سایر لباس‌ها و اکسسوری‌ها آن را ست کنید. البته نیازی به رعایت قوانین سفت‌وسخت نیست و مهم این است که چطور با استایل خود احساس راحتی می‌کنید، بااین‌حال اگر می‌خواهید شیک به نظر برسید، بهتر است برخی قوانین ساده مانند رعایت تعادل در اندازه، الگوها و رنگ‌ها را در استایل خود بگنجانید. در این مطلب درباره پوشیدن لباس راه راه برای خانم‌ها صحبت کردیم و دیدیم که چطور می‌توان این طرح همیشه مد را با لباس‌های دیگر ترکیب کرد.

یک سرهمی یا جامپسوت راه‌راه مخصوصا اگر با رنگ‌های روشن و شاد همراه باشد، می‌تواند برای روزهای گرم تابستان استایلی عالی به شما ببخشد. این سرهمی که شلوار آن کاملا گشاد است، برای ساحل و قایق‌سواری هم مناسب است. یک کیف حصیری یا کلاه ساحلی با عینک‌های آینه‌ای گرد به آن اضافه کنید تا بهترین استایل تابستانی را داشته باشید.

شلوارهای راه‌راه

پوشیدن لباس راه راه - ایده‌هایی برای لباس راه راه

دامن‌های راه‌راه کوتاه برای افرادی مناسب‌اند که راه‌راه دوست دارند ولی نمی‌خواهند این طرح استایل آنها را تحت‌الشعاع قرار دهد. این مدل دامن کوتاه را ببینید که چطور به‌زیبایی با یک تاپ سفید و ژاکت سبز کوتاه ست شده است. کمربند و کفش هردو قهوه‌ای انتخاب شده‌اند تا هماهنگی بیشتری به استایل شما بدهند:

در این تصویر، ترکیب پیراهن سفید با شلوار راه‌راه سرمه‌ای و سفید را می‌بینیم. برای حفظ تعادل، کفش را ساده و از رنگی خنثا مانند سرمه‌ای انتخاب کنید:

یک پیراهن شومیز راه‌راه آبی‌سفید با دامن مدادی مشکی که کمر آن روی خط‌کمر قرار گرفته است می‌تواند به‌خوبی شما را کشیده و قدبلندتر نشان دهد. می‌توانید با کفش‌های پاشنه‌بلند مشکی نوک‌تیز و عینک آفتابی گرد ظاهرتان را تکمیل کنید:

ژاکت‌های بافتنی راه‌راه همیشه محبوب‌اند. اگر ژاکت راه‌راهی که انتخاب کرده‌اید بلند است، سایر لباس‌هایتان هرچه ساده‌تر باشند بهتر است؛ وگرنه طرح راه‌راه ژاکت بر کل استایل شما غلبه خواهد کرد.

ژاکت راه راه بلند سیاه و سفید با سارافون و نیم‌بوت

پوشیدن لباس راه راه - ایده‌هایی برای لباس راه راه

این ژاکت راه‌راه را هم می‌توانید با شلوار جین آبی و تاپ کراپ سفید ست کنید:

پوشیدن لباس راه راه - شلوارهای راه راه

پیراهن‌های راه‌راه مشکی و سفید با الگوی عمودی، برای لاغرتر نشان دادن شما بسیار مناسب‌اند.

اگر می‌خواهید سبکی هوشمندانه در لباس‌پوشیدن داشته باشید، باید تعادل را رعایت کنید. لباس‌های راه‌راه سریع به چشم می‌آیند و بر کل ظاهر شما غلبه می‌کنند. بنابراین نباید همه لباس‌ها و اکسسوری‌های دیگر را کاملا ساده نگه دارید. این کار سبک شما را از حالت تعادل خارج می‌کند. کمی بافت یا طرح در بخش‌های دیگر استایل وجود داشته باشد کافی است.

یک پیراهن شومیز راه‌راه زرد و سفید جذاب که آستین‌های پاکتی دارد در ترکیب با شلوار سفید و کفش‌های پاشنه‌تخت زرد عالی خواهد بود. کیفتان را هم از طیف زرد و قهوه‌ای انتخاب کنید:

پوشیدن لباس راه راه - شلوارهای راه راه

بلوز بافتنی بلند با راه‌راه‌های افقی به رنگ خنثا

تی‌شرت زرد با راه‌راه‌های عمودی و شلوار جین تیره

برای نمونه، اگر لباس راه‌راه می‌پوشید، شلوار یا کت خود را تک‌رنگ و بدون طرح انتخاب کنید. اگر کت‌وشلوار راه‌راه پوشیده‌اید، بهتر است کفش‌هایتان را ساده و با رنگ خنثا انتخاب کنید. اگر لباس راه‌راهی که پوشیده‌اید بلند است و از سرتاپا راه‌راه به نظر می‌رسید، روی آن یک کت چرم یا جین بپوشید که کمی از حجم راه‌راه استایلتان کم کند.

۶. الگوی متفاوت راه‌راه را امتحان کنید

پوشیدن لباس راه راه - نکات پوشیدن لباس راه راه
همیشه راه‌راه‌ها نباید یکنواخت و یکسان باشند

پوشیدن لباس راه راه - ایده‌هایی برای لباس راه راه

سخن پایانی

شلوارهای راه‌راه عمودی بسیار جذاب‌اند و پاهای شما را کشیده‌تر و بلندتر نشان می‌دهند. شلوارها می‌توانند گشاد یا تنگ یا دم‌پا گشاد باشند.

پوشیدن لباس راه راه - پیراهن و شومیز

پوشیدن لباس راه راه - پیراهن و شومیز

این شلوار راه‌راه دم‌پا گشاد سیاه‌وسفید را با یک تی‌شرت توسی طرح‌دار بپوشید و یک کیف دستی بزرگ هم بردارید. خبر خوب اینکه برای کفش محدودیت ندارید؛ اسنیکر، کفش پاشنه‌بلند، صندل و کفش‌های پاشنه‌تخت، همگی مناسب‌اند. این استایل برای بهار و تابستان خوب است:

درست است که راه‌راه‌های رنگی جذاب هستند، راه‌راه‌های کلاسیک سیاه و سفید هم همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده‌اند. اگر این لباس‌ها را درست بپوشید، ظاهر آنها چیزی از الگوهای رنگارنگ کم ندارد.

پوشیدن لباس راه راه - شلوار و پیراهن هردو راه راه

ژاکت کشباف پشمی راه‌راه

اول از همه اینکه قرار نیست برای داشتن الگوی راه‌راه در استایل خود حتما یک لباس ماکسی راه‌راه بپوشید که خطوط افقی پهن دارد. چرا از اکسسوری‌های راه‌راه استفاده نمی‌کنید؟ اکسسوری‌های راه‌راه مد روز متنوعی در بازار وجود دارند. مخصوصا اگر نگرانید لباس راه‌راه شکل اندام شما را بد جلوه دهد، به‌جای آن از اکسسوری راه‌راه کمک بگیرید که مستقیم تأثیری بر شکل اندام شما نمی‌گذارند. عینک آفتابی، کیف و حتی کفش راه‌راه انتخاب خوبی هستند؛ فقط دقت کنید که بقیه بخش‌های استایل خود را کمی ساده‌تر نگه دارید تا اکسسوری راه‌راه شما خود را نشان دهد.

راهنمای ست کردن لباس‌های راه راه برای خانم‌ها

پوشیدن لباس راه راه - ایده‌هایی برای لباس راه راه

لباس‌های راه‌راه با همه جذابیتی که دارند، اگر درست انتخاب نشوند، می‌توانند شما را به بدترین شکل ممکن نشان دهند. برای مثال، اگر توپر هستید و لباس راه‌راه افقی بپوشید، بدن شما را عریض‌تر نشان می‌دهد. اگر لباس راه‌راه را با لباس‌های طرح‌دار شلوغ بپوشید، استایلی به‌هم‌ریخته خواهید داشت. برای جلوگیری از این مشکل و طراحی بهترین استایل با لباس راه‌راه، این ۷ نکته را هنگام پوشیدن لباس راه راه مدنظر قرار دهید:

۱. به شکل بدن خود توجه کنید

پوشیدن لباس راه راه - نکات پوشیدن لباس راه راه
خطوط افقی می‌توانند شما را توپر نشان دهند

یک شومیز راه‌راه زرد و سفید دیگر که با شلوار جین آبی چسبان و عینک آفتابی گرد آینه‌ای ترکیبی تابستانی ایجاد می‌کند:

این دامن در پنل‌های جلو و پشت، الگوی راه‌راه عمودی و در پنل‌های پهلو، راه‌راه‌های مورب جناغی دارد. ازآنجاکه رنگ آن سیاه و سفید است، می‌توانید آن را با تاپ کراپ مشکی و صندل‌های پاشنه‌دار مشکی ست کنید. یک عینک آفتابی آینه‌ای و یک کیف کوچک هم این استایل تابستانی را تکمیل می‌کند:

یک تی‌شرت راه راه آبی با شلوار سفید

این بلیزر چهاردکمه با راه‌راه‌های پهن مشکی و سفید را می‌توانید با شلوار جین آبی تیره ترکیب کنید. کفش‌های ساده مشکی بپوشید تا با بلیزر هماهنگ باشد. نکته مهم این است که شلوار را چسبان انتخاب کنید، زیرا بلیزر گشاد است و با شلوار گشاد شما را در خود غرق می‌کند:

پوشیدن لباس راه راه - پیراهن و شومیز

پوشیدن لباس راه راه - انواع دامن راه راه

این بلوز آستین‌بلند راه‌راه افقی سیاه و سفید، با شلوار جین خاکستری تیره و کفشهای نوک‌تیز مشکی استایلی شیک و درعین‌حال ساده به شما می‌بخشد. یک کیف قهوه‌ای مایل به قرمز و گردنبند طلایی، کمی رنگ به این استایل بخشیده‌اند.

پوشیدن لباس راه راه - شلوارهای راه راه

پوشیدن لباس راه راه - ایده‌هایی برای لباس راه راه

این تاپ کراپ سبز و سفید با شلوار چینو خاکی رنگ، ترکیبی از رنگ‌های طبیعت است و برای روزهای بهاری فوق‌العاده به نظر می‌رسد. امتحانش کنید:

پوشیدن لباس راه راه - پیراهن و شومیز

نظرتان درباره لباس راه‌راه چیست؟ آیا قبلا هیچ‌یک از نکاتی که برای ترکیب آن با سایر لباس‌ها گفتیم رعایت می‌کردید؟ لطفا دیدگاه‌هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.


منبع: https://manomode.com/22749/how-to-wear-striped-clothes-for-women/

 

ترکیبی بسیار شیک و اسپرت از بلوز بافتنی راه‌راه. این بلوز گشاد با رنگ سرمه‌ای و سفید به‌زیبایی با شلوار جین آبی فیروزه‌ای و کفش‌های کتانی کلاسیک ترکیب شده است:

پیراهن‌های بلند زنانه راه‌راه مخصوصا آنهایی که الگوی مورب دارند، در ترکیب با کت یا ژاکت جذاب می‌شوند.

پوشیدن لباس راه راه - کت بلیزر

یکی از دلایل اصلی خانم‌ها برای دوری‌کردن از لباس‌های راه‌راه، نگرانی بابت تأثیری است که الگوی این لباس بر شکل اندام آنها می‌گذارد. برای مثال، راه‌راه‌های افقی برای خانم‌هایی که توپر هستند و راه‌راه‌های عمودی برای افراد لاغر و کشیده مناسب نیست.

  • راه‌راه‌های پهن و افقی بدن شما را پهن‌تر و بزرگ‌تر نشان می‌هد. فقط زمانی می‌توانید آن را انتخاب کنید که بخواهید بر پهنای برخی قسمت‌ها مانند سینه و باسن تأکید کنید.
  • راه‌راه‌های نازک و عمودی شما را لاغرتر و بلندتر نشان می‌دهند. برای مثال یک شلوار راه‌راه عمودی نازک می‌تواند پاهای شما را کشیده‌تر و بلندتر نشان دهد.

۲. راه‌راه‌های رنگی را امتحان کنید

پوشیدن لباس راه راه - نکات پوشیدن لباس راه راه
لباس‌های راه‌راه رنگی هم بسیار زیبا هستند

پوشیدن لباس راه راه - تاپ و تی‌شرت و بلوز راه راه

برخی از راه‌راه‌ها از دو رنگ و برخی دیگر از چند رنگ تشکیل شده‌اند. اگر راه‌راه‌های رنگی را امتحان می‌کنید، بعضی از لباس‌های دیگر و اکسسوری‌ها را از رنگ‌های خنثا نظیر سفید، مشکی، سرمه‌ای یا برنزی انتخاب کنید که رنگ لباس راه‌راه به‌زیبایی خود را نشان دهد.

۳. اگر راه‌راه کلاسیک می‌پوشید، به استایل خود کمی رنگ ببخشید

پوشیدن لباس راه راه - نکات پوشیدن لباس راه راه
با لباس راه‌راه سیاه‌وسفید لااقل یک اکسسوری رنگی استفاده کنید

پوشیدن لباس راه راه - شلوارهای راه راه

پوشیدن لباس راه راه - پیراهن زنانه

پوشیدن لباس راه راه - بلوز بافتنی

حالا بیایید سراغ تاپ و تی‌شرت راه‌راه برویم که رایج‌ترین لباس‌های راه‌راه در بازار هستند. اگر بخواهید در خانه آنها را بپوشید مشکلی نخواهید داشت، اما اگر بخواهید بیرون آنها را بپوشید می‌توانید از ست‌های زیر ایده بگیرید.

پوشیدن لباس راه راه - پیراهن زنانه

پوشیدن لباس راه راه - تاپ و تی‌شرت و بلوز راه راه

نکاتی که در بخش قبل گفتیم، نکاتی کلیدی هستند که بهتر است برای جذابیت بیشتر استایل خود با لباس‌ها و اکسسوری‌های راه‌راه، آنها را رعایت کنید. بااین‌حال سبک بی‌انتهاست و نیازی نیست همه آن نکات را موبه‌مو اجرا کنید. اگر ایده می‌خواهید، در این بخش ایده‌های زیادی برای انواع لباس‌های راه‌راه با عکس مربوط به آنها در اختیارتان قرار داده‌ایم.

شلوار و پیراهن، هر دو راه‌راه

پوشیدن لباس راه راه - بلوز بافتنی

چند ایده دیگر برای لباس راه راه

پوشیدن لباس راه راه - انواع دامن راه راه

بلیزرهای راه‌راه

پوشیدن لباس راه راه - ایده‌هایی برای لباس راه راه

ذهنیت اولیه بسیاری از ما از لباس راه‌راه، لباسی با نوارهای سیاه و سفید است. در حالیکه لباس‌های راه‌راه رنگی هم جذابیت زیادی دارند و کافی است آنها را درست ست کنید.

پوشیدن لباس راه راه - شلوارهای راه راه

پوشیدن لباس راه راه - ژاکت پشمی کشباف

یک دامن با راه‌راه‌های افقی سیاه‌وسفید که با تاپ آفشولدر مشکی ست شده است. به‌عنوان اکسسوری می‌توانید مانند تصویر یک کیف دستی زرد انتخاب کنید که کمی رنگ به استایلتان ببخشد:

دوست دارید دامن راه‌راه به سبک مدرن بپوشید؟ این بلوز یقه‌اسکی را با دامن میدی چین‌دار با راه‌راه‌های متنوع و کفش‌های کتانی سفید امتحان کنید:

مورد بعدی شلوار راه‌راه مشکی و سفید است که با یک تاپ آفشولدر مشکی ست شده است. گشادی شلوار باعث می‌شود بسیار راحت و برای فصول گرم سال مناسب باشد و عمودی‌بودن راه‌راه‌های آن، پاهایتان را لاغرتر و بلندتر نشان می‌دهد. این ظاهر را با صند‌ل‌های پاشنه بلاک سیاه‌وسفید تکمیل کنید:

پوشیدن لباس راه راه - پیراهن زنانه

یک پیراهن بافتنی راه‌راه با الگویی خاص که می‌توانید آن را در رویدادهای خاص مانند تولد بپوشید. البته این پیراهن برای روزهای خنک مناسب‌تر است. یقه آن هفت است و آستین‌های بلند دارد. برای تکمیل آن می‌توانید جوراب‌شلواری مشکی و کفش‌های پاشنه‌بلند مشکی بپوشید. برای اکسسوری هم یک کیف کوچک دستی بردارید:

برای نمونه، اگر یک تاپ کراپ راه‌راه می‌پوشید، آن را با شلوار جین کم‌رنگ ست کنید. پیراهن راه‌راه را با صندل‌های گلادیاتوری بنددار بپوشید. باید حداقل یک بخش دیگر از لباس‌هایتان به‌جز لباس راه‌راه، توجه را به خود جلب کند.

۵. الگوی سایر لباس‌ها ساده‌تر باشد بهتر است

پوشیدن لباس راه راه - نکات پوشیدن لباس راه راه
شلوار راه‌راه با تاپ سفید ساده

الگوی راه‌راه‌ها بسیار متنوع است. برخی از آنها از نوارهای پهن یا نازک تشکیل شده‌اند و در برخی دیگر، نوارهای پهن و نازک را با هم ترکیب کرده‌اند. بعضی از آنها افقی، بعضی عمودی و برخی دیگر مورب هستند. اگر دوست ندارید کل لباستان راه‌راه باشد، می‌توانید مدل‌هایی را انتخاب کنید که به‌جای الگوی سراسری، فقط در بخشی از لباس راه‌راه دارد. برخی پارچه‌ها حتی الگوی هندسی پیچیده‌تری نسبت‌به الگوی خطی استاندارد راه‌راه دارند. این شما هستید که باید تصمیم بگیرید کدام مدل برایتان مناسب‌تر است.

۷. اکسسوری‌های راه‌راه هم قوانین خود را دارند

یک استایل تابستانی دیگر با پیراهنی گشاد و راحت با راه‌راه‌های خاص. البته تصویری که می‌بینید از پارچه خاصی استفاده کرده است و الگوی راه‌راه‌ها در آن عرض‌های متفاوتی دارند. ممکن است چنین پارچه‌ای را پیدا نکنید، مشکلی نیست. می‌توانید پیراهنی با الگوی راه‌راه مشابه انتخاب کنید. با این پیراهن، یک کیف کلاچ چرمی مشکی و کفش‌های پاشنه‌دار سفید یا بژ و نیز عینک آفتابی بزرگ بردارید:

پوشیدن لباس راه راه - کت بلیزر

پوشیدن لباس راه راه - شلوارهای راه راه

پوشیدن لباس راه راه - ژاکت پشمی کشباف

سرهمی یا جامپسوت راه‌راه

در نکته قبلی گفتیم که برای حفظ تعادل در استایلی که یکی از لباس‌های آن راه‌راه است، حداقل یکی از لباس‌ها یا اکسسوری‌های دیگر باید توجه را به خود جلب کنند. درست برعکس، لباس‌های دیگر نباید طوری باشند که کل استایل را شلوغ کنند. به‌ندرت پیش می‌آید که ترکیب الگوی راه‌راه با سایر الگوها جذاب باشد.

این پیراهن مردانه با راه‌راه‌های رنگی شاد ترکیبی عالی با شلوار سفید ایجاد کرده است. گوشواره‌های استیتمنت سفید تنها اکسسوری این استایل هستند: