روانشناسی لباس پوشیدن

شخصیت ورزشکار

این افراد از لباس های اسپرت و ورزشی استفاده می کننند و نشان از روحیه ورزشکاری فرد دارد.


روانشناسی لباس پوشیدن

شخصیت رسمی

افرادی که در بیرون از خانه هرگز لباسی به جز لباس رسمی نمی پوشند، در طی زمان در نظر دیگران انسانی یک بعدی یا فاقد خلاقیت به نظر می آیند.

دوران نوجوانی و جوانی دورانی است که بیش از هر زمان دیگری به لباس و پوشش توجه می شود و نوع پوشش هم به گونه ای است که هر فرد بنا به خلق و خوی خود آن را انتخاب می کند. اما آیا تاکنون توجه کرده اید موقعی که لباس مورد علاقه تان را می پوشید، رفتارتان تغییر می کند؟

برای مثال وقتی کفش نو پا میکنید، احساس خوبی دارید و اعتماد به نفس شما بالاتر می رود یا اینکه وقتی با لباسی رسمی سر کار می روید احساس می کنید در شغلتان مهارت بیشتری تجربه می کنید.

واقعیت این است که لباس شما می تواند تاثیر روانشناختی بر شما بگذارد، همچنین قادر است تا همان احساس را در اطرافیانتان برانگیزد.


 منبع: https://www.brandkade.com/Magazin/Details/1194


شخصیت خسیس


روانشناسی لباس

شخصیت به دنبال مد

این اشخاص معمولا لباس های مارک می پوشند و مارک لباس ها هم باید برجسته باشد و این افراد بسیار تمایل دارند که بقیه این مارک ها را ببینند. برخی معتقد هستند که این نو علباس پوشیدن به معنای موفقیت است و برخی دیگر می گویند این افراد به دلیل نداشتن اعتماد به نفس اینگونه لباس می پوشند تا آن را جبران کنند.


روانشناسی لباس پوشیدن

انواع استایل هایی که ما برای انتخاب لباس از آن ها استفاده می کنیم، نه تنها به دیگران می گوید که ما که هستیم، بلکه همانطور که اشاره شد احساس خوب یا بدی نیز به ما می دهند. لباسی که بر تن ماست، چه غم انگیز باشد یا شاد یا چیزی بین این دو ،بر اینکه ما چگونه خودمان را ببینیم و دیگران چه نگاهی به ما داشته باشند تاثیر می گذارد.

نوع لباس نقش مهمی را در کار، روابط و حتی در اعتماد به نفس ما دارد.هنگام لباس خریدن این نکته را در نظر داشته باشید که می خواهید دیگران چگونه شما را ببینند و شخصیت تان را تفسیر کنند.لباس ها بیشتر از آن چه که فکر می کنید زبان بازگو دارند و می توانند شخصیت ما را نشان دهند. در ذیل به برخی از انواع رایج پوشش که هر کدام از نظر اطرافیان نشانه ویژگی های شخصیتی خاصی است، اشاره می شود.شخصیت شلخته

لباس های چروکیده و ناهماهنگ مسلما شخصیت شما را همانگونه یعنی شلخته بودن شما را نشان می  دهد.این طرز لباس پوشیدن این پیام را می دهد که شما مراقب ظاهرتان و کارتان نیستید.


چگونه می توانیم برای نشان دادن امتیازات و ویژگی های خود از لباس استفاده کنیم؟

آنچه که در بالا  بدان اشاره کردیم از ویژگی های شخصیتی افرادی بود که از آن تیپ ها استفاده می کردند اما در واقع افراد اکثرا از ترکیب این ست ها استفاده می کنند. برای جلسات رسمی لباس رسمی می پوشند و برای تفریح و ورزش لباس اسپرت استفاده می کنند.فقط عده ای هستند که از یک نوع پوشش استفاده میکنند که آن ها  هم یا بسیار رسمی می پوشند یا خیلی خاص.

برای نشان دادن ویژگی های تان باید جوری لباس بپوشید که اطرافیان شما متوجه احساس شما بشوند.در واقع روانشناسان گفته اند که پوشش تاثیر واقعی بر دیدگاه دیگران نسبت به شما و فعالیتتان دارد.مطالعه کنید: چه لباسی را کجا بپوشیم؟


شخصیت نمایشی

این افراد معمولا لباس هایی خاص با رنگ های تند و طرح های غیر معمول می پوشند. گاهی این نوع پوشش مطابق  مد  می باشد.این افراد اغلب تمایل دارند به دیگران نشان دهند که از آنها مجزا هستند و دوست دارند به چشم بیایند و دیده شوند.

شخصیت های خسیس اغلب لباس های کوتاه و تنگ میپوشند. پوشش آنها اغلب نشاندهنده یک نوع ناایمنی روانی است. آنها تلاش می کنند تا تمامی تمرکزشان را بر بدنشان متمرکز کنند.


 


شخصیت پیرو و همرنگ جماعت

این افراد معمولا از لباس های ساده با رنگ ه ای خنثی استفاده می کنند. این نشانه این است که تمایل دارند تا روابط اجتماعی قوی داشته باشند و با همه گروه ای جامعه ترکیب شوند و از مورد توجه واقع شدن پرهیز کنند.