روش های مراقبت از پوست لیزر شده

دستۀ اول که روش شیمیایی نام دارد همان ضدآفتاب است که به شما کمک می‌کند کمتر در معرض آسیب‌های ناشی‌ از اشعه‌های خورشید قرار بگیرید. در روش فیزیکی وسایلی مانند کلاه یا عینک سبب می‌شود بیشتر از پوست خود مراقبت کنید و به‌عنوان مکمل روش شیمیایی عالی است.

 کمپرس یخ سوزش را کمتر می‌کند

آموزش مراقبت از پوست لیزر شده دقیقاً موضوعی است که به شما کمک می‌کند تا میزان سوزش و درد خود را بعد از این فرآیند به حداقل برسانید. در طول چند سال اخیر خانم‌ها و آقایان برای از بین بردن موهای زائد خود لیزر را انتخاب می‌کنند. البته این تکنولوژی تنها مربوط به جلوگیری از رشد موهای زائد بدن نمی‌شود و می‌توان از آن برای جوانسازی، از بین بردن لکه‌های پوست یا برداشتن خال هم استفاده کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا روش‌های مراقبت از پوست لیزر شده را با شما به اشتراک بگذاریم.

مهم‌ترین مراقبت بعد از لیزر پوست صورت و سایر نواحی این است که ناحیۀ تحت درمان در مقابل نور خورشید قرار نگیرد. البته خودتان هم بهتر می‌دانید که روش‌های مختلفی برای محافظت وجود دارند. ۲ روش برای محافظت وجود دارد که عبارتند از:

  • شیمیایی
  • فیزیکی

مراقبت‌ های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ زیرا این نواحی به علت رطوبت ممکن است، محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها و عفونت‌ها باشد. پوشیدن لباس زیر نخی و رعایت بهداشت قبل از مراجعه به لیزر را فراموش نکنید تا سلامت خود را به ریسک نیندازید. پوست این نواحی از حساسیت بالایی برخوردار است و توصیه می‌کنیم قبل از انجام این کار از انواع بی‌حس کننده‌های کرم یا ژل کمک بگیرید.

دیگر با اپیلاسیون خداحافظی کنید


منبع: https://www.banimode.com/blog/laser-skin-care-methods/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=laser-skin-care-methods

فعلا از خورشید فاصله بگیرید

۸ تکنیک برای مراقبت پوست بعد از لیزر

کرم مرطوب کننده را فراموش نکنید

لمس کردن تارهای مو را فراموش کنید. زمانی می‌توانید بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد بگیرید که فولیکول‌های مو دست نخورده باقی بمانند.  این موضوع یعنی دیگر  نباید از روش‌هایی مانند کندن، بند انداختن یا اپیلاسیون استفاده کنید. اگر رشد موهای زائد باعث ناراحتی و اذیت شما می‌شود، تنها راه مناسب استفاده از تیغ برای کوتاه کردن موها است. برخی از افراد به‌جای تیغ کشیدن، از روش بلیچ یا کرم‌های موبر استفاده می‌کنند که این موضوع هم هرگز نباید انجام شود.

گیاه آلوورا حاوی مواد مغذی و معدنی است که کمک می‌کند خاصیت ضد التهابی داشته باشد. به همین دلیل استفاده از آن در جلوگیری از التهابات و سوزش‌ها به کمک شما می‌آید. شما می‌توانید بعد از لیزر موهای زائد از آلوورا روی پوست خود استفاده کنید. به این صورت که محتویات بین برگ‌های آن را روی نواحی مختلف از بدن خود قرار دهید و بعد از حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه که خشک شد، تمیز کنید.

حالا که می‌توانیم به کمک لیزر موهای زائد، چین و چروک، خال یا لکه‌های پوستی را از بین ببریم، وقت آن فرا رسیده که بیشتر به سلامت و شادابی پوست خود اهمیت دهیم. موارد مربوط به مراقبت‌های بعد از لیزر، موارد متعددی است که در این مقاله سعی کردیم تعدادی از آن‌ها را به شما انتقال دهیم. مطمئن باشید که با استفاده از این موارد، می‌توانید در حفظ سلامت پوست خود نتایج بهتری را مشاهده کنید. آیا شما هم تا به حال از لیزر برای برطرف کردن مشکلات پوستی و موهای زائد خود استفاده کرده‌اید؟