زندگی سالم، طول عمر بیشتر


هیچ وقت برای ترک این عادت دیر نیست. ترک کردن سیگار میتواند باعث کاهش ابتلا به بیماری و افزایش شانس زنده ماندن حتی در کسانی شود که آسیب های جدی به ریه شان وارد شده.


تحقیقات نشان داده اند افرادی که ارتباط قوی با خانواده و دوستان ندارند ریسک ابتلا به بیماریهای قلبی را در خود افزایش می دهند. تنهایی می تواند التهاب ایجاد کند و به اندازه کلسترول بالا برای سلامتی مضر باشد.


شاید به جرات می توان گفت ترک سیگار مهم ترین عامل برای سلامت و افزایش طول عمرتان است. یک تحقیق به چاپ رسیده در روزنامه American Journal of Public Health بیان می کند زنانی که سیگار را در سن 35 سالگی ترک کرده اند معمولا 6 تا 8 سال به عمرشان افزوده می شود.


مصرف کمتر از 3 واحد میوه و سبزی در روز می تواند به سلامت شما لطمه بزند. میوه ها و سبزیجات منابع سرشار فیبر و انواع ویتامین ها می باشند که می توانند بیماری های قلبی را تا 76% کاهش دهند و حتی ممکن است در کاهش ابتلا به سرطان پستان موثر باشند.۲-تلویزیون را خاموش کنید


5- میوه و سبزی بخورید


ورزش روزانه نوعی اکسیر جوانی است که باعث جوان ماندن ما می شود. یک مطالعه در سال 2008 نشان داده که تمرینات ورزشی معمول با سوخت و ساز بالا (از قبیل دویدن) میتواند تا چهار سال به طول عمر شما بیافزاید. در این امر جای تعجب نیست چرا که ورزش تاثیرات مثبتی بر روی قلب، مغز و متابولیسم بدن شما بگذارد.


در تحقیقات اخیر مشخص شده است که چهار عادت بد (سیگار کشیدن- مصرف مشروبات الکلی- ورزش نکردن و نخوردن میوه و سبزیجات به میزان کافی) می توانند باعث کاهش طول عمر به میزان ۱۲ سال شود.


افراط در تماشای تلویزیون می تواند به سلامتی شما صدمه جدی وارد کند.  یک تحقیق در سال ۲۰۱۰ نشان داده است، مردمی که چهارساعت یا بیشتر در روز را به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند، ۴۶٪ بیشتر نسبت به کسانی که کمتر از دو ساعت به این امر می پردازند در خطر مرگ به دلایل مختلف قرار دارند.


خوشبختانه، میتوانید به سادگی رفتاری های مخربتان را اصلاح کنید. در ادامه به 7 عادت را که میتوانند باعث سلامت بدن و احساس جوانی در شما شود می پردازیم.


پرهیز از ماندن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند در کاهش ابتلا به سرطان پوست موثر باشد و این امر می تواند باعث جلوگیری از چین و چروک،  لک های روی پوست و خشکی پوست و جوان نشان دادن پوست شود.حتی تمرینات خیلی ساده، برای مثال 30 دقیقه راه رفتن سریع در هر روز می تواند ریسک ابتلا به مشکلات قلبی را کاهش دهد.
3- از نور خورشید دور بمانیداگر میخواهید ۱۰۰ سال زندگی سالم داشته باشید، شاید بد نباشد که مقداری کمی از غذایتان را در بشقاب رها کنید. پیرترین مردم در ژاپن معمولا وقتی ۸۰٪ احساس سیری می کنند، از غذا خوردن دست می کشند.7- سیگار نکشید


6- بر روی آمادگی جسمانی تمرکز کنید


اندکی تغییرات در سبک زندگیتان می تواند به کندتر شدن روند پیری بینجامد.
منبع: https://www.brandkade.com/Magazin/Details/11302

۱- هیچ وقت بیش از حد نخورید


4-  ارتباط قوی با افراد دیگر


از کرم ضد افتاب با SPF  30 به بالا استفاده کنید و آن محدود به صورت نکنید چرا که نور خورشید می تواند به سینه و گردن نیز آسیب بزند و باعث ایجاد چین و چروک و مسن تر نشان دادن شما شود.