صندل گلادیاتوری چیست و چطور آن را ست کنیم؟

صندل گلادیاتوری آقایان کمی با صندل‌های خانم‌ها متفاوت است. معمولا کوتاه و چرمی هستند و مدل‌های آنها خیلی تنوع ندارد.

شلوار جین را تنگ‌تر انتخاب کنید که پاهایتان بلندتر نشان دهد:

صندل گلادیاتوری - با شلوار جین
شلوار جین را طوری انتخاب کنید که روی صندل را نپوشاند

صندل‌های گلادیاتوری معمولا تخت هستند اما انواع مجلسی آن می‌توانند پاشنه‌های بلند و نوک‌تیز داشته باشند. برخی از انواع آن پاشنه‌های پلتفرم و بلاکی دارند که راه‌رفتن با آنها را آسان‌تر می‌کند. در زیر برخی از انواع مختلف صندل پاشنه‌دار را می‌بینید:

صندل گلادیاتوری - انواع صندل گلادیاتوری
انواع صندل گلادیاتوری پاشنه‌بلند

قهوه‌ای، خاکستری و سرمه‌ای هم رنگ‌هایی هستند که می‌توانید با صندل‌های گلادیاتوری آنها را ست کنید. این رنگ‌ها ظاهری ظریف و کم‌رنگ به شما می‌دهند تا صندل‌هایتان به‌خوبی خودشان را نشان دهند. صندل‌های دارای روکش متالیک هم راهی عالی برای ترکیب با لباس‌های کوکتل به‌رنگ خنثا است.


حتما بخوانید: لباس کوکتل چیست؟ انواع و روش‌های ست کردن این لباس


با لباس‌های جین

ازآنجاکه صندل‌های گلادیاتوری با کفش‌ها و صندل‌های عادی کمی فرق دارند، همه مدل‌های آن نمی‌توانند برای شما مناسب باشند. بنابراین برای انتخاب آن دقت به خرج دهید.

صندل گلادیاتوری را متناسب با شکل پای خود انتخاب کنید

صندل گلادیاتوری - انتخاب صندل درست
اگر پاهای کوتاه و تپل دارید صندل را کوتاه‌تر انتخاب کنید

در این مطلب از منومد، درباره صندل‌های گلادیاتوری صحبت کردیم و با نحوه انتخاب و انواع آن آشنا شدیم. این صندل‌ها مدل‌های بسیار متنوعی دارند و می‌توانند با انواع لباس‌ها ست شوند؛ بااین‌حال بیشتر برای لباس‌های کوتاه مناسب‌اند. صندل گلادیاتوری کژوال است؛ اما می‌توان آن را با لباس‌های اسمارت کژوال و لباس‌های شیک برای موقعیت‌های کمی رسمی‌تر ترکیب کرد. این صندل‌ها برای بهار و تابستان عالی هستند.

ترکیب تاپ و دامن خنک تابستانی با صندل گلادیاتوری مچی با پاشنه بلند از نوع پلتفرم. ترکیب رنگ کلاه مشابه رنگ صندل است:

سبک‌هایی را انتخاب کنید که پاهای مردانه‌تان را کمی جمع‌وجورتر نشان دهند نه بزرگ‌تر. اگر پاهای بزرگ و/ یا پهن دارید، به‌جای مدل‌های با بندهای افقی، به‌دنبال سبک‌هایی باشید که تسمه‌های مورب یا عمودی دارند.

ست کردن صندل گلادیاتوری با لباس‌ها

برای ست کردن صندل گلادیاتوری با لباس‌های بیرون یا مجلسی موارد زیر را در نظر بگیرید:

با لباس‌های طرح‌دار

صندل گلادیاتوری - با لباس طرح‌دار
یک پیراهن راه‌راه ساده با صندل گلادیاتوری مشکی که با کلاه و کیف مشکی ست شده است

صندل‌های گلادیاتوری با بندهای بلند و مچی

بسیار مهم است که بدانید صندل‌های گلادیاتوری را برای چه مجالس و موقعیت‌هایی می‌پوشید. در مهمانی‌هایی که باید شیک‌پوش باشید، مدل‌های شیک‌تر این صندل‌ها را انتخاب کنید. مثلا آنهایی که روکش متالیک دارند یا بندهای آنها نازک‌تر است، انتخاب بهتری هستند. بهتر است صندل‌های گلادیاتوری برای لباس‌های شب شیک را پاشنه‌بلند انتخاب کنید.

صندل‌های گلادیاتوری با بندهای فنری، گره‌ای و زیپ‌دار

البته دامن‌های بلند هم مشکلی با صندل‌های گلادیاتوری ایجاد نمی‌کنند. مخصوصاً اگر چاک بلند داشته باشند که هر از گاهی صندلتان رونمایی کند. برای دامن بلند ماکسی، صندل گلادیاتوری ساده و تخت مناسب‌تر است:

صندل گلادیاتوری - با لباس ماکسی
اگر این صندل را با پیراهن ماکسی می‌پوشید بهتر است دامن چاک داشته باشد

با شلوارک کوتاه یا میدی

چند مدل صندل گلادیاتوری پاشنه تخت

مدل‌های بند در صندل گلادیاتوری می‌تواند متنوع باشد. برخی از آنها نیاز به گره‌زدن ندارند و فقط زیپ آن را می‌بندید. مدل‌های فنری خیلی راحت هستند و فقط دور پا حلقه می‌شوند. سایر انواع آن با گره بسته می‌شوند که کمی دشوارتر است.

برای بستن بندها دور مچ پا، یکی از آن‌ها را در جهت ساعتگرد و دیگری را پادساعتگرد نگه دارید و شروع به پیچیدن کنید تا به‌اندازه بستن یک گره کوتاه شوند.

یک پیراهن خنک تابستانی با طرح شلوغ که با صندل‌های گلادیاتوری با پاشنه پلتفرم یکسره ترکیب شده است. رنگ کیف از همان طیف رنگی مشابه با صندل است:

اگر صندل‌های گلادیاتوری را با پیراهن مشکی ساده بپوشید، بهترین ترکیب را خواهید داشت. البته لباس‌های کاملا سفید هم به همان اندازه خوب و جذاب می‌شوند.

صندل گلادیاتوری - با شلوارک میدی

شلوارک بالای زانو یا زیر زانو هردو می‌توانند با صندل گلادیاتوری مناسب باشند. لباسی کژوال، تابستانی و کاملا شیک که به‌خوبی برای ساحل مناسب است. ازآنجاکه این صندل‌ها ازنظر بصری، پاها را کوتاه‌تر نشان می‌دهند، مدل‌هایی را انتخاب کنید که تا مچ پا و پایین‌تر از آن باشند. اگر پاهایتان بلندتر است صندل‌های تا استخوان مچ پا یا کمی بالاتر از آن را انتخاب کنید. خانم‌ها می‌توانند تا کمی پایین‌تر از لبه شلوارک هم بندهای صندل را در نظر بگیرند. برای لباس بالاتنه با شلوارک و صندل گلادیاتوری، هم می‌توانید از تاپ و کراپ استفاده کنید و هم تی‌شرت یا کت ساده.

اگر پاهایتان بلند است می‌توانید صندل‌ها را از هر رنگی انتخاب کنید.

عرض پاهایتان را در نظر بگیرید

صندل گلادیاتوری - انتخاب صندل درست
اگر پاهایتان لاغر است، از صندل گلادیاتوری با بندهای افقی استفاده کنید

صندل گلادیاتوری - ایده‌هایی برای ست کردن صندل گلادیاتوری

صندل گلادیاتوری - ایده‌هایی برای ست کردن صندل گلادیاتوری

صندل گلادیاتوری - با دامن جین

صندل گلادیاتوری - با شلوار کوتاه

هرجا که بندها را می‌بندید درهرصورت بعد از انتهای کار، پاهای خود را به اطراف تکان دهید تا مطمئن شوید که محکم شده‌اند.

به موقعیتی که می‌خواهید صندل را بپوشید توجه کنید

صندل گلادیاتوری - انتخاب صندل درست
برای موقعیت‌های رسمی‌تر، بهتر است صندل گلادیاتوری پاشنه‌بلند بپوشید

برخی از مدل‌های صندل‌های گلادیاتوری بندهای آماده دارند و با زیپ بسته می‌شوند. برخی دیگر بندهای باز دارند و باید آنها را خودتان دور ساق پا ببندید.

صندل گلادیاتوری - ایده‌هایی برای ست کردن صندل گلادیاتوری

صندل‌های گلادیاتوری با پاشنه تخت می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند. بعضی از آنها فقط از قیطان یا نوار چرمی تهیه شده‌اند و برخی دیگر طرح‌هایی دارند که بخش بیشتری از پا را می‌پوشاند.

صندل گلادیاتوری - انواع صندل گلادیاتوری
صندل‌های با پاشنه تخت

آقایان می‌توانند صندل‌های مشکی یا قهوه‌ای خود را با شلوارک یا شلوار چینو ست کنند تا استایلی اسمارت کژوال داشته باشند:

صندل گلادیاتوری - با شلوار چینو
با ترکیب صندل گلادیاتوری و شلوار چینو می‌توانید استایلی اسمارت کژوال داشته باشید

با شلوار دمپا گشاد

صندل گلادیاتوری - ایده‌هایی برای ست کردن صندل گلادیاتوری

آیا از صندل‌های گلادیاتوری استفاده کرده‌اید؟ یا صندل‌های ساده‌تر را ترجیح می‌دهید؟ لطفا دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.


منبع: https://manomode.com/23705/how-to-wear-gladiator-sandals/

پیراهن بلند ماکسی با صندل گلادیاتوری کوتاه و یک کیف بزرگ مشکی. کلاه و صندل و کیف همرنگ انتخاب شده‌اند که با زمینه پیراهن جور است. استایلی خنک که برای تابستان مناسب است:

صندل گلادیاتوری - ایده‌هایی برای ست کردن صندل گلادیاتوری

سخن پایانی

از آن زمان، شکل ظاهری این صندل‌ها تغییرات زیادی به خود دیده است، اما اساس ساخت آن‌ها هنوز همان است. راحتی و تنوع مدل‌های آن باعث می‌شود افراد زیادی تمایل به پوشیدن آن‌ها داشته باشند. درواقع با هر سلیقه‌ای و هر شکل پا، یک صندل گلادیاتوری مناسب پیدا می‌شود. بیشتر برای استایل کژوال مناسب‌اند ولی به‌خاطر شیک‌بودنشان می‌توان از آنها در استایل اسمارت کژوال هم استفاده کرد.

طول بندهای صندل باید تا مچ پا باشد. البته برخی افراد صندل‌های گلادیاتوری تا بالای زانو را روی شلوار جین تنگ می‌پوشند. مسلما این ظاهر جسورانه‌تر از عرف است؛ بنابراین می‌توانید مدل تا مچ آن را انتخاب کنید. تی‌شرت، کراپ یا پیراهن دکمه‌دار ساده به‌خوبی می‌توانند ظاهرتان را تکمیل کنند.

صندل گلادیاتوری با لباس‌های کژوال

صندل گلادیاتوری - با لباس کژوال
یک پیراهن میدی از پارچه چمبری با صندل گلادیاتوری به‌رنگ قهوه‌ای ترکیبی عالی ایجاد می‌کند

این شلوارها معمولا صندل‌ها را می‌پوشانند و صندل‌های گلادیاتوری در اصل نباید پنهان شوند. بااین‌حال اگر تمایل ندارید صندل‌های شما زیاد جلب توجه کنند، آنها را با شلوارهای گشاد مانند شلوار کتان و یک پیراهن ساده ست کنید. یک کت کتان سبک هم بپوشید تا ظاهر تابستانی فوق‌العاده‌ای داشته باشید. اگر چرمی با رنگ‌های تیره یا خاکی باشند بهتر است.

با دامن مدادی

صندل گلادیاتوری - با دامن مدادی
عکس از: Harper and Harley

مدل‌های تخت صندل‌های گلادیاتوری برای تعطیلات بهترند. این صندل‌ها بسیار راحت هستند و بندهایی آماده و بسته‌شده دارند و با زیپ کار می‌کنند. بنابراین، نیازی نیست شما آنها را ببندید. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که کفی این صندل‌ها ممکن است خیلی نازک باشد. درصورتی‌که جایی که می‌روید سنگفرش است یا ممکن است سنگریزه داشته باشد، کفی آن را خیلی نازک انتخاب نکنید که پاهایتان آسیب ببینند:

صندل گلادیاتوری - انتخاب صندل درست
صندل گلادیاتوری با پاشنه تخت برای تعطیلات بهتر است

انتخاب صندل‌های گلادیاتوری برای آقایان

صندل گلادیاتوری - برای آقایان
صندل گلادیاتوری را با جوراب نپوشید

قدم بزنید تا ببینید پاهایتان راحت هستند یا نه. اگر انگشت‌های پاهایتان از گوشه‌ها جا ندارند یا قوس پایتان روی کفش ناراحت است، دنبال مدل دیگری باشید.

جوراب نپوشید

دسته‌بندی دیگر، باتوجه‌به نوع موقعیتی است که آن را می‌پوشید. در این حالت به سه دسته کژوال، اسمارت کژوال و شیک تقسیم می‌شوند. به‌طور کلی، صندل‌های گلادیاتوری رسمی نیستند.

انتخاب مدل مناسب صندل گلادیاتوری

پیراهن ساحلی خنک که با صندل گلادیاتوری با پاشنه پلتفرم ست شده است. کلاه آفتابی، کیف و صندل همرنگ و از رنگ خنثا انتخاب شده‌اند:

اگر برای ست کردن صندل‌های گلادیاتوری به‌دنبال ایده هستید، در اینجا تعدادی از آنها را ارائه کرده‌ایم:

برای داشتن ظاهری شیک، یک لباس سرهمی با صندل‌های گلادیاتوری عالی است. مانند شلوار جین، سرهمی‌ها را می‌توان در هر زمانی از سال، روز یا شب پوشید. برخی از آنها کژوال، برخی اسمارت کژوال و برخی از شیک‌ترین آنها برای محیط‌های کار نه زیاد رسمی مناسب‌اند. اگر شلوار سرهمی بلند است، با صندل‌های گلادیاتوری کوتاه ست کنید. اگر کوتاه است (رامپر)، بلندی صندل به دلخواه شماست. برای تکمیل استایل خود، کلاه آفتابی، جواهرات موردعلاقه و عینک آفتابی شیک بردارید.

صندل گلادیاتوری با لباس شنا

برعکس، اگر پاهایی بلند و لاغر دارید، مدل‌هایی از آن را انتخاب کنید که جزئیات بیشتری داشته باشد و می‌توانید بلندی آن را از مچ پا تا بالای زانو انتخاب کنید:

صندل گلادیاتوری - انتخاب صندل درست
اگر پاهای بلند دارید می‌توانند صندل‌های بلندتری بپوشید

به رنگ صندل توجه کنید

صندل گلادیاتوری - انتخاب صندل درست
اگر پاهای تپلی دارید، رنگ صندل را به رنگ پوست نزدیک‌تر انتخاب کنید

یک استایل کژوال مناسب فصول گرم که ترکیبی از پیراهن ساده راه‌راه و صندل گلادیاتوری بلند با کفی تخت است. رنگ زمینه لباس با صندل همخوانی دارد:

بسیاری از آقایان متنفرند از اینکه بدون جوراب کفش بپوشند. ولی باور کنید هیچ‌کس صندل گلادیاتوری را با جوراب نمی‌پوشد! پاهایتان باید راحت باشند، اما اگر واقعا بدون جوراب نمی‌توانید، کفش‌های دیگری را انتخاب کنید.

ابعاد پاهایتان مهم است

صندل گلادیاتوری - انواع صندل گلادیاتوری

پیراهن به رنگ خنثا با صندل‌های گلادیاتوری نقره‌ای با کلاه و کیف کوچک شانه‌ای. رنگ صندل با دستبند هماهنگ است:

صندل‌های گلادیاتوری از زما‌ن‌های قدیم وجود داشته‌اند ولی هنوز هم مد هستند. این صندل‌ها برای بهار و تابستان عالی‌اند. اگر شما هم دوست دارید صندل گلادیاتوری بخرید ولی نمی‌دانید باید چطور آن را انتخاب کنید یا چطور با لباس‌هایتان آن را ست کنید، این مطلب را بخوانید.

شکل و شمایل صندل‌های گلادیاتوری

طول بند صندل‌های گلادیاتوری می‌تواند کوتاه باشد و دور مچ پا پیچیده شود یا بلند باشد و به دور ساق پا بسته شود. به مدل‌های زیر توجه کنید:

صندل گلادیاتوری - انواع صندل گلادیاتوری
صندل‌های با طول بند بلند و کوتاه

لباس‌هایی که طرح‌دار هستند با صندل‌های گلادیاتوری عالی می‌شوند. به‌طورکلی این صندل‌ها لباس‌هایی با الگوهای بزرگ و انتزاعی را می‌طلبند. یکی از لباس‌هایتان مانند تاپ، پیراهن یا شلوارک را طرح‌دار انتخاب کنید و لباس‌های دیگر را ساده تک‌رنگ انتخاب کنید. اگر همه لباس‌ها را شلوغ انتخاب کنید، صندل‌ها را محو می‌کنند و اجازه نمی‌دهند خودش را نشان دهد.

با لباس‌های به‌رنگ خنثا

صندل گلادیاتوری - با لباس‌های به رنگ خنثا
عکس از: آنوشکا

کت اسپرت با شلوار جین زاپ‌دار با صندل‌های تا مچ پا با پاشنه تخت. استایلی مونوکروم از رنگ مشکی که برای بیرون مناسب است. لبه‌های شلوار را تا بزنید تا صندل خودش را نشان دهد:

برای انتخاب این صندل‌ها به شیوه زیر عمل کنید:

قبل از خرید آنها را امتحان کنید

این صندل‌ها از هررنگی تولید می‌شوند؛ ولی برای خرید باید به رنگ آن و شکل پاهایتان دقت کنید. برای پاهای کوتاه و تپل، اگر صندل را با بندهای بلندتر انتخاب می‌کنید (که نباید بکنید)، بهتر است حداقل رنگ آن به رنگ پوست‌تان نزدیک‌تر باشد. درباره صندل‌های تا مچ پا محدودیتی برای رنگ آن نخواهید داشت.

صندل‌های گلادیاتوری با بندهای بلند دارای طرح پیچیده، پاها را در خود محو می‌کنند؛ بنابراین ممکن است از نظر بصری پاها را کوتاه‌تر جلوه دهند. بنابراین اگر پاهای کوتاه و تپل دارید، مدل‌های ساده این صندل که بندهای آن تا مچ پا یا کمی بالاتر از آن باشند، برای شما بهترند.

صندل‌های گلادیاتوری با لباس شنا هم جذاب می‌شوند. خواه در ساحل پرسه بزنید یا کنار استخر استراحت کنید یا در اسکله بنشینید، فرقی نمی‌کند، همه مدل صندل گلادیاتوری می‌توانید با لباس شنا ست کنید. یک کلاه آفتابی و جذاب‌ترین عینک آفتابی که دارید بردارید، کمی کرم ضدآفتاب بزنید و از ساحل یا استخر بیشترین لذت را ببرید.

ایده‌هایی برای پوشیدن صندل گلادیاتوری

صندل گلادیاتوری - ایده‌هایی برای ست کردن صندل گلادیاتوری

به‌طورکلی صندل‌های گلادیاتوری رسمی نیستند. برای استایل کژوال خود، صندل گلادیاتوری را با دامن‌های کوتاه یا پیراهن‌های میدی ست کنید. با این دامن‌ها صندل خیلی خوب خودش را نشان می‌دهد. می‌توانید لباس‌های راه‌راه، طرح‌دار یا چمبری انتخاب کنید.

با شلوار کوتاه یا دامن کوتاه

پیراهن توری کژوال با صندل‌های گلادیاتوری مچی و تخت. کیف و فریم عینک آفتابی از رنگ‌های نزدیک به صندل انتخاب شده‌اند که با رنگ طرح نقطه لباس متناسب است:

صندل‌های گلادیاتوری فقط برای فصل بهار و تابستان مناسب‌اند و بیشتر زنانه هستند؛ ولی صندل گلادیاتوری مردانه هم تولید می‌شود.

انواع صندل گلادیاتوری

صندل گلادیاتوری - ایده‌هایی برای ست کردن صندل گلادیاتوری

ترکیبی جذاب از پیراهن طرح‌دار قرمز با صندل‌های گلادیاتوری پاشنه پلتفرم و کاپشن چرم مشکی. رنگ صندل با کلاه همخوانی دارد:

لباس‌های جین فصل خاصی نمی‌شناسد و همیشه عالی هستند. شلوار یا شلوار جین با یک تی‌شرت ساده، برای ست کردن با صندل گلادیاتوری کاملا مناسب است. برای تکمیل چنین استایلی به چیزی جز یک‌سری جواهرات ساده و شیک، مثلا گردنبند یا دستبند طلا/ نقره نیاز نخواهید داشت. البته فراموش نکنید که صندل‌های گلادیاتوری با دامن جین کوتاه هم ظاهری عالی ایجاد می‌کنند. این ترکیب هرگز از مد نمی‌رود.

صندل‌های گلادیاتوری را با نام‌های صندل رومی یا کالیگا هم می‌شناسند؛ زیرا اولین بار سربازان و گلادیاتورهای روم باستان از آن‌ها استفاده کردند. اگر فیلم‌های مربوط به آن دوران را دیده باشید، مخصوصا فیلم «گلادیاتور» با بازی راسل کرو، احتمالا دیده‌اید که این افراد هنگام جنگیدن با ببرها چه کفش‌هایی می‌پوشیدند. رویه این کفش‌ها یک‌سری بند چرمی، تسمه یا قیطان بود که دور ساق پا پیچیده می‌شد و به‌شکل ضربدری قرار می‌گرفت تا در جای خود ثابت بماند.

صندل‌های گلادیاتوری براساس طول و نوع پاشنه و بندها در دسته‌های متفاوت قرار می‌گیرند.

  • براساس نوع پاشنه: پاشنه تخت، پلتفرم و پاشنه‌بلند.
  • باتوجه‌به طول بند: بندهای بلند و مچی.
  • براساس نوع بندها: نوع فنری، نوع آماده با زیپ و مدل گره‌زدنی.

صندل گلادیاتوری - ایده‌هایی برای ست کردن صندل گلادیاتوری

صندل گلادیاتوری - ایده‌هایی برای ست کردن صندل گلادیاتوری

مدل‌هایی از صندل گلادیاتوری پاشنه بلند

دامن‌های مدادی معمولا تنگ و خمره‌ای هستند و اندازه آنها میدی است. این مدل دامن با صندل‌های تا مچ پا عالی به نظر می‌رسد. اگر پاشنه صندل تخت باشد با هر دامنی فوق‌العاده می‌شود؛ اما با دامن مدادی صندل پاشنه‌دار شیک‌تر است.

با لباس‌های سرهمی یا جامپسوت

اگر بندهای صندل شکلی عمودی داشته باشند، به بلندتر نشان دادن پاهایتان کمک می‌کنند.

نحوه بستن بندهای صندل گلادیاتوری را بررسی کنید

برای بستن به‌دور ساق پا، بندها باید در پشت ماهیچه پا حالت ضربدری یا X به خود بگیرد تا تسمه‌ها پایین نیایند. بلندی آن ممکن است به یک دور یا یک دور و نیم برسد. درست زیر زانو، انتهای بندها را گره بزنید.

صندل‌های گلادیاتوری که تا ساق پا بالا می‌آیند، بهتر است با شلوار کاپری یا دامن کوتاه ست شوند. سرهمی کوتاه هم خوب است. مهم این است که دامن یا شلوار صندل را نپوشاند.

یک پیراهن شومیز سفید ساده با دامن طرح‌دار که با صندل گلادیاتوری دارای تسمه‌های پر جزئیات ست شده است:

صندل گلادیاتوری - ایده‌هایی برای ست کردن صندل گلادیاتوری

صندل‌های گلادیاتوری می‌توانند پاهایتان را پهن‌تر نشان دهند. بنابراین اگر پاهای پهن یا مچ پای کلفت دارید، به‌جای تسمه‌های افقی، استایلی را با تسمه‌های مورب انتخاب کنید که ازنظر بصری پاهای شما را لاغرتر نشان دهد. اگر پاهایی نازک دارید، تسمه‌های نازک انتخاب کنید که جزئیات زیادی نداشته باشند.