فرانکا سوزانی درگذشت

اخیرا پسر او “فرانچسکو کاروزینی” (Francesco Carrozzini) مستندی در باره زندگی مادرش به نام “Franca: Chaos and Creation” را کارگردانی کرده است.
 منبع: https://www.brandkade.com/Magazin/Details/1114

 در سال ۱۹۱۶ جایزه مد برای تغییر مثبت سواروسکی  “Swarovski” را دریافت کرد. سبک کلاسیک و در عین حال شیک او، زبان زد عالم بود. عکاسان استریت استایل و بلاگ نویسان او را به یک ستاره دهه شصت در اینستاگرام به تصویر کشیدند.


دنیای مد سال ۲۰۱۶ را با غم به پایان می‌رساند، جای خالی او در این صنعت بسیار حس خواهد شد.


فرانکا در شهر Mantua ایتالیا در سال ۱۹۵۰ بدنیا آمد. او تحصیلاتش را در رشته‌های فلسفه و ادبیات آلمانی تکمیل کرد. از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۱۶ ژورنالیست و سردبیر مجله “وگ” ایتالیا بود. فرانکا یکی از قدرتمندترین و نوع‌آورانه‌ترین ژورنالیستان صنعت مد محسوب می‌شد، او پس از یکسال مبارزه با بیماری سخت، پنجشنبه ۲۲ دسامبر درگذشت.


در سال ۲۰۱۲ رئیس جمهور فرانسه “نیکولا سارکوزی” به او “Legion of Honour” را اهدا کرد و در همان سال عنوان “سفیر حسن نیت” را از سازمان ملل متحد دریافت کرد. او نه تنها به خیریه‌های زیادی کمک می‌کرد بلکه در سال ۲۰۱۴ به عنوان سفیر جهانی سازمان ملل متحد علیه گرسنگی نامگذاری شد.


نشر کردن موضوعاتی از قبیل خشونت خانگی، مصرف مواد مخدر، نشت نفتی خلیج مکزیک در سال ۲۰۱۰ ، “The Black Issue” (در باره مانکن‌های غیر سفید پوست)، “Make Over” (در زمینه جراحی پلاستیکی بی رویه) و اخیرا “Rebranding Africa” او را با دیگر ژورنالیستان مد متمایز می‌ساخت، موضوعاتی که دیگر نشریات مد از مطرح کردن آنها پرهیز می‌کردند.