فرق لباس مجلسی و لباس شب

موافق هستید اول در مورد اینکه هر کدام از این لباس‌ها چه طراحی دارند و در چه مراسمی می‌توانند کاربرد داشته باشند اطلاعاتی کسب کنیم و تعریفی از هر کدام داشته باشیم؟

لباس شب چیست؟

به‌طور مثال اگر آخر هفته دوست عزیزتان شما را به مراسم تولد خود دعوت کرده است، نمی‌توانید لباس شب به تن کنید؛ اما انتخاب یک لباس مجلسی مناسب می‌تواند به زیبایی همیشگی شما در مراسم کمک کند. در مقابل برای مراسم عروسی برادر یا خواهر عزیزتان، لباس شب انتخاب هوشمندانه‌ای خواهد بود. لباس‌های مجلسی در اغلب اوقات طراحی رسمی دارند و از ایده‌های عجیب و غریب در آنها استفاده نمی‌شود. تفاوت لباس مجلسی و لباس شب عبارتند از:

  • لباس‌های مجلسی در موقعیت‌های متنوع مانند عروسی، مهمانی‌های دوستانه، مراسم تولد و … استفاده می‌شوند و در نتیجه با توجه به کاربرد فراوانی که دارند، نمی‌توانند از آزادی بالایی در طراحی برخوردار باشند.
  • لباس شب در مقایسه با لباس مجلسی جزئیات بیشتر و پیچیده‌تری دارد.این جزئیات در طراحی و دوخت لباس مجلسی کاربرد ندارد و از جمله تفاوت‌های اساسی بین لباس مجلسی و لباس شب است.
  • در طراحی لباس شب ممکن است از دامن‌های کوتاه استفاده شود، اما لباس‌های مجلسی غالباً قد بلندتری دارند.

موارد مهم در انتخاب لباس شب و لباس مجلسی

لباس مجلسی و لباس شب چیست؟

احتمالاً بارها برای شما هم پیش آمده است که با پوشیدن یک رنگ خاص، احساس زیبایی بیشتری داشته باشید. این رنگ دقیقا همان چیزی است که هماهنگی مناسبی با پوست شما دارد. اگر هنگام خرید لباس به این مورد توجه داشته باشید، می‌توانید از ظاهر رنگ پریده دور شوید و زیبایی بیشتری داشته باشید.

 سخن پایانی

به همین دلیل در این مقاله از بانی مگ قرار است فرق لباس شب و مجلسی را مورد بررسی قرار دهیم تا پاسخ دقیقی به این موضوع که هر کدام از آن‌ها چه کاربردی دارند، برسیم. پس همراه‌مان باشید تا با دانستن این اطلاعات، مثل همیشه در مراسم‌ها بدرخشید.

در مقابل لباس شب، لباس مجلسی در مراسم‌های بیشتری کاربرد دارد. لباس‌های مجلسی در ابتدا با قد بلند طراحی و دوخته می‌شدند؛ اما امروزه این لباس‌ها با قد کوتاه هم طرفداران زیادی دارند. فرق لباس شب و مجلسی در انتخاب نوع پارچه چندان متفاوت نیست؛ زیرا هر دو لباس در مراسم‌های خاص پوشیده می‌شوند، در نتیجه لازم است پارچه‌های ارزشمندی در دوخت آن‌ها استفاده شود. برای کامل شدن استایل با لباس مجلسی، استفاده از انواع اکسسوری‌ها به داشتن ظاهر بی‌نقص کمک می‌کنند.

فرق لباس مجلسی و لباس شب چیست؟

اگر تصمیم دارید زحمت دوخت لباس را به خیاط‌‌‌تان بدهید، با همفکری او پارچه مناسب را انتخاب کنید. لباس‌های مختلفی هستند که با توجه به طراحی خاصی که دارند لازم است با پارچه مناسب دوخته شوند. به طور مثال لباس‌هایی که حالت پفی دارند، نمی‌توانند با استفاده از پارچه کرپ که حالت افتاده دارد، تنخور مناسبی داشته باشند. پارچه‌هایی مانند لمه، حریر، مخمل، ساتن، دانتل و کرپ، مواردی هستند که در دوخته لباس‌‍های مجلسی و شب می‌توانند استفاده شوند.

رنگ لباس و هماهنگی آن با رنگ پوست

لباس شب از جمله آیتم‌هایی است که در مراسم رسمی مانند عروسی پوشیده می‌شود. قد لباس‌های مجلسی به طور معمول از روی زانو شروع می‌شود و تا تمام قد یا ماکسی تنوع بالایی را شامل می‌شود. در حالت کلی لباس‌های شب، لباس‌هایی هستند که به صورت بلند طراحی و از یک نیم تنه و دامن متصل به آن تشکیل می‌شوند.

مطمئن هستم شما هم مانند خانم‌های دیگر با فرم بدن خود آشنا هستید و می‌دانید که دقیقاً چه مدل‌هایی می‌توانند زیبایی اندام شما را به رخ بکشند. با در نظر گرفتن فرم‌های ایده‌آل سراغ مجلات یا پیچ‌هایی که انواع مدل‌های لباس جدید را با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارند، بروید. با لباس‌های هنرمندان و خوانندگان مشهور در سراسر دنیا آشنا می‌شوید. شما هم می‌توانید مدل‌های به روز را خریداری کنید یا دوخت آن را به خیاط ماهر خود بسپارید.

پارچه مرغوب

تا به این قسمت اطلاعات کلی در مورد تفاوت لباس مجلسی و لباس شب با تعریف هر یک از آن‌ها به‌دست آوردیم؛ اما موضوع به اینجا ختم نمی‌شود باید بیشتر به جزئیات موجود در لباس‌ها توجه کنیم و در نتیجه لباس مناسبی را برای مراسم‌های مختلف انتخاب کنیم.

شما چیزی در مورد فرق لباس شب و مجلسی می‌دانید؟ در واقع کمد لباس ما خانم‌ها پر از گزینه‌های مختلفی است که می‌توانیم در موقعیت‌ها و مراسم مختلف به تن کنیم، اما در نهایت سوال اینکه چه بپوشم؟ ساعت‌ها وقت ما را قبل از رفتن به مهمانی می‌گیرد. شاید علت این موضوع این است که تعریف درستی از لباس‌های موجود در کمدمان نداریم و دقیقاً نمی‌دانیم از آن‌ها در چه موقعیت‌هایی می‌توانیم استفاده کنیم.

حالا که به طور کامل با تفاوت لباس شب و مجلسی آشنا شدیم، لازم است مواردی را بدانیم که در هنگام انتخاب لباس می‌توانند به ما کمک کنند.

 مدل مناسب لباس

به این مطلب امتیاز دهید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/the-difference-between-a-dress-and-an-evening-dress/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=the-difference-between-a-dress-and-an-evening-dress

اکنون که با فرق لباس مجلسی و لباس شب آشنا شدید، می‌توانید بهترین انتخاب‌ها را برای خود رقم بزنید. در واقع تفاوت بین این دو گزینه چندان زیاد نیست و لازم است هنگام خرید و پوشیدن لباس مجلسی و لباس شب توجه بیشتری به استایل‌تان داشته باشید. به نظر شما علاوه بر موارد گفته شده، چه فرقی بین لباس مجلسی و لباس شب وجود دارد؟