لباس فون چیست؟ – بانی مگ

هر چند لباس‌های فون به اغلب فرم‌های بدنی می‌آیند، اما نکاتی وجود دارد که هنگام انتخاب این مدل لباس باید به آن توجه داشته باشید. امروزه لباس‌های فون‌دار را با انواع پارچه‌ها، انواع مدل یقه، آستین و… می‌بینیم. انتخاب هر یک از این مدل لباس‌ها در صورتی که طبق اصول و متناسب با فرم بدنی فرد صورت گیرد، می‌تواند استایلی شیک را برای فرد به ارمغان آورد. در این مقاله از بانی مگ سعی کردیم تا نکات جدیدی مطرح کنیم تا هنگام انتخاب لباس یا دامن فون بتوانید استایل زیباتری داشته باشید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/a-line-dress/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=a-line-dress

طرح فون معمولا روی دامن‌ها اجرا می‌شود. دامن فون‌دار معمولا در قسمت بالا تنه کمی تنگ و در قسمت‌های پایین دامن، گشادتر هستند. انواع متفاوتی از دامن‌های فون‌دار را می‌توانید در بازار پیدا کنید که در طراحی فون کمی متفاوت هستند. برای مثال فون کم، متوسط و زیاد از جمله طراحی‌هایی  هستند که روی دامن فون‌دار زده می‌شوند. هر چه میزان فون یک دامن بیشتر باشد، مدل آن آزادتر است؛ بنابراین اگر از استایل تنگ و چسبان فراری هستید، به دنبال دامن‌های فون‌دار با فون زیاد باشید.

لباس فون مجلسی هم یکی دیگر از طرح‌هایی است که بر مبنای طرح فون دوخته می‌شود. لباس‌های مجلسی فون‌دار عموما در قسمت پایین تنه کمی گشاد و در قسمت بالاتنه چسبان هستند. این مدل لباس‌های مجلسی طرحی شبیه به حرف A در زبان انگلیسی دارند. لباس‌های مجلسی فون‌دار را در دنیای مد با نام A line dresses نیز می‌شناسند. لباس‌های مجلسی فون‌دار را می‌توانید در انواع طرح‌های مختلف مانند لباس مجلسی فون‌دار بلند، لباس فون بچگانه، لباس فون ساده، لباس فون کوتاه و…. در بازار خریداری کنید.