لباس مناسب برای مصاحبه کاری

پانورامای کفش های مردانه بسیار گسترده است، به خصوص وقتی صحبت از کمد لباس های معمولی مردانه می شود. توصیه ما این است که بین یک جفت کفش دربی یا موکاسین های قهوه ای کلاسیک یکی را انتخاب کنید. به کفش‌های کتانی  اما از چرم و رنگ ثابت نگاهی بیندازید. یک اکسسوری اسپرت در جای مناسب می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

اشکالی ندارد کمی در انتخاب اکسسوری ازادانه برخورد کنید، اما فقط تا حدی. انتخاب رنگ‌های روشن و طرح‌های کوچک برای کراوات یا پاپیون بسیار مناسب هستند. علاوه بر این، می‌توانید راه های مختلف برای بستن کراوات را امتحان کنید.

در این مورد، راه حل نسبتا ساده است: پیراهن باید تمیز، اتوکشی شده و سبک باشد. بهتر است رنگ پیراهن سفید یا آبی روشن باشد تا به خوبی با کراوات ست شود. (یک پیشنهاد متفاوت : این وضعیت احتمالاً باعث می شود کمی عرق کنید، بنابراین توصیه می کنیم یک تی شرت یقه هفت سفید زیر یک پیراهن سبک بپوشید.)

 

کت و شلوار

 

ملاقات های تصویری

 

مطالعه Monster.co.uk نشان می‌دهد که کارجویان به طور متوسط ​​در اولین جلسه تنها شش دقیقه و ۲۵ ثانیه فرصت دارند تا کارفرمایان را تحت تاثیر قرار دهند. تحقیقات نشان می دهد که تیم استخدام کننده بر اساس نوع لباس، نحوه دست دادن و سایر عوامل مهم در برخورد اول، تصمیم می‌گیرند.

شلوار

 

برای مثال، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های خصوصی، رویکرد غیررسمی‌تری نسبت به لباس دارند. بنابراین ممکن است حضور در مصاحبه این شرکت‌ها با یک کت و شلوار   Double breasted طوسی تیره، زمانی که همه شلوار جین و تی‌شرت پوشیده‌اند، ممکن است باعث شود شما احساس ناراحتی داشته باشید.

در طول تماس ویدیویی، سعی کنید مرتب به نظر برسید و جزئیات کوچک مانند ساعت را فراموش نکنید. برای مصاحبه آنلاین، مجبور نیستید کفش بپوشید، مگر اینکه پوشیدن کفش به شما برای بالا بردن انگیزه و نگرش مناسب کمک کند.

 

سعی کنید کت را با رنگ و طرحی انتخاب کنید که با پیراهن و شلوارتان هماهنگ باشد. توصیه ما این است که به سراغ رنگ تیره، احتمالا آبی، یا لباس‎های فانتزی تک رنگ بروید.

 

 

 

بهتر است برای هر نوع مصاحبه، لباس مناسب آن را به تن داشته باشید.

 

اگرچه پوشش لباس رسمی در این محیط‌ها رو به کاهش است، اما این به آن معنی نیست که می توانید یک تی شرت و یک شلوار جین را انتخاب کنید. در اینجا چند نکته برای ظاهر مصاحبه غیر رسمی شما آورده شده است.

پوشیدن لباس مناسب برای اولین مصاحبه شغلی شانس شما را برای موفقیت بیشتر می‌کند، زیرا نشان می دهد که شما انتخاب مناسبی برای آن موقعیت شغلی هستید. برعکس، لباس پوشیدن نامناسب، به عنوان مثال لباس‌ها بیش از حد غیر رسمی، می تواند منجر به این شود که شما فردی سطحی و سبک دیده شوید و به نظر برسد آداب مورد نیاز محیط کار را درک نمی‌کنید.

همانطور که گفته شد، اصول پوشش در برخی از شرکت ها در حال تغییر است و رسمی بودن جای خود را به یک پوشش معمولی می دهد. استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های اقتصادی جدید و مجموعه‌های دانش بنیان همگی محیط راحت‌تری دارند و نیازی به حضور در مصاحبه با کت و شلوار رسمی و کراوات نیست.

نحوه ظاهر شدن شما، یا لباسی که در آن لحظه برای جلسه انتخاب می کنید، نقش مهمی درنتیجه یک جلسه دارد. چه به عنوان یک فرد متخصص وارد جلسه شوید چه یک کارآموز، لباس هایی که می پوشید در نقش کارت ویزیت شما عمل می‌کنند و اطلاعاتی در مورد شما به دیگران می‌دهند.

لباسی متناسب با حال و هوای شرکت انتخاب کنید

اگر برای یک پست مدیریتی درخواست نداده‌اید اما لباس‌های تشریفاتی و مجلل می‌پوشید، این تصور را ایجاد می کنید که توانمندی‌های خودتان را بیش از حد ارزیابی می کنید. همانطور که برعکس آن صادق است.

 

کت و شلوار اساس هر ظاهر رسمی است. یک کت و شلوار مناسب و شیک، حتی به تازه‌کارترین افراد اعتماد به نفس بیشتری می دهد و شما را از سایر افراد در اتاق انتظار متمایز می کند.

کفش و اکسسوری

اگر شک دارید، به یاد داشته باشید که پیراهن همیشه انتخاب مناسبی است. سفید یا آبی، هر دو خوب خواهند بود پوشیدن یک پیراهن در مصاحبه نشان می دهد که شما زمان زیادی را صرف انتخاب ظاهر خود کرده اید. البته مراقب باشید که لباس شما شسته و اتو شده باشد.

کفش و اکسسوری

قرارهای غیر رسمی

کسانی که با شما مصاحبه می کنند، انتظار ظاهری مناسب را دارند. در غیر این صورت شما نشان می‌دهید که اهمیت چندانی به این موقعیت نمی‌دهید یا شاید اصول اولیه موفقیت در دنیای تجارت را نمی‌دانید. چرا به این سادگی موقعیت کاری خوب را از دست بدهید؟

 

تابستان باشد یا زمستان، مهم نیست، همه از شما انتظار دارند که در طول مصاحبه خود کت بپوشید. ایجاد ظاهری با یک لایه اضافی به شما این امکان را می دهد که حالت نیمه رسمی و نیمه اسپرت استایلتان را حفظ کنید.

 

 

در واقع، کارفرمایان تاثیر اولیه را به عنوان دومین عامل مهم (۲۴٪) در هنگام بررسی فرد معرفی می‌کنند. اولین عامل مهم، تجربه کار (۳۶٪) و سومین عامل مهم تحصیلات کارجو (۱۲٪) است. کارجویان باید به ظاهر خود در جلسه مصاحبه توجه داشته باشند، زیرا ۶۲٪ از استخدام کنندگان می گویند که سلیقه یک فرد در انتخاب لباس، بر احتمال استخدام او تأثیر می گذارد.

 

یک کت با برش خوب به حفظ وضعیت صحیح بدن کمک می کند. مطمئن شوید که طول آستین ها مناسب باشد: سرآستین پیراهن نباید بیشتر از یک و نیم سانتی متر قابل مشاهده باشد. به بلندی شلوار دقت کنید، پایین شلوار در بهترین حالت باید رویه کفش را لمس کند

سخن پایانی

 

 

در مورد انتخاب شلوار؛ آزادی عمل بیشتری دارید. موقعیت را ارزیابی کنید و برای محیط‌های فوق العاده اسپرت تا نه چندان رسمی، بین شلوار جین و شلوار کلاسیک یک مدل را انتخاب کنید.

 

کت

 

کت

وقتی از ظاهری «موجه وقابل قبول برای جلسات کاری » صحبت می‌کنیم، منظورمان این نیست که همیشه باید یک ترکیب لباس را بپوشید، بلکه نوع لباس باید با زمینه کاری شرکت تناسب داشته باشد.

کفش و اکسسوری

 

یکی از اولین چیزهایی که هنگام ملاقات با کسی به آن توجه می‌‎کنید، کفش های اوست. بنابراین قبل از مصاحبه کفش‌هایتان را جلا دهید. یک ترفند کوچک که باعث ایجاد تفاوت خواهد شد. اما اگر به دنبال ریسک کردن نیستید، یک جفت کفش آکسفورد یا بروگ، عالی خواهند بود.

انتخاب مناسب ترین پوشش برای مصاحبه به شما این امکان را می دهد که با اعتماد به نفس بیشتری با کارفرما و استخدام کنندگان روبرو شوید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/the-best-outfit-for-a-job-interview/

تی شرت یا پولوشرت

همانطور که مهم است لباس خود را بر اساس نوع کار انتخاب کنید، در نظر گرفتن موقعیت شغلی که برای آن درخواست می دهید هم مهم است. ظاهر شما، موفقیتی را که در صورت انتخاب شما برای آن موقعیت در شرکت پدید می‌آورید، به استخدام‌کنندگان یاداور می‌شود.

 

هنگامی که یک مصاحبه شغلی مهم پیش رو دارید، باید از این فرصت حداکثر استفاده را ببرید. چرا که این ممکن است تنها شانستان برای تحت تاثیر قرار دادن بقیه افراد باشد.

برای مصاحبه لباس مناسب انتخاب کنید

کراوات یا پاپیون

خرید کت تک مردانه

اگر به مصاحبه ای دعوت شده‌اید، می توان فرض کرد که سخت ترین قسمت کار را پشت سر گذاشته‌اید. شما به وضوح تجربه و استعداد کافی برای انجام این کار را دارید، درست است؟ بنابراین تنها چیزی که بین شما و شغل جدیدتان فاصله می‌اندازد این است که تأثیر خوبی روی افراد داشته باشید.

به طور خلاصه، نحوه لباس پوشیدن شما می تواند بر قضاوت دیگران تأثیر زیادی بگذارد و اعتماد آنها را جلب کند.

 

خرید لباس مردانه

خرید کت و شلوار

بنابراین مهم است که فرهنگ شرکتی که می خواهید در آن فعالیت داشته باشید را بشناسید، سعی کنید سبک و محیط را به خوبی بشناسید. اعلاوه بر اینکه این اطلاعات در طول مصاحبه به کمک شما خواهند آمد، باعث می‎شوند که لباس مناسب را با دقت انتخاب کنید.

پیراهن

توصیه می کنیم همیشه پیراهن تمیز و اتو شده بپوشید. این مسئله به شما کمک می کند تا خود را در وضعیت ذهنی مناسب قرار دهید.