لوازم موتور سیکلت امپر Emper-مستر انرژی پلاس

هنگام کار با باتری، مراقب باشید ترمینال ها با سایر قطعات مجاور تماس پیدا نکنند. لازم به اشاره است که ایمالز فروشگاه اینترنتی نمی باشد و هیچگونه دخالتی در کارکرد فروشگاه ها نداشته و تنها یک مرجع برای جستجو، مقایسه و معرفی کالا و فروشگاه های اینترنتی می باشد. این نوع باتری‌ مقاومت بالایی در برابر لرزش‌، ضربه و دمای شدید دارد و با شارژر قطره‌ای شارژ می‌شود. برای شارژ باتری نو، بین 8 تا 12 ساعت باتری را به اندازه ای شارژ کنید تا ولتاژ آن به عدد 13. تخلیه عمیق باتری بعد از روشن شدن، محکم نبودن باتری در محل نصب خود، نشستن گرد و خاک زیاد روی باتری از عوامل دخیل دیگر در خرابی باتری هستند.

  • یکی دیگر از دلایل از کار افتادن باتری این است که برخی از اجزای الکتریکی موتورسیکلت قطع شده است.
  • به همین جهت مدت زمان بعد از سفارش تا دریافت باتری به نهایتا دو ساعت محدود شده است.
  • باتری از خود گازهای قابل انفجار متصاعد می کند؛ به همین دلیل هر گونه شعله، جرقه، و سیگار را از محل نگهداری آن دور کنید.
  • میتونم از باتری یو پی اس 12 ولت 5 آمپر برای موتور سیکلت استفاده کنم.

نشتی در مدار می‌تواند باعث شود که شارژ باتری به سرعت تخلیه www.mrenergyplus.com شود. برای بررسی این مشکل لازم است کابل باتری منفی را برداشته و یک ولت اهم متر را بین کابل منفی و ترمینال منفی باتری قرار دهید. با این حال اگر عددی غیر از صفر نشان داده شد بهتر است موتورسیکلت را به یک تعمیر کار متخصص نشان دهید تا برای تعمیر به موقع آن اقدام شود. باتری موتورسیکلت را در مکانی دور از نور مستقیم خورشید و در سایه قرار دهید.

لوازم موتور سیکلت امپر Emper-مستر انرژی پلاس

همچنین چراغ‌ها نیز از کار میافتند، زیرا برق آن‌ها از باتری تامین می‌شود. باتری موتور سیکلت علاوه بر راه‌اندازی دوباره استارت و چراغ‌ها، برق دیگر قطعات موتور سیکلت را نیز تامین می‌کند. اگر تا به حال باتری موتور را مشاهده نکردید، باید بدانید که محل نصب آن زیر صندلی نشیمن‌گاه است. در ادامه این مطلب از یدک تیمچه، مرکز خرید اینترنتی لوازم یدکی موتوربا ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را درباره باتری‌های موتور سیکلت در اختیارتان قرار دهیم. یه سوال از خدمتتون داشتم ممنون میشم که در اولین فرصت پاسخ بدید تا بتونم تصمیم بگیرم که چیکار باید بکنم. ببینید من یه دفتر فنی مهندسی در فردیس کرج دارم اما وقتی با کارشناسان شما تماس گرفتم دیدم که برای این منطقه ارسال ندارید.

۳- شنیدن صدای ناهنجار از موتور

اگرچه انواع باتری موتورسیکلت تحت یک عنوان جمع‌آوری می‌شوند ، اما در بسیاری از عوامل تعیین‌کننده مانند مواد تولید ، الگوهای استفاده ، سطح قدرت و انرژی تنوع دارند و امکانات استفاده متفاوتی را ارائه می‌دهند. فناوری به عنوان حوزه‌ای شناخته می‌شود که روز به روز بدون کاهش سرعت تغییر کرده و توسعه می‌یابد. قطعات یدکی خودرو و موتور سیکلت نیز از این قاعده مستثنی نیستند. باتری موتورسیکلت یکی از مهم ترین قطعات موتور است که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم. مثلا قیمتباطری موتور سیکلت 12 آمپرباقیمت باطری 7 آمپر موتور سیکلتفرق دارد.

باطری موتور سیکلت مانند باتری ماشین به مرور زمان با انجام شارژ و شارژ کارایی اولیه را از دست داده و دیگر نمیتواند خوب کار کند. باطری که با وجود عدم استفاده دائما در مدار باشد قطعا پس از مدتی فرسوده و از بین خواهد رفت. باتری موتور سیکلت را می توان بر اساس نوع به سه دسته باتری های اسیدی و اتمی و ژلی دسته بندی کرد. به منظور افزایش عمر باتری موتورسیکلت، یک شارژر برای ماه‌های سرد زمستانی، تهیه کنید. شارژری مانند CTEK MX 5.0 را می‌توان به باتری متصل کرد و بدون نیاز با جدا کردن پایانه‌های باتری آن‌ها را شارژ کرد.

اگر صدای ناهنجاری از طرف موتور می‌شنوید، دلیل این است که موتورسیکلت در تلاش است تا از باتری نیرو بگیرد اما ناموفق است. به مرور زمان با انجام شارژ و شارژ کارایی اولیه را از دست داده و دیگر نمیتواند خوب کار کند. علاوه بر عنوان کردن این مباحث اطلاعات مفیدی از زمینه نگهداری و تست باطری موتور پرداخته ایم. کلیه حقوق برای سایت فروشگاه اینترنتی محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری غیرمجاز می باشد.

خروجی این باتری‌ها جریان کافی برای راه اندازی یک کامیون بزرگ تا ۳۰ بار با شارژ کامل دارد و در صورت خاموش بودن شارژ آن را تا ۱۲ ماه نگه می‌دارد. در صورتی که تنها مسافرت می‌کنید؛ بهترین گزینه یک بسته باتری قابل حمل مانند این Tacklife 18 Ah است. اما اگر چراغ‌ها کم‌نور هستند؛ ممکن است به یک باتری جدید نیاز داشته باشید. خیر مشکلی ندارد فقط به ظرفیت باتری و میزان شارژ و خروجی آن توجه نمائید. توجه کنید که اگر از باتری به مدت ۶ ماه استفاده نکنید سولفاته می‌شود. با نشستن سولفات سرب روی صفحات باتری، این صفحات سخت و چگال می‌شوند.

باطری 3 آمپر اسیدی

درون باتری‌های اسید سربی چندین شبکه کاتدی و آندی وجود دارد که نقش انتقال دهنده‌ها را ایفا می‌کنند. کاتد موجود در این باتری از جنس کاغذ بوده و آند آن از جنس سرب است. ترکیب کاغذ و سرب این امکان را ایجاد می‌کند که ولتاژ در دو سر قطب‌های باتری، با استفاده از اسیدی که آب باتری نام دارد، جریان داشته باشد. روش کار باتری نیز به این صورت است که قطب مثبت با پایه‌های اندی در ارتباط بوده و قطب منفی باتری با بخش‌های کاتدی باتری ارتباط دارد. استارت زدن موتورسیکلت با باتری خالی یکی از مشکلاتی است که در مدل‌های قدیمی راحت تر برطرف می‌شد؛ اما در موتورسیکلت‌های مدرن با با وسایل الکترونیکی زیاد پیچیده‌تر است. اگر باتری موتورسیکلت شما بسیار خالی است؛ مثلاً چراغ‌های جلو بسیار کم نور هستند؛ بهتر است قبل از شروع، دو باتری را مدتی به هم متصل کنید.