مدل مانتو پرستاری و روپوش و لباس فرم پرستاری

در برخی از جدیدترین مدل مانتو پرستاری، دکمه یا کش در انتهای آستین‌ها برای ثابت نگه‌داشتن مچ طراحی‌ شده‌اند؛ که به ظاهر مانتو نیز جلوه زیبایی می‌بخشند. وجود جیب در مانتوی پرستاری، برای نگهداری وسایل کوچک و ارزشمند پرستاران، از دیگر ویژگی‌های این لباس است؛ همچنین، خانم‌های باردار پرستار می‌توانند از مدل مانتو بارداری پرستاری که دارای دوخت و برش آزادتری است، استفاده‌ کنند؛ به‌طور کلی، انواع مدل مانتو پرستاری به ‌صورت ساده یا نواردوزی با یقه‌گرد یا هفت، چاک‌دار یا بدون چاک، جیب‌دار یا بدون جیب طراحی می‌شوند.

رنگ سفید مانتو پرستاری برای اولین بار در اواخر دهه ۱۸۰۰ استفاده شد؛ اما در طول تاریخ، پرستاران از لباس‌های روزمره خود استفاده می‌کردند و حتی در دوره‌ای آن‌ها مانتوهای پرستاری مشکی رنگ بر تن می‌کردند. در نهایت، از اوایل قرن حاضر، رنگ سفید به‌عنوان رنگ لباس پرستاران و پزشکان در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تثبیت شد.

امروزه در بازار پوشاک ایران، انواع مدل مانتو پرستاری شیک و جدیدترین مدل مانتو پرستاری در طرح و رنگ‌های دلخواه تولید و عرضه می‌شوند؛ اما شما به ‌عنوان پرستار باید به نکات مهمی در هنگام خرید انواع مدل مانتو پرستاری دقت کنید. از جمله موارد مهم هنگام انتخاب یک مانتو پرستاری خوب می‌توان به جنس، مدل و قیمت اشاره کرد.

به این مطلب امتیاز دهید.


منبع: https://www.banimode.com/blog/nursing-coat-model/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=nursing-coat-model

مانتو پرستاری اصولاً در سه جنس مختلف تترون (نازک)، ترگال ساده (حد وسط) و ترگال کجراه (ضخیم) تولید و ارائه می‌شوند؛ همچنین در تاروپود این مانتوها از پارچه‌هایی نظیر نخ پنبه، پلی‌استر و کتان استفاده می‌شود؛ زیرا آن‌ها غالباً با آب در هر دمایی شسته می‌شوند.

درباره مدل مانتو پرستاری سفید

گاهی‌اوقات لباس‌ها نشان‌دهنده شخصیت، هویت و جایگاه اجتماعی افراد هستند. مانند برخی از پرسنل مراکز، سازمان‌ها و کسب و کارها که لباس‌های متحدالشکلی را برتن می‌کنند، در بیمارستان و آزمایشگاه‌ها نیز از روپوش‌هایی شبیه به‌ هم براساس نوع شغل افراد استفاده می‌شود. در این میان، پرستاران از این قاعده مستثنی نبوده و از مدل مانتو پرستاری هم‌شکل، برای نظم دهی بیشتر بیمارستان و مراکز درمانی استفاده می‌کنند.

طرح و جنس مدل مانتو پرستاری شیک

پرستاری یکی از شریف‌ترین شغل‌های دنیا محسوب‌ می‌شود که در جهت بهبود سلامت بیماران از جان و زندگی خود مایه می‌گذارند؛ از این رو، حفظ نظم، آرامش و آسایش بیماران و به‌خصوص کودکان نیز برای آن‌ها در اولویت است؛ به‌همین‌خاطر بر استفاده از انواع مدل مانتو پرستاری شیک برای روحیه بخشی به بیماران، تأکید زیادی می‌شود. در ادامه این مطلب در مورد مدل مانتو پرستاری بیشتر صحبت خواهیم کرد و به‌ دلایل استفاده از این مانتو در مراکز درمانی خواهیم پرداخت.

مدل مانتو شلوار پرستاری مانند دیگر محصولاتی که در بازار وجود دارند، دارای رنگ، طرح و جنس‌های متفاوتی است. لباس‌های پرستاری به‌شکل یک تکه، مانند مدل مانتو پرستاری و دو تکه، به‌صورت پیراهن و شلوار طراحی می‌شوند. معمولاً آقایان از پیراهن یا روپوش‌های کوتاه، و بانوان از مانتو یا روپوش‌های بلندتر در مراکز درمانی و آزمایشگاه‌ها استفاده می‌نمایند. امروزه با توجه به پیشرفت دنیای پوشاک، لباس پرستاران و پزشکان نیز شامل تغییراتی در مدل، طرح و رنگ ‌شده که به ظاهر آن‌ها جلوه زیباتری بخشیده‌ است؛ از این رو، انواع مدل مانتو پرستاری جدیدی در بازار وجود دارد که پرستاران می‌توانند براساس سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب نمایند تا با ظاهر جذاب‌تری در محیط بیمارستان حاضر شوند.

یک پرستار در ابتدا باید روپوشی راحت، با برش، دوخت و مدل مناسب بر تن خودش را انتخاب و خریداری کند. فصل، در انتخاب جنس و مدل مانتو یک پرستار نقش بسیار مهمی دارد؛ به‌عنوان‌مثال در فصول گرم سال باید از پارچه‌هایی نازک‌تر و در فصل‌های سرد از پارچه‌های ضخیم‌تر استفاده ‌کرد که در هنگام فعالیت، هوای آن فصل موجب آزار پرستار نشود؛ بنابراین در هنگام خرید مانتو پرستاری مواردی مانند جنس، مدل و قیمت مناسب را فراموش نکنید.

سخن پایانی

البته در دنیای مدرن امروزی، ما با تولید جدیدترین مدل مانتو پرستاری با رنگ‌های دیگری مانند سرمه‌ای نیز روبه‌رو می‌شویم؛ اما در اصل، رنگ‌هایی مانند سرمه‌ای، آبی و صورتی برای سایر پرسنل و مکان‌های مختلف بیمارستان به کار می رود.

رنگ یک لباس نشان‌دهنده هویت، حرفه و برند یک فرد، شغل و حتی یک سازمان است. از دیرباز تا به اکنون همگی ما، پرستاران را با رنگ سفید مانتو یا روپوش فرم آن‌ها می‌شناسیم. رنگ سفید برای شغل پرستاری به‌درستی و بسیار هوشمندانه انتخاب شده است؛ زیرا این حرفه شریف را به‌خوبی معرفی می‌کند.

انواع مدل مانتو پرستاری در بازار پوشاک ایران در دسترس پرستاران گرامی کشورمان است. پرستاران عزیر تنها کافیست که براساس سلیقه خود یکی از بهترین مدل‌های موجود را انتخاب و خریداری کنند. ما در این مقاله تلاش کردیم که در مورد مانتو پرستاری، جنس، رنگ سفید، طرح و انواع مدل آن‌ها توضیح دهیم. امیدواریم با توضیحات ارائه شده، به اطلاعات شما در این مورد افزوده باشیم.