مقررات اظهارنامه ارزش افزوده مرکز مالی اقتصادی همت تراز مقررات اظهارنامه ارزش افزوده | تکس مپ

همچنین در زمان هایی، مواردی وجود دارند که، مهلت ثبت نام اظهارنامه ارزش افزوده تمدید می شود. مالیات بر ارزش افزوده به صورت خلاصه به مالیات هایی گفته می‌شود که به هر یک از مراحل تولید و توزیع و واردات کالاها و خدمات تخصیص داده می‌شود. دام و طیور و آبزی ها مشمول مالیات بر ارزش افزوده نشده و فروشنده حق دریافت این مالیات را از خریدار ندارد . دریافت گواهی نامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده از اول فروردین ماه ۱۳۹۴، صرفا از طریق سایت evat.ir امکان پذیر است. همچنین به علت مرور زمان 10 ساله این قانون و حسابرسی سازمان مالیاتی از سنوات چندین سال قبل، بعضا دفاتر و اسناد به درستی ارائه نشده‌ و در اثر برآورد فروش و افزایش مالیات ضرر و زیان قابل توجهی به مودیان مشمول این قانون تحمیل شده است.

” ایلیا سیستم ” برند معتبر نرم افزار حسابداری تحت وب است که فعالیت رسمی خود را در زمینه تولید نرم افزارهای تحت وب و تحت ویندوز در سال 1383 آغاز نمود. ” ایلیا سیستم ” با پشتوانه نخبگان متخصص برنامه نویسی و نرم افزار و بهره مندی از تجربه و مشاوره با تحلیلگران متخصص مالی و حسابداریِ مرتبط با سازمانهای اقتصادی مختلف، اقدام به تولید و عرضه محصولات امن، سریع، کاربردی و بر پایه اصول حرفه ای بر بستر وب و موبایل (android & ios ) نموده است. از جمله این نرم افزار ها ، نرم افزار حسابداری تحت وب ” ایلیا سیستم ” می باشد که مراحل تولید آن در سال 1395 به پایان رسید.

نرخ مالیاتی ارزش افزوده اشخاص حقیقی و حقوقی

تفاوت این دو مبلغ اگر اضافه پرداختی وجود داشته باشد توسط اداره دارایی استرداد شده و اگر کسر پرداختی وجود داشته باشد وجوه آن را باید به حساب سازمان امور مالیاتی واریز گردد. به بیان دیگر، مالیات بر ارزش افزوده نوعی مالیات عام و یا عمومی می باشد که بصورت چند مرحله ای از اضافه ارزش کالاهای تولید شده و یا خدمات ارائه شده در مراحل مختلف تولید و توزیع اخذ می شود. پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به صورت دوره‌ای و هر سه ماه یکبار است. در صورت صحیح بودن اطلاعات ارسالی میتوانید نوع اظهارنامه مالیات ارزش افزوده ای که قصد دارید ثبت نام نمایید مشاهده نمایید.

مالیات بر ارزش افزوده را از کجا شروع کنیم؟

مقررات اظهارنامه ارزش افزوده مرکز مالی اقتصادی همت تراز مقررات اظهارنامه ارزش افزوده | تکس مپ

سیستم های مالیاتی در کشور به سمت فناورانه شدن پیش می رود و پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۳ هجری شمسی، ادارات مالیاتی ، نسبت به صدور اظهارنامه الکترونیکی برای مودیان اقدام کنند و نیاز به ارائه خود اظهاری مالیاتی نباشد. صندوق های مکانیزه فروش، خود مصداقی از این واقعیت پیش رو می باشد. موسسه فردان حساب یار از سال ۱۳۸۵ در دو شاخه اصلی حسابداری و مشاوره مالیاتی فعالیت خود را آغاز نمود. و اینک با کسب نمایندگی سپیدار سیستم و راهکاران ابری همکاران سیستم با تکیه بر مولفه هایی همچون تجربه، دانش فنی و تسلط بر قوانین خدمات خود را به شیوه ای نوین و اثرگذار به مشتریان ارائه میدهد.

توجه کنید که اگر شما، مشمول جریمه عدم ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده باشید، جرایم مربوط به عدم تسلیم اظهارنامه و سایر جرایم که در بالا گفته شد، برای شما موضوعیت نخواهد داشت و تجمیع نمی شود. هم چنین اگر مشمول جریمه عدم صدور صورت حساب باشید، یک برابر مالیات و عوارض متعلق، جریمه و اخذ می شود لذا جرایم عدم درج صحیح قیمت و عدم درج اطلاعات طبق صورت حساب نمونه، موضوعیت نخواهد داشت. اگر با نحوه‌ی محاسبه مالیات ارزش افزوده هیچ آشنایی ندارید، پرداخت آن را به یک حسابدار مالی که آموزش حسابداری مالیاتی دیده بسپارید یا با طی کردن کلاس آموزش حسابداری آن را فرا گرفته و یا با کسی که آموزش حسابداری بازار کار در این زمینه دیده و در کار با چنین نرم‌افزارهایی تخصص دارد، مشاوره و کار کنید. مطابق با ماده قانون ارزش افزوده، زمان ارسال اظهارنامه 15 روز بعد از اتمام دوره سه ماهه است و در صورت عدم ارسال در موعد مقرر مشمول جریمه به میزان 50% مالیات می‌شود. در ادامه نحوه ثبت نام اظهار نامه مالیاتی ارزش افزوده می بایست، سال عملکرد و دوره آن، به صورت دقیق، قید شده و پس از درج میزان سرمایه ثبت شده، گزینه ورود، انتخاب شود.

  • از مزایای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده این است که در مورد مشاغلی که تحت پوشش مالیاتی قرارگرفتن انها دشوار است ، می تواند اجرا شود و از فرار مالیاتی آنها جلوگیری نماید .
  • همچنین در زمان هایی، مواردی وجود دارند که، مهلت ثبت نام اظهارنامه ارزش افزوده تمدید می شود.
  • ارائه نکردن دفاتر قانونی پلمپ شده شرکت ها و به طور کلی مؤسسات مشمول قانون مالیاتی.
  • قسمت اول این جدول بر اساس مندرجات جدول ۲ حساب می‌شود و نیاز به وارد کردن اطلاعات به شکل دستی نیست.
  • برای ثبت و ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده ابتدا باید در سامانه ثبت نام کرده و نسبت به تکمیل این اظهارنامه اقدام نمود که آموزش ثبت نام و تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده در متن مقاله ارائه شده است .
  • مثلاً شما یک صندلی را در نظر بگیرید؛ این صندلی از ابتدا یک صندلی نبوده است بلکه چوبی بوده که خریداری شده و سپس با طی مراحلی به صندلی تبدیل شده و در نهایت برای فروش در اختیار مغازه‌دار قرار گرفته است .