مون بلان

امروز برند مون بلان جزوی از گروه تجاری Richmont محسوب می شود.


منبع: https://www.brandkade.com/Brands/Details/MontBlanc

نام این برند به لاتین Mont Blanc به فارسی مونت بلانس  و در تلفظ صحیح و فرانسوی خود مون بلان است که نام یکی از مشهور ترین کوه های فرانسه می باشد. بله کوهی در فرانسه و نامی فرانسوی اما اشتباه نکنید این برند هیچ ارتباطی به کشور فرانسه ندارد و یک برند آلمانی تبار است، مون بلان در سال ۱۹۰۶ و در دوران اوج پیشرفت های صنعتی تاسیس شد، نام فرانسوی این برند به دلیل اهمیت زبان فرانسوی و نام های فرانسوی نزد مردم انتخاب شده است زیرا اعتبار خاصی به توبیدات آن زمان می بخشید و برای مالکان این تولیدی نیز در آن زمان اهمیتی نداشت که نام شرکت الزاما آلمانی باشد، این شرکت در سال های آغازین خود ( آغاز مون بلان ، نه سیمپو پن )در واقع یک تولیدی کالا ها و اکسسوری های مردانه از چرم و قلم و دکمه سر دست و .. بود که بعد ها با پیشرفت خود به سمت ساعت سازی و عطر و… نیز حرکت کرد، اما از ویژگی های خاص مون بلان می توان هدف لوکس متولد شدنش باشد ، از همان ابتدا هدف بر این بود که برندی لوکس پدید بیاید که طرفداران و خریداران خاص خود را داشته باشد و نه اینکه تمامی اقشار جامعه بتوانند این محصولات را استفاده کنند.

از بنیانگذاران این برند می توان به Claus Johannes Voss لوازم تحریر فروش ، Alfred Nehemias کارمند بانک و August Eberstein مهندس اشاره کرد، در ابتا نام این برند ، شرکت Simplo Filler Pen بود و کار آن تولید لوازم تحریر بود ، اولین مدل خودنویس این شرکت Rouge et Noir بود که در سال ۱۹۰۹ وارد بازار شد . پس از آن سال ها بعد ( پس از تغییر نام و تاسیس رسمی مون بلان ) مدلی دیگر از خودنویس ها در سال ۱۹۲۴ به نام Meisterstuck عرضه شد که مشهور به قلم شاهکار بود.

نام برند مون بلان برای ما ایرانیان اینروز های بسیار مطرح شده است، پس از تبریک پیج رسمی این برند فوق لاکچری به نماینده ایران در جشنواره ی کن این برند بیش از پیش نزد هموطن های عزیز مطرح شده است؛ در همین راستا بهتر است نگاهی نزدیک تر به این نام تجاری بیاندازیم و بیشتر با آن آشنا شویم…