نکات کلیدی برای مراقبت از پوست در فصل پاییز

خرید بهترین انواع کرم ضد آفتاب

استفاده از لایه بردارهای سبک‌تر

خرید بهترین انواع کرم مرطوب کننده

استفاده از ضدآفتاب

مراقبت از پوست لب

کرم مرطوب کننده برای پوست

در طول فصل پاییز و زمستان توصیه می‌شود مصرف لایه‌بردار را کاهش دهید و یا از انواع ملایم‌تر آن مانند آلفا هیدروکسی اسیدها، بتا هیدروکسی اسیدها، رتینوئیدها و تونرها استفاده کنید.

خرید بهترین انواع بالم لب
 

 

خشکی لب‌ها را فراموش نکنید

همانطور که می‌دانید در پاییز، هوا کمی خشک‌تر و سردتر می‌شود و پوست شما به مراقبت‌های ویژه‌ای نیاز خواهد داشت. مراقبت از پوست در فصل پاییز به علت تغییرات آب و هوایی و شرایط محیطی این فصل مهم است. در این مقاله، نکاتی برای مراقبت از پوست در فصول سرد سال را خواهیم گفت:

استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده با ویتامین E یا گلیسیرین


منبع: https://www.banimode.com/blog/%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D9%BE%D8%A7/

عکس کرم ضدآفتاب برای پاییز و زمستان

 

استفاده از بالم لب بخش مهمی از مراقبت‌های مربوط به لب و پوست صورت محسوب می‌شود که به هیچ عنوان نباید آن را بی اهمیت دانست و دست کم گرفت. بهترین ایده برای استفاده از بالم لب این است که روزانه یک بار از آن استفاده کنید. بالم لب بعد از اتمام وعده‌ غذایی استفاده کنید.

تصویری از مراقبت از پوست+بانی مد

در پاییز، هوا خشک‌تر می‌شود و این می‌تواند باعث خشکی و ترک‌های پوست شود. برای حفظ رطوبت پوست، از کرم‌های مرطوب‌کننده با ویتامین E یا گلیسیرین استفاده کنید. همچنین مصرف آب به میزان کافی و ایجاد رطوبت در محیط با استفاده از دستگاه‌های بخور خانگی یا دستگاه‌های مرطوب‌کننده هوا کمک ویژه‌ای به سلامت پوست در این فصل حواهد کرد. کرم و سرم‌های مرطوب‌کننده را بعد از تمیز کردن پوست صورت و خشک کردن ملایم آن استفاده کنید. پوست دست نیز معمولاً در فصل پاییز خشک می‌شود. از کرم مرطوب‌کننده برای دست‌ها استفاده کنید و دست‌ها را پس از شستشو خشک نکنید.

حتی در فصل پاییز، اشعه مضر افتاب می‌تواند به پوست صدمه بزنند. از کرم‌ها یا لوسیون‌های ضدآفتاب با SPF مناسب استفاده کنید، به ویژه اگر برای مدت طولانی در فضای باز هستید. پرتوهای بلند نور خورشید در زمستان به پوست نفوذ می‌کنند، موجب تجزیه کلاژن می‌شوند که منجر به لکه‌های آفتاب، چین و چروک و افتادگی پوست می‌شوند.