چربی های مفید برای بدن قسمت اول

منبع: https://www.brandkade.com/Magazin/Details/1230

دانه کتان سرشار از امگا3 میباشد. یک فنجان دانه کتان دارای 48 گرم چربی مفید است. دانه های کتان دارای آنتی اکسیدان هستند که از بسیاری از سرطان ها جلوگیری میکند. شما میتوانید از دانه های کتان روی سالاد خود استفاده یا آن را پودر کنید و در غذا بریزید و به طور روزانه از این دانه ای مفید مصرف کنید.زیتون دارای چربی های اسباع نشده فوق العاده مفیدی است. یک فنجان زیتون دارای 15 گرم چربی مفید است. زیتون داروی مفیدی برای جلوگیری از سرطان نیز میباشد و همچنین در برابر آلرژی های مختلف مانند آنتیهیستامین طبیعی عمل میکند. برای افرادی که اضافه وزن دارند و رژیم هستند، روزی یک فنجان زیتون توصیه میگردد.


پسته ، بادام، بادام هندی و گردو سرشار از چربی های مفید هستند. پسته دارای زیگزانتین و لوتئین، بادام سرشار از ویتامین E و کاروتنوئید ( که برای چشم بسیار مفید است) است. روزی نصف فنجان آجیل به شما کمک میکند تا از اشتهای کاذب خود جلوگیری کنید و چاق نشوید.


زیتون


در ادامه به معرفی مفیدترین مواد غذایی که دارای چربی مفید است میپردازیم.


دانه کتان


تخم مرغ


این تفکر در بیشتر افراد وجود دارد که علت چاقی به خاطر وجود چربی های موجود در مواد غذایی است به محض این که رژیم را شروع میکنند، خوردن مواد غذایی دارای چربی را هم متوقف میکنند. البته این موضوع تا حدودی درست است اما نباید از خوردن مواد غذایی دارای چربی مفید خودداری کرد. نخوردن چربی کافی کاملا برای بدن مضر است و قند خون را بالا میبرد و شما را دچار سرگیجه میکند، انرژی شما را از بین میبرد و باعث حالت تهوع و بی حالی میشود.. خوردن چربی های مفید در روز باعث کاهش وزن و کاهش قند خون مضر میشود. چربی های مفیدی که در مواد غذایی خاص موجود است، باعث میشود شما مدت زمان طولانیتری بتوانید رژیم خود را حفظ کنید.


تخم مرغ ارزانترین و قابل دسترسترین منبع پروتئین است. مصرف زیاد آن به کبد آسیب میرساند. یک تخم مرغ کامل دارای 3.4 گرم چربی مفید برای بدن است. اما بهتر است در هفته 3-4 بار از تخم مرغ استفاده کنید. اما اگر به طور مداوم و هرروز ورزش میکنید مصرف تخم مرغ به طور روزانه مانعی ندارد.


آجیل