چربی های مفید برای بدن قسمت دوم

در این مقاله به ادامه معرفی مواد غذایی دارای چربی های مفید میپردازیم.
سویا


 


پنیر سرشار از کلسیم و فسفر است اما پنیر پارمیزان علاوه بر کلسیم، سرشار از چربی های مفید نیز هست. اما در هر چیزی افراط و تفریط اشتباه است. مصرف کردن این پنیر در هفته 2-3 بار مفید است و بیشتر از آن توصیه نمیگردد.


آووکادو
منبع: https://www.brandkade.com/Magazin/Details/1231


شیر پر چرب


در یک آووکادو متوسط 23 گرم چربی مفید وجود دارد. یک آووکادو میتواند 40% فیبر مورد نیاز بدن را تامین کند. آووکادو به طور طبیعی خالی از کلسترول و منبع آنتی اکسیدان است که برای بینایی بسیار مفید است. اما به یاد داشته باشید که آووکادو مقدار زیادی کالری دارد. بنابر این برای مصرف روزانه، یک چهارم یک آووکادو کافی است.


گوشت


چاقی بدن همیشه به خاطر وجود چربی در مواد غذایی نیست اما افراد بر این باورند که متوقف کردن خوردن مواد غذایی چرب، باعث لاغری میشود. این امر بدن را به زودی خسته میکند و در طول روز انرژی شما را میگیرد. به همین دلیل است که افراد نمیتوانند در طولانی مدت دژیم خود را حفظ کنند. البته در مورد چربی های مضر این امر، امر درستی است اما بدن به چربی های مفید نیاز دارد. اما چربی های مفید در کدام مواد غذایی وجود دارد؟ در قسمت اول این مقاله 4 مواد غذایی دارای چربی مفید را معرفی کردیم. قسمت اول را بخوانید


 


تحقیقات نشان داده است که اگر به مقدار کافی به بدنتان چربی برسانید، میتوانید وزن خود را کنترل کنید. شیر پر چرب به این امر کمک بسیاری میکند. شیر دارای ویتامین D و A است و در یک لیوان کامل شیر 8 گرم چربی وجود دارد. اما برای مصرف روزانه یک فنجان شیر پر چرب کافی است.


دانه های سویا منبع فیبر و پروتئین هستند. مصرف نصف فنجان در روز میتواند نیاز بدن شما به فیبر و پروتئین تامین کند. دانه های سویا همچنین دارای چربی های مفیدی است که برای بدن ضروری است. 


بر خلاف باور افراد ، گوشت چربی های مفید هم دارد. در هر 5 گرم گوشت 3 گرم چربی مفید وجود دارد. گوشت منبع زینک، پروتئین و آهن است که برای خانم ها بسیار مفید است. افرادی که رژیم هستند حداقل باید در هفته 5-4 وعده گوشت مصرف کنند. این گونه میتوانند راحتتر رژیم خود را حفظ کنند.پنیر (پنیر پارمیزان)