چند راهکار ساده برای آنکه شبها راحت تر بخوابید

جهان اطراف شما تاثیر بسیار زیادی بر توانایی شما در بخواب رفتن، در خواب ماندن و عمق خواب شما می گذارد. امروز با شروع انجام این کارهایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم، میتوانید از امشب راحت بخوابید.


کسانی که هر روز ورزش می کنند، کیفیت خواب بالایی دارند و شبها سریع تر از بقیه به خواب می روند.


شما میتوانید با تعیین وقت درست کارهایتان عملکرد خود را بهبود ببخشید. به طور مثال ورزش کردن تاثیرات متفاوتی در بدن افراد مختلف می گذارد. برخی افراد پس از ورزش احساس شادابی می کنند و برخی حس متفاوتی دارند و احساس آرامش دارند و تمایل به استراحت دارند. اگر شما در دسته اول قرار دارید بهتر است هنگام صبح به ورزش کنید تا در طول روز انرژیتان تامین شود. اما اگر در دسته دوم قرار دارید بهتر است 2 تا 3 ساعت قبل از خواب به انجام تمرینات ورزشی بپردازید تا راحت تر بخوابید.


کافئین یکی از موادی است که بیشتر سوء مصرف را در سراسر جهان دارد. اما گفتن این که خوردن قهوه را متوقف کنید، درست نیست و در واقع فوایدی برای سلامتی دارد. برای شروع، پس از بیدار شدن از خواب 90 دقیقه صبر کنید و سپس قهوه بنوشید، چرا که میزان کورتیزول شما در بیشتربن میزان خود قرار دارد،بنابراین اگر شما کافئین را به درستی معرفی کنید، بدن شما با متوقف ساختن هورمون کورتیزول روزانه ، خود را از خواب بیدار می کند و این باعث می شود که بدن تان بیدار شود. ما همچنین به شما پشنهاد می کنیم که از ساعت 2 بعد از ظهر به بعد مصرف کافئین را متوقف کند تا بتوانید هنگام شب سریعتر  بخوابید.


در حدود 50-70 میلیون مرد و زن در ایالات متحده دچار مشکلات خواب و بیداری هستند. با توجه به آماری که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها اعلام کرده اند، این وضع نگران کننده است، اما خوشبختانه این مشکلات بدون نیاز به دارو و با اندکی تغییر در رفتار قابل درمان است.


دمای 18 تا 24 درجه سانتیگراد، دمای مناسبی برای اتاق خواب است چرا که در این دما مغزتان ملاتونین تولید می کند که به راحتر خوابیدتان کمک می کند.


ملاتونین به عنوان هورمون خون آشام شهرت دارد، و هنگامی که نور در اطرافتان زیاد است تولید نمی شود نور آبی که صفحات موبایل، تبلت و لپ تاپ منتشر می شود، در هنگام شب باعث می شوند کارخانه تولید ملاتونین در بدنتان خاموش شود. همیشه به خاطر داشته باشید اتاق خواب محل ممنوعه استفاده از این ابزار است.
منبع: https://www.brandkade.com/Magazin/Details/11308


عرق کنید


از غذاهایی که به خوابتان کمک میکند استفاده کنید


آلبالو میوه ای است که با اختلال در خواب مقابله میکند چرا که سرشار از ملاتونین است. نه تنها  آلبالو، ملاتونین بیشتری نسبت به سایر میوه ها دارد بلکه بعد از تمرینات سنگین ورزشی به کاهش التهاب نیز کمک می کند و سرعت بهبودی در زمان آسیب  را افزایش می دهد. منیزیم یک غذای مقوی است، و موز مقدار زیادی از آن را دارد، اما پوست آن دارای 3 برابر منیزیم  بیشتری نسبت به خود میوه است. قبل از آن که بگویید، نمی توان پوست موز را خورد باید بگویم، میتوان با آن دم کرده و چای تهیه کرد که نوشیدنی عالی برای بهبود خواب است.


ریتم زندگیتان بهبود ببخشید


دمای اتاق خوابتان را اندکی پایین بیاورید


از نور دوری کنید


زمان درست مصرف کافئین