چگونه پوستی صاف و شفاف داشته باشیم؟


 


3.انگور قرمز
منبع: https://www.brandkade.com/Magazin/Details/11276

چای سبز دارای مقدار زیادی پلی فنل و آنتی اکسیدان های قوی میباشد. چای سبز بهترین مواد غذایی برای کاهش ریسک حملات قلبی است و کلسترول را پایین می آورد. چای سبز آکنه ها، کک و مک و لکه های پوستی را از بین میبرد، ضد التهاب است و بهترین ماده برای روشن شدن پوست میباشد.


 


شکلات تلخ دارای فیبر، آهن، منیزیم، مس، پتاسیم و … میباشد. بیشتر از تمام این مواد مفید، شکلات دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان و پلی فنل است. شکلات تلخ بهترین مواد غذایی برای جلوگیری از صدمات اشعه های UV میباشد و برای مراقبت از پوست بسیار مفید است. همچنین شکلات تلخ مفید برای سلام مغز، کاهش فشار خون و کلسترول است.


بارها شده که از دیدن فردی که پوستی صاف و شفاف دارد، بسیار سوپرایز شدید و آرزو کردید که چنین پوستی داشته باشید. حال ممکن است آن پوست، حاصل مراقبت های پوستی صحیح باشد و یا انتخاب کرم پودر مناسب پوست !  عوامل زیادی وجود دارد که باعث میشود پوست شما سلامت و شادابی خود را از دست بدهد. مانند بالا رفتن سن، آفتاب، آب و هوا و …


آنتی اکسیدان ها در کل برای سلامتی بدن بسیار مفید هستند. منابع آن ها عبارتند از : سبزیجات، شکلات تلخ، خانواده توت ها و … همچنین آنتی اکسیدان ها برای سلامت سلول ها بدن، جلوگیری از سرطان، جلوگیری از پیری زودرس و … بسیار مفید هستند.


هندوانه یکی از بهترین منابع  آنتی اکسیدان و ویتامین A میباشد. همین باعث آبرسانی به پوست میشود و آن را مرطوب تگاه میدارد. هندوانه به کاهش ریسک سرطان کمک میکند، باعث سلامت قلب میشود و التهاب را کاهش میدهد.


 


4.هندوانه


6.شکلات تلخ


برای داشتن پوستی سالم باید از آنتی اکسیدان ها استفاده کنید.


فقط کافی است آن ها را در وعده های غذایی خود بگنجانید تا تاثیر آن ها را متوجه شوید.


2.چای سبز


1.اناردر این مقاله لیستی از بهترین مواد غذایی که دارای بالاترین سطح آنتی اکسیدان هستند را به شما معرفی خواهیم کرد.5.سیر


انگور قرمز منبع بسیار غنی از پلی فنل ها و آنتی اکسیدان هاست. همین باعث پیشگیری فعل و انفعالات شیمیایی  میشود و از بروز جوش ها و آکنه ها بر روی پوست جلوگیری میکند. انگور قرمز از سلامت پوست مراقبت میکند و روند پیری پوست را کند میکند. 


 


 


سیر دارای خاصیت ضد التهاب فراوانی است که باعث بهبود بیماری های پوستی میشود و به از بین بدرن آکنه ها کمک زیادی میکند. همچنین  سیر باعث بالا بردن سلامت استخوان ها نیز میشود.انار سرشار از آنتی اکسیدان های بسیار قوی است. با وجود این آنتی اکسیدان ها انار میتواند التهاب ناشی از جوش های پوست را از بین ببرد. پلی فنل(آنتی اکسیدان و ضد سرطان) هایی که در انار وجود دارد به بهبود سلول ای پوستی کمک میکند. همچنین انار دارای مقدار بسیار زیادی ویتامین C است و فشار خون را کاهش میدهد.