کدام مدل دامن برای کدام بدن مناسب است؟

 


 


 


شکل ساعت شنی ، همانگونه که از اسمش پیداست، به بدن هایی گفته میشود که بالا تنه نسبتا پر، کمری لاغر و انحنایی و شکم و پاهای پری دارند، گفته میشود. برای این گونه افراد، دامن مدادی یا pencil skirt  بهترین نوع دان میباشد که بدن را کشیده تر نشان میدهد. دامن مدادی نه بسیار بلند است که شما را اذیت کند نه کوتاه است که معذبتان کند.


Apple shape  


دامن


دامن


دامن


Banana shape


فرم چهارم :


فرم اول :


Hourglass shape


فرم دوم :


 


 


 


افرادی که پهلو ها و ران هایشان پرتر از جاهای دیگر بدنشان است، از Pear shape ها هستند. این افراد بهتر است دامن هایی نسبتا بلند با کمری پهن و تا حدودی گشاد که خط های عمودی دارد، بر تن کنند. این نوع دامن پاهای شمارا لاغرتر نشان میدهد.


دامن‌ها بر اساس قد از بسیار بلند تا بسیار کوتاه عبارتند از: دامن میدی یا متوسط، دامن کوتاه و مینی ژوپ. شکل دامن نیز می‌تواند چین‌دار، کلوش، راسته، دامن ترک (مانند شش تَرک) باشد. دامن‌ها ممکن است از جنس نخ پنبه یا کتان یا حریر و یا ساتن و … باشند. برخی دامن‌ها هم پلیسه هستند. برخی اوقات دامن را به همراه کت و گاهی به همراه بلوز می‌پوشند.


اگر ران پاها، پهلو، کمر و شانه هایتان در یک راستا و عرض قرار دارد، فرم بدن شما banana shape میباشد. این افراد باید دامن هایی را استفاده کنند که راسته و کوتاه باشد، کمر پهنی نداشته باشد. این مدل دامن شما را خوش فرم تر از همیشه نشان خواهد داد.


دامنی که میپوشید فرم بدن شما را نشان میدهد پس لازم و مهم است که دامنی را برای مراسم ها و ایونت ها و جشن هایتان انتخاب کنید که برای فرم بدن شما مناسب باشد و به خوبی خود را نشان دهد.


فرم سوم :


ابتدا فرم بدن خود را بشناسید!


دامن


Pear shape


 


دامنمنبع: https://www.brandkade.com/Magazin/Details/1215

 


آن دسته از افرادی که پاهای لاغری دارند و بیشتر وزنشان وسط بدنشان را پوشش میدهد apple shape  هستند. این افراد بهتر است از دامن هایی استفاده کنند که کمری پهن ، کوتاه و چین کمی دارد و راسته نباشد. کمر پهن شما را لاغرتر نشان میدهد و پاهای خوش فرمتان را به نمایش میگذارد.