کمربند قرمز ، مد یا ایمنی؟!

امروز در اکثر خودروهای لوکس دنیا ، استفاده از کمربند قرمز یک رسم جدید شده و هر شرکت برای اینکه خودرو های خود را لوکس جلوه دهد از این نوع کمربند استفاده می کند ، اما تابحال این سوال پیش آمده که دلیل استفاده یا بنیان گذار این قضیه کیست ؟ آیا این یک مد است یا جنبه ایمنی دارد؟


اما به نظر من ، این حرکت که در حال حاضر توسط شرکت هایی همچون بنز یا پورشه به صورت جدی داره پیگیر میشه،علاوه بر جنبه ی زیبایی خواسته است تا با حالتی تشویقی شما را راغب به استفاده از کمربند و داشتن امنیت جانی می کند .


یک وسیلهٔ ایمنیِ کنش‌گیر در وسایل نقلیه است. این وسیله به‌منظور حفظ ایمنی سرنشین خودرو در برابر جنبش‌های آسیب‌آور که ممکن است در اثر تصادف و یا توقف ناگهانی بوجود آید، طراحی شده‌است.


 منبع: https://www.brandkade.com/Magazin/Details/1086

کمربند قرمز به عنوان یک آپشن استاندارد در کشور آمریکا به خودروسازان پیشنهاد شد تا پلیس راهنمایی رانندگی به اشتباه خودرو را برای نبستن کمربند راننده و سرنشینان جریمه نکند و بتواند به صورت واضح کمربند بسته را ببیند. اما این آپشن به عنوان یک طراحی لوکس به بازار معرفی شده است، در خودروهای مرسدس بنز این آپشن فقط در طراحی  کیت AMG+ عرضه میشود در صورتی که خودروی مرسدس بنز شامل تودوزی قرمز، رینگ مشکی و یا صندلی چرم و جیر نباشد کمربند قرمز آن خودرو فابریک نمیباشد و غیر فابریک نصب شده است. کمربند قرمز قابل نصب بر روی تمامی خودروها میباشد.