یک لیوان معجون طلائی!!

زردچوبه خواص بسیار بالای ضد سرطانی دارد. درد را از بین میبرد و خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی دارد. تحقیقات نشان داده است که سیستم ایمنی بدن را بالا میبرد. دردهای آرتروز را کمتر میکند و خطر مبتلا به آلزایمر را کاهش میدهد. همچنین زردچوبه باعث کاهش کلسترول در بدن میشود که این برای قبل مفید است.


 همه مواد را با هم بجوشانید تا مواد به خورد هم بروند. سپس از صافی آن را رد کنید. حالا آماده مصرف است.


خیلی از مردم از گوشه و کنار دنیا ورژن های مختلفی از این معجون طلایی را روزانه ابداع میکنند و مورد استفاده قرار میدهند.  اما ورژن Ayurvedic  معجون طلایی اصیل  و رایج برای کشور هندوستان است! این معجون در هندوستان در واقع به عنوان دارو استفاده میشود. دارویی برای سرما خوردگی، آلرژی های پوستی، تب و … استفاده میکنند.


مواد مورد نیاز


  • یک لیوان شیر ( هر نوع شیری که دوست دارید )
  • ریشه تازه گیاه زردچوبه یا پودر زردچوبه ارگانیک
  • فلفل سیاه تازه ارگانیگ
  • روغن نارگیل ارگانیک و تصفیه نشده
  • عسل


عسل به هضم غذا کمک بسیاری میکند. همچنین قند خون شما را تنظیم میکند. عسل خواص ضد باکتریایی نیز دارد که به سیستم اسمنی بدن کمک میکند. میزان هوشیاری را بالا میبرد و اضطراب را کاهش میدهد.


معجون طلایی را میتوان با هر نوع شیری درست کرد و همان نتیجه را گرفت. (شیر روزانه، شیر سویا، شیر نارگیل و … )


 


روغن نارگیل اشباع شده از چربی های مفید است که برای بدن لازم میباشد. خوردن آن به شما کمک میکند وزن کم کنید و چربی های مضر بدن را از بین میبرد. روغن نارگیل همچنین به سیستم ایمنی بدن نیز کمک میکند.


فلفل سیاه هم خواص زیادی دارد. از جمله اینکه خطر ابتلا به سرماخوردگی را تا حد زیادی کاهش میدهد. همچنین اختلالات تنفسی و سرفه را درمان میکند. گرفتگی عضلات و مشکلات قلبی را کاهش میدهد. برای افراد کم خون هم بسیار ماده مفیدی است.در هند بیشتر از ” شیر زردچوبه ” استفاده میکنند. به این صورت که ریشه گیاه زردچوبه را در شیر میجوشانند، کمی فلفل سیاه به آن اضافه میکنند و با عسل آن را شیرین میکنند.


 


 


شاید اسم این معجون طلایی را در وبسایت ها دیده باشید. در این مقاله از شگفتی های اسن معجون خواهیم گفت تا شگفت زده تان کنیم!هر کدام از این مواد کلی خاصیت دارند که ترکیب آن ها با هم فوق العاده خواهد شد.


 


 


 

منبع: https://www.brandkade.com/Magazin/Details/1270

 


طرز تهیه معجون طلایی :