۱۴ نکته زیبایی و سلامت که آقایان باید از خانمها یاد بگیرند!

آقایان هم مانند خانم ها نیاز دارند که به ابروهای خود شکل مناسبی بدهند (که البته این، اصلا به معنای برداشتن کامل موهای زیر ابرو و دادن یک شکل زنانه به آن نیست!!) موهای زائد موجود در فاصله بین دو ابرو، معمولا باید برداشته شوند. همچنین شما با استفاده از یک مسواک، می توانید ابروهای خود را به سمت بالا شانه زده و سپس با کمک یکقیچی ابرو یا قیچی مخصوص سبیل، هرگونه موی بلند و نامنظم در ابروها را کوتاه کنید.


به همین دلیل، از کارشناسان زیبایی خواستیم تا برخی از این عادات و رموز را که به کار آقایان می آیند به ما معرفی کنند. در اینجا چهارده تا از بهترین پیشنهادهایشان را برایتان آورده ایم:


 • استفاده از صابون های همه کاره را متوقف کنید


 


 • به موهایتان نرم کننده بزنید.


 


 • نخ دندان بکشید (بدون غرغر)


آقایان هم باید لب های نرمی داشته باشند. یک راه حل ساده برای این کار این است که ابتدا یک بالم لب مایع ساده روی لبتان زده و به اندازه کافی آن را مرطوب و چرب کنید و سپس با یک مسواک، روی لبتان بکشید تا پوست های مرده را از لبتان جدا کند.


 


 


 • از اتو برنزها استفاده کنید


 


 • هرروز ضدآفتاب بزنید


 


 • در مورد روش اصلاحتان تجدیدنظر کنید


بسیاری از خانمها به دلیل استفاده روزانه از انواع کرمهای آرایشی و مرطوب کننده دارای  SPF، از پوستشان محافظت می کنند. طبق آمار بنیاد سرطان پوست آمریکا، 47 درصد مردان هرگز از کرم های ضدآفتاب استفاده نمی کنند در حالیکه تنها 34 درصد از زنان از کرم های ضد آفتاب استفاده نمی کنند. استفاده روزانه از کرم های ضدآفتاب، خطر ابتلا به ملانوما (نوعی از سرطان پوست) را به نصف کاهش می دهد. پس هرچه سریعتر استفاده از آن را شروع کنید و البته، تنها به صورت بسنده نکنید. استفاده از یک شامپوی بدن مناسب و دارای SPF، از پوست بدنتان نیز محافظت می کند.


در طول تاریخ تا به امروز، زنان همیشه در تشخیص تغییرات در بدن خود و مراجعه به موقع به پزشکان جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری ها، بهتر از مردان بوده اند.


 


 • لب هایتان را نرم نگه دارید


 


درست است که خانوم ها بیشتر از آقایان از پاهای خشک و ترک خورده شکایت دارند اما این به معنی نیست که آقایان نیازی به تمیز کردن کف پای خود از پوست های مرده ندارند. پوست های مرده روی کف پا، محل خوبی برای رشد باکتری هاست. پس از سنگ پا برای از بین بردن این امکان، حتما استفاده کنید. ضمنا به فصل باشکوه استفاده از دمپایی و صندل هم نزدیک هستیم و بهتر است پاهایی سالم و تمیز داشته باشیم.


 


 • ناخن ها را تمیز کنید


صورت آقایان به دلیل قرارگرفتن در معرض نور آفتاب و استفاده از صابون های سخت به صورت روزانه، می تواند خشک و ترک خورده شود. یه راه حل ساده برای این مشکل، استفاده روزانه از مرطوب کننده ها (به خصوص مرطوب کننده های دارای SPF) است. یک  ترفند ساده برای جلوگیری از فراموش کردن استفاده از این کرم ها، قرار دادن آن جلوی آینه حمام است تا بعد از هر استحمام، به پوستتان بزنید. اگر کار از کار گذشته و پوستتان ترک خورده و خشک شده، می توانید در حمام از شکر به عنوان یک جلادهنده صورت استفاده کرده و سپس صورتتان را بشویید. کشیدن شکر به پوستتان همچنین از بروز موهای زیرپوستی نیز جلوگیری می کند..خانومها معمولا به جای شکر، از اسکراب های مختلف پوستی استفاده می کنند. بنابراین استفاده از شکر، می تواند یک راه حل کاملا اختصاصی و مردانه برای شما باشد!


 


باید بدانید که طبق گزارش انجمن دندانپزشکان آمریکا، زنان، ۲۶ درصد بیشتر از مردان از نخ دندان استفاده می کنند. همه ما سخنرانی های دندانپزشکان را درخصوص مزایای استفاده روزانه از نخ دندان و کمک آن به جلوگیری از ایجاد پلاک و بیماری های لثه را شنیده ایم. اما بدون درنظر گرفتن جنبه سلامتی آن و تنها از جنبه زیبایی نیز، استفاده روزانه از نخ دندان باعث سفید ماندن دندان ها و جلوگیری از تورم و قرمزی لثه ها خواهد شد. همچنین در کنار نخ دندان، دوبار مسواک زدن در روز نیز به داشتن تنفسی خوشبوتر، دندان هایی روشتر و سلامت بیشتر کمک شایانی می کند.


اگر از ژل های اصلاح استفاده می کنید باید بدانید که این ژل ها دارای الکل بیشتری نسبت به کرم ها هستند و لذا می توانند باعث خشکی و خارش پوست شوند. اما کرم های اصلاح، نه تنها باعث این مشکل نمی شوند، بلکه پس از اصلاح، پوستی نرم تر برایتان به جا خواهند گذاشت.


 


 • پوست بیاندازید!


به دنبال یک درخشش تابستانی هستید؟ قبل از تصمیم به آفتاب گرفتن، بدانید که برطبق گزارش بنیاد سرطان پوست، بیشتر افرادی که در آنها تشخیص ملانوما (نوعی سرطان پوست) داده شده، سفیدپوست بوده و بالای ۴۰ سال سن داشته اند. همچنین ۳۹ هزار مورد جدید ملانوما هرسال در مردان گزارش می شود که  این رقم، در بانوان 29هزار نفر است. این آمار می-توانند به شما دلیل کافی در جایگزین کردن کرم ها و اسپری های اتوبرنز به جای قرارگرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب را بدهند.


درست است که استفاده از صابون های چند کاربردی، راحت است، اما نتیجه اش می تواند ایجاد عوارض پوستی برای پوست های حساس باشد. ممکن است به نظر برسد که  این خانم ها هستند که باید از محصولات متنوعی برای شستشو استفاده کنند نه آقایان! اما استفاده از تنها یک صابون واحد برای شستشوی کل بدن نیز می تواند منجر به خشکی پوستتان شود که این موضوع در دراز مدت باعث ایجاد خارش و حتی اگزمای پوستی می شود. بنابراین حداقل برای شستن روزانه پوست صورتتان، از یک پاک کننده مخصوص صورت استفاده کنید.


نیازی نیست  مانند خانم ها ناخن هایتان را مانیکور کنید اما می توانید خودتان آنها را همیشه کوتاه و مرتب نگه دارید. تمیز کردن منظم زیر ناخن ها نیز  به جلوگیری از رشد باکتری ها و  قارچ ها کمک می کند.


 


 • ابروهایتان را مرتب کنید


بیشتر خانم ها می دانند که باید صورتشان را هرشب از مواد آرایشی که می تواند منجر به جوش و آکنه شود پاک کرده و بشویند. اما بیشتر آقایان این را نمی دانند که آنها نیز هر شب باید ژل و مواد حالت دهنده مو را بشویند زیرا که این مواد میتوانند هنگام خواب به پوست صورت و پیشانی نیز تماس پیدا کرده و باعث آکنه شوند.


 


 • شستشوی مو پیش از خواب


 


 


 • با سنگ پا دوست شوید


 


 • مرطوب کننده بزنید


طبق آمار به دست آمده، مردان هرروز ۲۰ دقیقه از زمان خود را به اصلاح و پیرایش اختصاص می-دهند که این زمان در مقایسه با خانم ها، هفت دقیقه کمتر است. چطور از این هفت دقیقه اضافی استفاده می کنید؟ شاید بهتر باشد که از برخی عادت های خانم ها در رسیدگی به ظاهرشان، بیاموزید.


اما شما آقایان نیز باید هرچه سریعتر این مهارت را بیاموزید. حتما هرسال به پزشکتان برای انجام یک معاینه کامل مراجعه کنید. و البته خودتان نیز، به صورت ماهانه، بدنتان را اسکن کنید. با این معاینات ماهانه، شما با تمامی خال ها و نقاط روی بدنتان آشنا شده و درصورت بروز هرگونه تغییرات و یا ایجاد هر لک یا زخم مشکوک، میتوانید سریعتر آن را تشخیص داده و به پزشک مراجعه کنید. تشخیص زودهنگام هرگونه مشکل، تضمینی در موفقیت درمان خواهد بود.


حتما هرازچندگاهی با استفاده از پاک کننده های مخصوص صورت و ماسک ها، سلول های مرده را از روی پوستتان پاک کنید. این کار به جوان نگهداشتن پوست صورتتان، کمک می کند.


 


استفاده از نرم کننده های مو  به صورت روزانه، به خصوص برای موهای بلندتر از  5 سانتی متر، باعث می شود که آنها سالم تر و درخشان تر به نظر برسند. در ماه های گرم سال، استفاده از اسپری ها و کرم های نرم کننده مو  که بعد از حمام استفاده می شوند، می توانند به محافظت از رنگ طبیعی مو و جلوگیری از کمرنگ شدن آن به دلیل تابش نور خورشید، کمک کند.


 


 • به بدنتان توجه کنید


 منبع: https://www.brandkade.com/Magazin/Details/1048