Revista Mexicana De Biodiversidad (به انگلیسی)

تیم اجرایی با پیشرفتهترین تجهیزات نصب و ایمنی و با استفاده از نیرویهای آموزش دیده و مجرب سعی بر آن دارد که پروژههای این شرکت طبق نقشههای اجرایی را در کمترین زمان و با کیفیت به اتمام برساند. بسیاری از افراد سودجو برای سود دو برابر خود، سر افراد کلاه میگذارند و جنس های بی کیفیت را با قیمت بسیار گران به افراد میفروشند. رنگ های الکترواستاتیک در برابر عوامل طبیعی مانند تابش مستقیم نور خورشید مقاوم است. پنجرهها قابلیت باز شدن دارند و سایه بانهای خارجی با پایین آمدن تابش زنندهٔ خورشید را کاهش میدهند. اگر به عنوان مثال پیچکهای روی دیوار خارجی یک دوم تابش خورشید که به ان میرسد را به دیوار انتقال دهند این امر باعث کاهش یک دوم جزب حرارت خورشید در سطح دیوار خواهد شد. مزایا و کاربرد بسیار زیاد سایبان برقی باعث شده است تا استفاده از آنها رواج بیشتری پیدا کند.

بیشینه دمای کاری آنها معمولاً ۳۰۰ درجه سلسیوس است. براساس گفته گیوانی شرایط ضروری برای استفاده کارا از این سامانه این است که دمای مرطوب هوا(WBT) کمتر از ۲۰ درجه سانتیگراد باشد عمق کیسهها باید ۱۰ تا۲۵ سانتیمتر باشد. یکی از روشهای جلوگیری از نوسان زیاد دمای هوا بهرهگیری از ساختارهایی با ظرفیت حرارتی زیاد است. بایستی به کاهش نشت هوا از درزها و بازشوهای پوسته خارجی توجه کرد. بهطور کلی، ساماندهی وجوه اصلی و عریض ساختمان در جهت شمال و جنوب، به میزان قابل توجهی در کاهش درجه عایق کاری و در نتیجه بار تهویه مطبوع و سودمند میباشد. به دلیل این که دیوارههای خارجی ساختمان دو پوسته و از جنس شیشه است فشار باد بهطور مستقیم بر جدارهٔ داخلی وارد نمیشود. ابعاد پیها به میزان برف و وزش باد و نوع خاک محل بستگی دارد. فولاد ضدزنگ دوپلکس در مقایسه با فولاد ضدزنگ آستنیتی تقریباً دو برابر استحکام دارد.

در این جعبه، تعدادی لوله مسی با بالهای مسی متصل به آنها وجود دارد و سطح آن با مادهای سیاهرنگ که برای جذب اشعه خورشید طراحی شدهاست، پوشش داده میشود. آنها فضاهای بیرونی شما را زیباتر کرده و در عین حال از مبلمان بیرونی و نمای بیرونی خانه شما نیز محافظت میکنند. دهندهٔ حرارت جذب شده در طول روز است، با محصور کردن فضای بیرونی ساختمان به کمک دیوارهایی که در سایهاند میتوان این اثر را دفع کرد. از جمله نکاتی که باعث گستردگی ممارست سایبان شده است، تنوع رنگ و مدل است که دست مشتری را در انتخاب باز می گذارد. آفتاب گیری و مقاومت در برابر تابش مستقیم آفتاب : سایبان های برقی مقاومت خوبی در برابر شرایط مختلف جویی دارند که یکی از موارد آفتاب است، در مواقعی که افتاب شدید می تابد، این نوع از سایبان ها به خوبی می توانند مانع تابش آفتاب به محیط شوند .

سطح خارجی سیاه و مات (کدر) بوده و حرارت جذب شده توسط آن باعث گرم شدن آن و گرمای آن هم سبب گرم شدن آب میگردد. در حالت گرمایش پانل عایق در هنگام روز باز شده و اجازه میدهد تا کیسههای آب گرمای آفتاب را جمعآوری و ذخیره نمایند. این تکنولوژی نور خورشید را به گرمای قابل استفاده در آب، هوا و جرم حرارتی تبدیل میکند، که باعث جابجایی هوا برای تهویه یا استفاده بعدی میشود. قطع فرسودگی لوازم: نور خورشید از جمله عواملی است که به شدت باعث فرسودگی یا رنگ و رو رفتگی لوازم از جمله فرش می شود. به همین دلیل سعی بر این است که مواد جاذب پرتو خورشید از رنگ تیره باشند. لکه سوزی زمانی روی میدهد که تکه چوبهای ریز افروخته و خاکسترهای داغ به وسیلهٔ باد جابهجا شده و مواد اشتعالپذیر را به آتش میکشند. 16 %N) حدود ۱۰ است، در شرایط غیر سخت یا زمانی که مقداری خوردگی سطحی قابل قبول است استفاده میشود.

هستند. سایبان های برقی و تمامی تجهیزات آنها در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند، به همین دلیل می توانید آنها را در بازه زمانی مناسب نظافت کنید. نمای ظاهری این نوع سایبان در مقایسه با انواع سایبان های دیگر زیبا تر است و در دو نوع ثابت و متحرک تولید می شود. • یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت سایبان، محل نصب آن می باشد. نصب این نوع سایبان بسیار ساده و راحت است و به راحتی می توان آن را بر روی یک پایه نگهدارنده نصب کرد.

با مقاومت ۲۵۰ برابری در برابر ضربه نسبت به شیشه معمولی، محکم و عملاً نشکن است! در اوایل دهه ۱۸۰۰، جیمز استودارت، مایکل فارادی و رابرت مالت مقاومت آلیاژهای آهن-کروم (“فولادهای کرومی”) را دربرابر عوامل اکسیدکننده مشاهده کردند. امروزه به راحتی می توانید توسط شرکت نصب سایبان برقی پارچه ای باران و آفتاب گیر برای خرید اقدام کنید و محصول را درب منزل تحویل بگیرید. جنگلها در آیینها و رسوم سنتی، تکریم و تقدیس میشدند و در ادیان باستانی مورد پرستش قرار میگرفتند، ولی متأسفانه امروزه عمدهترین قربانیان تمدن بشری و صنعتی شدن، هستند و همانطور که جمعیت انسان طی چند هزار سال گذشته افزایش یافتهاست جنگل زدایی و آلودگی جنگلها با روندی سریع پیش رفتهاست. افزایش بهرهوری از نور طبیعی و کاهش مصرف انرژی الکتریکی را در نظر داشت. لذا قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند.

↑ mark dekay-G.Z.Brown (ویرایش دوم).

سطح زیرین آن از فرم بام تبعیت کرده و سطح بالا با یک عایق متحرک پوشانده میشود. اقلیمهای گرم و مرطوب، همان فرم کشیده شرقی غربی بهتر است. اقلیمهای معتدل آزادی عمل بیشتری دارد. ابعاد پنجره نیز تأثیر بسزایی در مصرف انرژی دارد. بنا باید در زمستان قادر باشد نور خورشید را از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعد از ظهر دریافت کند. انواع سایبان ها مثل سایبان پنجره، تراس و بالکن از ورود پرتوهای نور خورشید به درون منازل جلوگیری می کنند. یکی از پرفروش ترین سازه ها در بین سایبان ها می توان گفت سقف های برقی برای بالکن یا تراس ها می باشد.زیرا در فصول مختلف به دلیل نبود یک سایبان خوب استفاده زیادی از بالکن یا تراس ها نمیشود. گرم شدن شدید ناحیه تحت پوشش سایبان : سایبان ها نه تنها در زمان آفتاب بلکه در سرما نیز به کمک شما می آیند و می توانند به خوبی ناحیه تحت پوشش را در فصل های سرد سال، گرم نگه دارند .

پنجرههای سقفی و کفی و روزنهها و پنجرههای دیواری میتوانند ابزاری در جهت هدایت نور طبیعی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به داخل ساختمان باشند که بستگی به کیفیت مطلوب نور و همچنین عملکرد فضای مورد نظر دارد برای مثال نور شمال و جنوب دارای بهترین کیفیتها بوده و نورگیری از سمت غرب خستهکننده میباشد. البته ناگفته نماند که نوع و کیفیت سایبان بستگی به نیاز و کاربرد سایبان دارد برای مثال فردی که سایبان پارکینگ خریداری میکند باید به شدت به فکر تمام فصول سال باشد در غیر این صورت سایبان به سرعت خراب شده و باید برای ترمیم یا تعویض آن هزینهای دوباره پرداخت کنیم.

در طراحی ساختمان غیرفعال خورشیدی پنجرهها، دیوارها، کف هاطوری ساخته شدهاند که در زمستان انرژی خورشید را جمع وذخیره میکنند و آن را به شکل گرما توزیع میکنند ولی در تابستان از ورود آن جلوگیری میکنند. مصالح کف بنا به گونهای است که حرارت را از انبار ذخیره حرارت به راحتی به داخل اتاق منتقل میکند و حتی اگر دمای انبار حدود ۸۰ درجه فارنهایت (۷/۲۶ درجه سانتی گراد) باشد آسایش در داخل اتاق فراهم خواهد بود. مساحت تقریبی پنجره برای استفاده از روشنایی روز، باید ۵ درصد مساحت کل کف اتاق باشد. فولادهای گونه 904L و Alloy 20 دربرابر اسید سولفوریک در غلظتهای بالاتر از دمای اتاق مقاوم اند.

این سایبان ها عمدتا فلزی می باشند و پوشش آن ها به گونه ایست که از خودرو در برابر عوامل طبیعی و غیر طبیعی محافظت می کند. اغلب سایبان ها با رنگ الکتروستاتیک رنگ آمیزی می شوند. پوشش پلی کربنات اغلب جهت پوشش قسمتهای جلو، عقب و نیم دایرههای مربوط یا کنارهها و سقف گلخانه درصورت تقاضای مشتری درنظرگرفته میشود. از جمله مزیت های پوشش پلی کربنات به جای شیشه هزینه کمتر ونیز وزن سبکتر آن میباشد. ورق پلی کربنات با ضخامتها و لایههای مختلف عامل مؤثر در تأمین اینگونه فضاها است. رنگ سطوح خارجی بر حرارت اکتسابی از خورشید مؤثر است. از انجایی که خورشید در زمستان به اندازه تابستان به قسمتهای شرقی وغربی بنا نمیتابد لذا درختان همیشه سبز برای ایجاد سایه روی دیوارهای غربی میتواند مناسب باشد خصوصاً اگر جهت باد زمستانی از قسمت غرب یا شمال غرب باشد عملکرد این درختان دو چندان میشود.

قیمت سایبان برقی حیاط در سایه گستر آسیا با 30% تخفیف و با پشتبانی بیش از 30 سال سابقه درخشان طراحی تولید و اجرا میگردد انواع سایبان برقی حیاط در طرح ها و مدل های مختلف با بهترین متریال تقدیم حضور سایبان برقی شاهد میگردد. سایبان ها به دو نوع برقی و هوشمند تقسیم می شوند که هر دو باعث سهولت امور می شوند با این تفاوت که سایبان برقی بوسیله ریموت کنترل می شود و سایبان هوشمند با توجه به شرایط جوب بصورت خودکار عمل می کند. جرم حرارتی بالاتر در مورد دیوارها و سقفها باعث بالا رفتن زمان انتقال حرارت بین فضای داخلی و خارج میشود. در طرف جنوب ساختمان درختان بلند باید انتخاب شود تابر روی سقف هممانند دیوارها سایه بیندازد. بام با ساطع نمودن اشعه با طول موج بلند از خود سریع تر و بیشتر از دیوارها گرمای خود را از دست میدهد.

مقاومت این لایه به خوردگی بستگی به ترکیب شیمیایی فولاد زنگنزن، به ویژه درصد کروم دارد. برای مرتبط کردن ترکیب شیمیایی فولادها به مقاومت به خوردگی حفره ای آنها در محلولهای دارای کلراید، از رابطه ای تجربی به نام عدد PREN که مخفف عبارت Pitting Resistance Equivalent Number میباشد استفاده میگردد. گریدهای فولاد دوپلکس بر اساس مقدار آلیاژ و مقاومت به خوردگی آنها در گروههای مختلفی تقسیمبندی میشوند. بسیاری از سایهبانهای جانبی به صورت دستی از طریق فنرهای جمع شونده قوی جمع میشوند که انعطاف پذیری خوبی را برای عملکرد طولانی مدت فراهم میکنند. هر چقدر که کیفیت و قدرت عملکرد و کارایی این نوع سایبان بیشتر باشد، قیمت آن نیز به مرور زمان بیشتر می شود.

نکته: برای جلوگیری از حداکثر تابش اشعه خورشید به داخل اتاق بایستی از سایه بانهای خارجی متحرک در پنجرهها استفاده نمود که فقط ۱۰ درصد اشعهٔ تابیده شده را به داخل راه میدهند. میتوان از سیستمهای غیرفعال خورشیدی مانند: پنجره آفتابی، دیوار آفتاب، سقفهای آفتابی، سایه بانهای افقی و عمودی، سایه درختان، بادگیرها، گرمای زمین، حیاط و زیر زمین جهت بهرهگیری بیشتر از انرژی خورشیدی استفاده نمود. راههای جلوگیری از اتلاف حرارت در ساختمان به شرح زیر میباشد. زمانی که پرتو خورشید از شیشه عبور کرده و به ساختمان وارد میشود، توسط سطوح داخلی جذب شده و مجدداً به واسطه پدیده انتقال حرارت تشعشعی میان سطوح مختلف داخلی منزل مبادله میشود و تمام سطوح و فضای داخلی تقریباً هم دما خواهند شد. انرژی خارج شده از خورشید به تودهای از مصالح که واسط بین فضای داخلی و منبع انرژی است برخورد کرده و جذب آن گشته سپس به فضاهای داخلی انتقال مییابد.

اما میزان سودمندی این انرژی بالا یا پایین میباشد که این سودمندی انرژی به هنگام کارایی بهرهبرداری انرژی خورشید اهمیت پیدا میکند.. استفاده از حرارت خورشید در بنا دو مشخصه دارد: اول اینکه حرارت خورشید در طی شبانه روز به یک میزان نیست و دوم اینکه درجه این حرارت کم است. ↑ mark dekay-G.Z.Brown (ویرایش دوم). این صفحه آخرینبار در ۲۵ ژانویهٔ ۲۰۲۱ ساعت ۱۳:۲۵ ویرایش شدهاست. این صفحه آخرینبار در ۸ ژوئن ۲۰۲۲ ساعت ۰۶:۵۸ ویرایش شدهاست. این سایبان را می توان به راحتی بر روی یک میز در حیاط نصب کرد. این کار، ساده ترین راه سایبان برای نصب است که میتوان آن را در عرض چند دقیقه آماده استفاده کرد. کشی در روایتی نقل کرده است که سلمان در پاسخ به سوالی درباره نسبش خود را سلمان بن عبدالله معرفی کرده است.

سایبان مغازه می تواند به صورت سایبان غیر برقی و یا سایبان برقی باشد. در این سیستمها نیازی به پمپ نبوده و سیستم بدون انرژی برق یا گاز عمل میکند. در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ سایه گستر آسیا تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم انواع سقف جمع شونده – پوشش استخر – دیوار شیشه ایی – چادر کششی – سایبان اتومات – پرده هوا – سیستم اکسس کنترل و انواع راه بند را با ارزانترین قیمت و تا 30% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر شرکت های فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. سیستم دیوار آب و دیوار بنائی یکی است ولی دیوار آبی بطریق جابجائی و دیوار بنائی بطریق هدایت حرارت را منتقل میکند.